Anne Sütüyle Yaptığı Brownie'leri Çocuğunun Okuluna Gönderen Garip Kadın

yemek.com
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
253977 takipçi2026 içerik

Sıkça Yenen Konular

Duygu Arslan
Aralık 25, 2017
Öznur Doğan
Ocak 14, 2015
Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016
Zeynep Çetin
Temmuz 22

Anne sütü, yeni doğan bir bebeğin belirli bir süreye kadar tüketmesi gereken en önemli besin kaynaklarından biri, bunu bilmeyen yok. Ama birazdan öğreneceğiniz olayı duyunca hayretlere düşmek için sebebiniz çok.

Daha önce de anne sütünü kullanarak bambaşka işlere imza atan insanlardan söz etmiş, mesela 1 hafta boyunca arkadaşının sütünü içen garip kadının ilginç deneyini ya da anne sütünden hazırladığı takılarla dikkat çeken Türk girişimcinin çalışmalarını hep birlikte incelemiştik.

Ancak bu kez durum çok ama çok daha farklı. Kendi sütünü kullanarak brownie hazırlayan bir annenin başından geçen ve bir anda tüm dünyanın tepkisini çeken bir olaydan bahsediyoruz bu kez.

Olayın ayrıntılarını ve annenin aldığı tepkileri de hemen anlatmaya başlayalım öyleyse.

Her şey, bir annenin kendi sütüyle brownie yapmasıyla başlıyor

Bir anne, çocuğunun okulunda düzenlenen bir yiyecek satışı etkinliği için brownie yapmaya karar veriyor. Ancak brownie yaparken evde süt olmadığını fark ediyor ve olaylar gelişiyor. Dışarı çıkıp süt almaya gidecek kadar vakti olmayan kadın, brownie yapımında kendi sütünü kullanmaya karar veriyor ve gerçekten de anne sütü kullanarak brownie'lerini hazırlıyor.

Hazırladığı brownie'leri çocuğunun okuluna göndermesiyle birlikte ortalık karışıyor ve bu anne, hiç beklemediği tepkiler almaya başlıyor.

Bunun üzerine ismini gizli tutmak isteyen bu anne, bir Facebook sayfasında başından geçen hikayeyi paylaşıyor ve yorum almak istiyor

Kendi sütüyle hazırladığı brownie'ler yüzünden okuldaki diğer çocukların aileleri tarafından şiddetli bir eleştiri yağmuruna tutulduğunu söyleyen anne, başından geçen bütün hikayeyi bir Facebook sayfasında anlatıyor ve sosyal medya üzerinden diğer annelerden tavsiye beklediğini söylüyor.

Bu duruma çok şaşırdığını, asla bu kadar olumsuz eleştiriler alacağını düşünmediğini ve yaptığının yanlış bir şey olduğunu düşünmediğini de sözlerine ekliyor.

Bu şaşırtıcı paylaşım dakikalar içinde yüzlerce yorum alıyor tabii...

http://www.medicaldaily.com/nj-senate-panel-oks-human-breast-milk-banks-moms-who-cant-produce-their-own-337586 | medicaldaily

medicaldaily

Kendi sütüyle brownie hazırlayan ve bu brownie'leri bir de çocuğunun okulundaki bir etkinliğe, diğer çocukların yemesi için gönderen anne, yaptığı paylaşımın ardından yüzlerce yorum alıyor.

Yorum yapan annelerden bir kısmı bu anneyi destekleyip yaptığının aslında yanlış bir şey olmadığını dile getiriyor. Hatta diğer çocukların daha sağlıklı beslenmesine katkı sağladığını söyleyenler bile oluyor.

Birçok anne ise bu kadına tepki gösteriyor. Anne sütünün tıpkı kan gibi çeşitli hastalıkları barındırabileceğini, bu nedenle hiçbir şekilde annenin sütünü kendi bebeğinden başka insanlara sunmaması gerektiğini söyleyenler de oluyor, bunu diğer ebeveynlerden gizli bir şekilde yaptığı için kızanlar da... Hatta "Brownie yapmak için mutlaka süt kullanman gerekmezdi" ya da "Süt kullanmanı gerektirmeyecek başka bir yiyecek hazırlayarak da okuldaki etkinliğe katkıda bulunabilirdin" diyenler de...

Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Çocuğunuzun başka bir annenin sütünden hazırlanmış olan bir yiyeceği yediğini öğrenseniz tepkiniz ne olurdu?

Kaynak: Boredpanda

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?