Çözüm Elinizin Altında: Kış Hastalıklarının Kökünü Kuruttuğu İddia Edilen Karışım

Favorilerime
Ekle

Kar kış derken herkesi aldı bir öksürük, boğaz kaşıntısı, burun akıntısı...

Hadi diyelim tüm bu soğuklarda hastalanmadınız, şimdilerde de etrafınızda sürekli duyduğunuz o öksürük sesleri sizi korkutur oldu, biliyoruz. Çünkü hemen hepimiz toplu taşıma araçlarını kullanıyor, kalabalık ofislerde çalışıyor, çarşıda pazarda hep diğer insanlarla iç içe oluyoruz.

Sözün özü, şu ana kadar hasta olmadıysanız şanslısınız ama önlemlerinizi almazsanız yakın bir zamanda hasta olmayacağınızın bir garantisi yok aslında. Çünkü mikroplar dört bir yanda.

Bu nedenle hem sizi soğuk algınlığı, grip, nezle gibi hastalıklara yakalanmaktan koruyacak hem de var olan öksürük, boğaz kaşıntısı ya da ağrısı gibi sorunlardan kurtaracak bir formülümüz var.

Baştan söyleyelim, malzemeleri görünce öyle hemen caymak yok, uygulamalı ve şifasından bol bol faydalanmalısınız. Etkilerini görünce zaten siz de tüm bu malzemeleri aslında çok seveceksiniz, eminiz.

Hemen her evde olan malzemeler güç birliği yaparsa: Soğan, bal ve limon

Karışımın tarifine geçmeden önce içindeki malzemeleri tek tek ele alalım, neden bir araya geldiklerinde güçleri katlanıyor anlatalım istedik.

Bir kere fark edeceğiniz üzere çok doğal bir karışım bu. İçinde pek yakından bildiğimiz, evimizden eksik etmediğimiz malzemeler var: Soğan, bal ve limon.

Soğan, içindeki A, B ve C vitaminleri, kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi mineraller sayesinde antienflamatuvar özellik gösteriyor ve iltihaplı hastalıkların iyileşme sürecinde önemli rol oynuyor. Bu da yetmezmiş gibi bağışıklık sistemini güçlendirmekten, vücut direncini yükselterek hastalıklarla savaşmamıza destek olmaktan da geri durmuyor.

Bala gelirsek, o da anti bakteriyel ve antioksidan özellikleri sayesinde kışın elimizden düşürmediklerimizden bildiğiniz gibi.Özellikle öksürük ve boğaz ağrıları gibi konularda tam bir uzman.

Son olarak, limon neden bu karışıma dahil oluyor derseniz, kendisinin dev bir C vitamini deposu olduğunu hatırlatmak isteriz. İçindeki bu C vitamini sayesinde de limon, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kan dolaşımını hızlandırarak kendimizi daha enerjik hissetmemizi sağlıyor.

Tüm bu üç malzeme, tek bir yerde bir araya gelince de tahmin edeceğiniz gibi hastalıkların kökünü kurutmak konusunda pek bir iddialı oluyor.

Tarifini bilmeden olmaz tabii: Hastalıkların kökünü kuruttuğu iddia edilen üçlü karışımın tarifi

theselightfootsteps

Malzemeler:

• 1 büyük boy ya da 2 orta boy soğan

• 1 limonun suyu

• 3 yemek kaşığı bal (isteğe göre artırılabilir)

• Yaklaşık 3 su bardağı su

Yapılışı:

• Soğanı bir güzel doğrayın ve tencereye alın. Ardından üzerine 3 su bardağı su ilave edin ve ocağın altını açın.

• Tenceredeki soğanlı su kaynamaya başladıktan sonra yaklaşık bir 5-10 dakika kadar kaynamaya devam etmesini bekleyin ve ardından ocağın altını kapatın.

• Soğanlı su karışımınız iyice ılıdıktan sonra içine bal ve limon suyunu ekleyin. karışımız hazır oldu bile!

Nasıl kullanılır: Bu karışımı dilerseniz süzgeçten geçirip soğan tanelerini karışımdan ayırdıktan sonra bir içecek gibi tüketebilir, dilerseniz soğan tanelerini de içinde bırakarak değerlendirebilirsiniz. Günde 3 kez, çok aç ya da tok olmadığınız zamanlarda afiyetle tüketebilirsiniz. Yaklaşık 2-3 gün içinde öksürüğünüzün kesildiğini, grip ve nezle gibi soğuk algınlığı kaynaklı sorunların vücudunuzu terk ettiğini göreceksiniz.

Siz zaten yaparsınız ama biz de yeniden hatırlatmış olalım: Eğer bir türlü geçmek bilmeyen öksürükle ya da bir haftadan bile fazla süren grip, nezle gibi durumlarla karşı karşıyaysanız veya vücudunuz çeşitli durumlarda hızlıca alerjik reaksiyon gösteriyorsa bu karışım da dahil olmak üzere, hiçbir yöntemi kafanıza göre uygulamayın. Öncesinde mutlaka doktorunuza danışın, aman diyelim.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Fatih Yak5 Kasım 2017 3:37
Karışımı olduğu gibi mi içeceğiz yoksa sabah öğlen akşam 1 çorba kaşığı olarak mı?
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?