Gerçek Hikaye: 60 Gün Boyunca Hindistan Cevizi Yağı Tüketince Neler Oluyor?

Favorilerime
Ekle

Hindistan cevizi yağını artık duymayan, bilmeyen kalmadı. Neyse ki popülerleşmesi sayesinde fiyatı da, ilk adı duyulmaya başladığı zamanlara göre daha uygun bir hale geldi.

O yüzden biz şimdi Hindistan cevizi yağı nedir, faydaları nelerdir, nerelerde kullanılır gibi konulara girmeyeceğiz uzun uzun. Yine de siz bu konular hakkında bilgi almak isterseniz şu yazımızı göz atabilirsiniz elbette: Bildiğimiz Tüm Sağlıklı Yağların Tahtını Sallamaya Aday: Hindistan Cevizi Yağı

Sözün özü, Hindistan cevizi yağının faydalı ve sağlıklı bir yağ olduğu sürekli konuşuluyor. Peki ama bu ne kadar doğru?

Gelin, 60 gün boyunca Hindistan cevizi yağı tüketen birinin yaşadıklarına uzanalım birlikte. Bakalım, düzenli Hindistan cevizi yağının beyin üzerindeki etkileri nelermiş?

Buyursunlar...

Hikayemizin kahramanı Steve'e henüz 50'li yaşlarındayken Alzheimer teşhisi konuluyor...

gainesville

Steve Newport, henüz 50'lerinin ortasındayken ciddi sorunlar yaşamaya başlıyor. Önce küçük şikayetleri olduğunu düşünse de zaman zaman unutkanlığı fazlasıyla kendini gösteriyor. Öyle ki biraz önce elinde olan su bardağını nereye koyduğunu hatırlamıyor, mutfakta çatal kaşıkların nerede olduğunu hatırlamakta güçlük çekiyor, günlük işlerinin pek çoğunu unuttuğu ve günler sonra hatırladığı için hayatı sekteye uğruyor.

Tam da bu aşamada hayattaki en büyük şansı diyebileceğimiz eşi, devreye giriyor. Steve'in doktor olan eşi Mary Newport, eşindeki bu değişimlerin normal olmadığını fark ediyor ve birlikte hastanenin yolunu tutuyorlar. Aldıkları haberse oldukça üzücü oluyor. çünkü Steve Alzheimer hastalığına yakalanmak için çok genç sayılabilecek yaşlarda, bu hastalığa yakalanıyor.

Bunun üzerine eşi Doktor Mary Newport, hızla Alzheimer ile ilgili araştırmalar yapmaya başlıyor ve karşısına Hindistan cevizi yağı çıkıyor...

ctvnews.ca

Mary, eşi Steve'in hastalığını öğrenince, hızla bununla mücadele edebilecekleri yolları araştırmaya başlıyor. Önce, bilinen ilaçlardan destek almaya başlayan Steve, ilaçların yan etkileri nedeniyle daha içine kapanık bir insana dönüşüyor, bu durum onu depresyonun eşiğine dek getiriyor.

Bunun üzerine Mary, eşi için uygulayabileceği farklı yöntemleri de göz ardı etmemesi gerektiğini fark ediyor ve araştırmaları sırasında karşısına orta zincirli trigliseritler çıkıyor.

Bize adı pek bir yabancı gelse de aslında Alzheimer için büyük bir tedavi umudu olan bu trigliseritler, kalp ve beyni birçok hastalıktan koruyor, hastalık halinin hızla iyileşmesini sağlıyor, hatta kanserli hücrelerin küçülmesine büyük destek oluyor. Tüm bunları öğrendikten sonra Mary, bu trigliseritlerin bulunduğu ve eşinin rahatça kullanabileceği bir madde ararken karşısına Hindistan cevizi yağı çıkıyor.

Böylece Steve, her gün, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez ve 2'şer yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı tüketmeye başlıyor.

60 gün boyunca eşindeki değişimleri gözlenmeyen doktor Mary, Hindistan cevizi yağının olumlu etkileri olduğunu görüyor...

dailyherald

Steve, düzenli olarak Hindistan cevizi yağı yemeye başlayınca, eşi de bu durumu gözlemlemeye başlıyor tabii. Sadece 60 günlük bir süreçte Alzheimer hastası eşinin eskisine göre çok daha canlı, konuşkan, esprili ve enerjik olduğunu fark ediyor mesela.

Aynı zamanda, dikkatinin çok daha yüksek olduğunu, eskisine oranla öyle kısacık bir sürede dikkatinin dağılmadığını, herhangi bir işe çok daha rahat bir şekilde konsantre olabildiğini görüyor.

Bu 60 günlük başarılı sonuç veren uygulamanın ardından Hindistan cevizi yağını kullanmaya devam eden Steve, 1 yılın sonundaysa neredeyse hastalanmadan önceki haline dönüyor. Hafızası çok daha iyiye gidiyor, uzaktan tanıdığı aile dostlarıyla karşılaştığında bile zorlanmadan hatırlayabiliyor, hastalık sebebiyle baş gösteren depresyondan tamamen sıyrılıp neşeli bir insana dönüşüyor.

Bu olumlu gelişmelerin ardından Mary, Hindistan cevizi yağı hakkında bildiklerini diğer insanlarla da paylaşmaya başlıyor...

Eşini iyileştirebilmek adına çıktığı bu yolda, alternatif bir yol üreterek Alzheimer hastalığının eşi üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indiren doktor, tüm bu araştırmalarını yayımladığı makaleler, açtığı internet sitesi ve hatta katıldığı programlarla insanlarla paylaşmayı da ihmal etmemiş.

Ancak yine de Mary'nin tüm çalışmalarına rağmen hala ona katılmayan bilim insanları olduğunu da söyleyelim. Bu yüzden siz, siz olun, Hindistan cevizi yağı da dahil, herhangi bir ürünü tedavi amaçlı kullanmayı düşünüyorsanız öncesinde mutlaka doktorunuza danışın ve onun onay vermediği, önermediği hiçbir yöntemi uygulamayın. Sağlık hu, ihmale, şakaya gelmez, aman diyelim.

Kaynak: davidwolfeDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

mabgraves31 Ocak 2017 5:35
yahu ne kadar garip bir hikaye. doğada her şey var hakikaten.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?