Neredeyse Tüm Hayatınız Boyunca Yanlış Açtığınız ve Tükettiğiniz 8 Yiyecek

Favorilerime
Ekle

Hayat sürprizlerle dolu. Hayatınız boyunca bir şeyleri doğru yaptığınızı zannediyor, onu alışkanlık haline getiriyor ama aslında bir gün her şeyi yanlış anladığınızı fark ediyorsunuz.

Aynı durum söz konusu yemek olduğunda da geçerli. Mesela şimdi size hayatınız boyunca bazı yiyecekleri yanlış açtığınızı söylesek? Üstelik böyle yaparak kendi kendinize işinizi zorlaştırdığınızı, pratik yollar yerine zor olanı tercih ettiğinizi anlatsak?

Artık doğrusunu öğrenmenin vakti geldi.

Tek ihtiyacınız bir parça kağıt: Pringles

food-hacks.wonderhowto

Pringles yerken, kutuyu yarıladığınızda kalan cipsleri çıkarmakta zorlanıyorsunuz farkındayız. Aslında kutunun içine A4 boyutunda bir kağıdı kıvırarak koysanız ve kutuyu yan yatırarak kağıdı çekseniz tüm cipslere kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Ortadan keseceksiniz: Diğer poşet patates cipsleri

facebook/trollmarketing

Paketi ağzından açmak yerine aslında orta kısmını bir makas ya da başka bir kesici aletle kesmelisiniz.

Hatta sonrasında bu açtığınız bölgeye ıslak mendillerin açılır kapanır yerini yapıştırırsanız cipslerinizi uzuuuun süre taze olarak da saklayabilirsiniz. İnanmayanlar için şurada videosu da var.

İkiye ayırmalısınız: Tek kullanımlık şeker paketleri

foodsubs

Her mekanda, kafede bulunan şeker paketlerini bardağa boşaltırken ucundan yırtanlardansanız yanlış yapıyorsunuz. Çünkü bu tasarım tam olarak paketi ortadan ikiye ayırmak üzerine kurulu. Zira böylelikle şeker tek seferde bardağa dökülüyor ve siz de şekerin geri kalanlarını da dökmek için paketi sallama zahmetinden kurtuluyorsunuz.

Hatta şunu da ekleyelim, bu şeker paketinin tasarımcısı olan Benjamin Eisenstadt'ın insanların icadını anlamadığı için intihar ettiği hakkında bir şehir efsanesi de var. Biz diyelim de...

Hem aç hem çevir: Konserve yiyecekler

youtube

Konservelenmiş yiyecekleri açarken konserve açacağıyla üst kısmı keserken konserveyi de kendinize doğru yönde sürekli olarak çevirmeniz gerekiyor.

Diğerlerine doğru iteceksiniz: Toblerone

youtube

Toblerone parçasını koparmak için aslında dışa doğru içe doğru itmeniz gerekiyor. Yani almak istediğiniz çikolata parçasını yanındaki çikolataya doğru itip koparmalısınız.

Kapakçığı itmeyin, koparın: Karton kahve bardakları

youtube

Çoğu fast food restoranında içtiğiniz kahvelerin verildiği karton bardakların kapakçığını açmak istediğinizde üstünüze dökülmesinin bir sebebi var. Çünkü yanlış açıyorsunuz.

Zira o kapakçığı itmek yerine tamamen koparmalı ve ondan sonra kahvenizi yudumlamalısınız.

Bunca zaman dişlerinize boşuna zarar verdiniz: Antep fıstığı

youtube

Antep fıstığını açmak için dişlerinizi ya da tırnaklarınızı kullanıyor ve aslında böylelikle kendinize zarar veriyorsanız bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz.

Aslında tek yapmanız gereken önceden açılmış bir kabuğu fıstığın açık yerine sokmak ve çevirmek.

Açma halkasından geçirmelisiniz: Pipet

brightside

Kutu içecekleri eğer pipetle içmeyi tercih ediyorsanız onu öyle gelişigüzel koymamalısınız. Pipeti açma halkasının içinden geçirdiğiniz takdirde asitli içecekler pipeti sürekli hareket ettirip yer değiştirmesine yol açmayacaktır.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?