bas-ucunuza-koydugunuz-suyu-icmeyin

Neden Yatarken Baş Ucunuza Koyduğunuz Suyu Asla İçmemelisiniz?

Favorilerime
Ekle

Gece susadığımızda kalkıp mutfağa gitmek zor geliyor ve bu yüzden hemen hepimiz yatmadan önce yatağın baş ucuna bir bardak su koyuyoruz, öyle değil mi?

Ama aslında büyük bir hata yapıyor ve o bardaktan su içerek sağlığımızı tehlikeye atıyoruz.

Neden mi? İşte cevabı...

Tadı da değişiyor, kimyasal yapısı da

Akşam baş ucunuza koyup gece ya da sabah içtiğiniz suyun tadının değiştiğini fark etmişsinizdir. Ancak gece boyunca odada açık halde bulunan suyun değişen tek yanı sadece tadı değil. Aynı zamanda suyun yapısı da değişiyor.

Bunun sebebi ise tüm gece ağzı açık halde duran yani havayla temas halinde olan suyun toz partikülleri ve hava ile taşınan bakterilerle dolması.

Suyla birlikte vücudunuza giren bakteriler büyük bir tehdit

skyflohealth

skyflohealth

Peki bu su sağlığımıza nasıl zarar veriyor? Biraz daha bilimsel verilerle açıklayalım.

Su, açıkta bırakıldığı takdirde karbondioksiti içine emiyor. Suyla karbondioksit birleştiğinde ise bu durum karbonik asit oluşumuna neden oluyor. Kısacası suyun kimyasal yapısı değişime uğruyor. Aynı zamanda bu durum suyun pH seviyesini düşürdüğü için tadının da değişmesine sebep oluyor.

Sonuç olarak bir gece boyunca açıkta duran suyu içtiğinizde bakteriler de suyla birlikte hızla vücudunuza giriyor ve sağlığınız için büyük bir tehdit oluşturuyor.

Çözüm ise basit. Baş ucunuza su koyarken onu bardakta değil ağzı kapalı bir şişede koyun ve onun bakterilerle temasını engelleyerek gönül rahatlığıyla için.

Kaynak: healthylifetricks.com


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?