nutella-beyaz-peynir-manset

Beyaz Peynirin Her Şeyle Yakıştığına Kanıt 15 Enfes İkili

Favorilerime
Ekle

Tüm peynir çeşitleri içinde bir tek beyaz peyniri sevenler, peynirlerle arası iyi olmasına rağmen en çok beyaz peyniri sevenler ve genel olarak yemek yemeyi sevenler, müsaitseniz beyaz peynirimizle size geleceğiz.

Not: Beyaz peynire çok yakıştığını düşündüğünüz ve bizim atladığımız ikililerinizi not olarak bırakın lütfen.

En yakın arkadaşlardan başlayalım: Simit - Beyaz peynir

Hepiniz biliyorsunuz onları, anlatmaya bile gerek yok.

Sevenimiz, sevmeyenimizden çok: Makarna - Beyaz peynir

beyaz-peynir-makarna

Peynirli fırında makarna yapmak kadar olası ve bilinenle birlikte, salçalı makarnanın yanına dolaptan çıkardığımız beyaz peynirin de yakıştığını söylesek, aksini söyleyen olur mu?

İkili gibi görünen üçlü: Tahin Pekmez - Beyaz peynir

tahin-pekmez-peynir

Tahin pekmezi 1 sayacaktık ki ikisinden birine ayıp ederiz diye düşündük. Siz isterseniz 1 sayın. Fark etmez. Fark eden, tahin ve pekmezin, beyaz peynirle birlikte varlıklarına bir kez daha şükretmeleri.

Denemeyen yoktur herhalde?

Tartışmalara son noktayı koyalım mı: Balık - Beyaz peynir

balik-beyaz-peynir

Uğruna yazılar yazılan, anketler yapılan "Balık peynirle yenir mi?" efsanesine bir son veriyoruz.

Balık peynirle yenir nokta. İkisi de taze olduğu sürece hiçbir problem olmaz nokta.

Her geçen gün heyecan artıyor: Karpuz - Beyaz peynir (Ekmek)

Yazın gelmesini, güneye inip sahillerde 50 TL'ye lahmacun yemek yerine, bir yaz akşamında dolaptaki karpuzu ve peyniri masaya koyarak kutluyorsanız, bizdensiniz.

Karpuz - peynir - ekmek partisi düzenlesek mi?

Amaaan çikolata olsun da: Nutella/Sarelle - Beyaz peynir

cikolata-beyaz-peynir

Çikolatayı ekmeğin üstüne sürmekle ya da direkt kaseye kaşığı daldırmakla yetinenler, bir çift sözümüz var: Neler kaçırdınız neler. Sıcacık ekmeğin üstüne Nutella ya da Sarelle sürüp (artık hangisini isterseniz) üzerine peyniri yerleştirip sıcak bir çayla birlikte yudumlayın, tam olarak neyden bahsettiğimizi anlayacaksınız.

Okula ya da işe geç kalma sebebi: Reçel - Beyaz peynir

peynir-visne-receli

Sucuklu yumurta, omlet ya da kreple başlanan kahvaltı, ekmeğin üstüne sürülen çikolatadan sonra, müthiş bir sonla biter: Reçel ve peynir. İster ekmeği de işin içine katarak ister bir kasede reçel ve peynirin dansını izleyerek bu müthiş sona eşlik edilir. Son olarak okula ya da işe geç kalınır.

Bu ikiliyi bilene gurme desinler: Patlıcan - Beyaz peynir

patlican-beyaz-peynir

Gülmeyin, gayet ciddiyiz. Herhangi bir patlıcan yemeğini (soğuk hali de olur) dolaptan çıkardıktan sonra peynirle birlikte yolculuğa uğurlamayı bilenlere, gurme demeliler. Onlar ki ağzının tadını televizyonda çıkan birçok 'gurmeden' daha fazla biliyor.

Not: Tabii ki çiğ patlıcandan bahsetmiyoruz.

Yok yok ezmesi değil: Kuru fasulye - Beyaz peynir

kuru-fasulye-beyaz-peynir

Parmesan peynirli kuru fasulye ezmesini söyleyerek şov yapmak değil niyetimiz. Bildiğimiz kuru fasulyeyle birlikte arz-ı endam eden beyaz peynirden bahsediyoruz. Ön yargısı olanlara kokoreci ilk yedikleri günü hatırlatmaktan başka çare yok. Şimdi nasıl seviyorlar.

Pilav da durur mu yapıştırmış cevabı: Pilav - Beyaz peynir

pilav-beyaz-peynir

Demiş ki "Kuru fasulyenin olduğu yerde ben nasıl olmam". Şaka bir yana, bu sıralarda mısırla, salatayla ve hatta ketçapla birlikte yenen pilavın, beyaz peynire yakışmayacağını söylemek; küçükken yediğimiz Frigo'nun kötü olduğunu söylemek kadar doğru olurdu zaten.

Mozzarella benzetmesi yapanı dövünüz: Pizza - Beyaz peynir

pizza-beyaz-peynir

Yaklaşık yarım saat önce sipariş edilen pizza geldikten sonra, dolaptan beyaz peynir alınır ve pizzanın saat 2 yönüne konur. Amaç, her iki ısırıştan birini peynirle şenlendirmektir. O esnada bir arkadaş "Abi peynirle pizza yenir mi yeaaa?" diyecektir. Siz daha cevap vermeden bir diğeri -ki o da ilk defa görüyordur beyaz peynir ve pizza yiyeni- "Abi yenir tabii mozzarella da peynir değil mi sonuçta?" şeklinde sohbete dahil olacaktır. İşte onu dövün.

Burada bambaşka bir lezzetten bahsediyoruz.

Kaşar benzetmesi yapanı aç bırakınız: Tavuk sote - Beyaz peynir

tavuk-sote-peynir

Pizza - beyaz peynir örneğindeki hikayeyi biliyorsunuz (alt metinleri okumadan buraya gelenler için, bir yukarıdaki metin). İşte o hikayedeki sertliği bir kenara bırakın ve "Kaşarla yeniyor da beyaz peynirle niye yenmesin" diyen arkadaşın önünden alın tabağı. Aç kalsın.

Bir lezzet bu kadar soğukkanlı karşılanmamalı.

Sınırları biraz zorlayalım: Yeşil üzüm - Beyaz peynir

yesil-uzum- beyaz-peynir

Sınırları zorlamaktan kasıt, mideyi değil, yanlış anlaşılmasın. Algıyı. Yoksa yeşil üzüm ve beyaz peynirin (ekmek de eşlik edebilir) kimseye daha fazla acıktırmaktan ve lezzet sunmaktan başka zararı olmaz. O da zarar sayılırsa.

Gözlerim doldu bonusu: Salça - Beyaz Peynir

salca-beyaz-peynir

Bir eline üzerine salça sürülmüş bir dilim ekmek alıp diğerine bir parça kesilmiş beyaz peynir sıkıştırdıktan sonra, soluğu sokakta bulanlara selam olsun.

Güzel çocukluklardık.

Lor bonusu: Karadut - Lor peyniri

eksitarif

eksitarif

Tire tatlısı olarak da bilinen, lor peyniri üzerine karadut reçeli dökülerek yapılan bir tatlı görünümlü ikilidir. Lor ve karadut ikilisinin, bir tatlıya dönüşerek klasman atladığı doğrudur.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

3

Rumeysa2 Kasım 2015 16:25
Patates kroketle uyumu harika
Yanıtla
Türker16 Nisan 2015 23:08
Bal ve beyaz peynir, üniversitede yurt kahvaltılarımın vazgeçilmeziydi. :)
Yanıtla
ayse6 Mart 2015 02:01
patates puresı beyaz peynır
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?