Yaptığı Efsane Yemekler Sayesinde 106 Yaşında Ünlü Bir YouTuber Olan Nine

Favorilerime
Ekle

YouTube'a en uzak olanlarınız bile eminiz şu "Kanalıma hoş geldiniz" ile başlayan cümleleri en az birkaç defa duymuştur. İşte bugün sizi tam da buna benzer YouTube videolarının başrolü olan bir insanla tanıştıracağız: Mastanamma.

Ancak bu hikaye hiç de beklediğiniz gibi olmayacak! Çünkü Mastanamma'yı tanıyınca onda bildiğiniz tüm YouTuber'ları unutturacak özellikler olduğunu göreceksiniz.

Yaklaşık 10 ay önce açılan bir YouTube kanalının kısa sürede 400 bine yakın bir aboneye ulaşmasını sağlayan, videoları milyonlarca kez izlenen bir insandan söz ediyoruz.

Tabii onu özel yapan sadece bu sayılar değil.

Mastanamma, tam 106 yaşında ünlü bir YouTuber oldu

Hindistan'ın küçük bir köyünde yaşayan ve son zamanların en popüler YouTube yüzlerinden biri haline gelen Mastanamma, tam 106 yaşında. YouTube'la tanışması da tahmin edeceğiniz üzere başkaları sayesinde oluyor.

Laxman ve Reddy isimli arkadaşlar, bir gün Laxman'ın köyüne gidiyorlar ve henüz yeni açtıkları YouTube kanalı için çekim yapmaya karar veriyorlar. Bunun üzerine Laxman'ın annesi, köylerinde yaşayan ve uzaktan akrabaları olan Mastanamma'dan söz ediyor ve ona mutlaka uğramaları gerektiğini söylüyor.

Laxman ve Reddy, Mastanamma'yı bulduklarındaysa üçü için de hiç beklemedikleri bir yolculuk başlıyor...

Yaşlı kadın, ilerleyen yaşına rağmen enerjik yapısıyla herkesin hayranlığını topluyor

Laxman ve Reddy, Mastanamma'yı bulduktan sonra ona hayran oluyorlar. İlerleyen yaşına rağmen tüm günlük işlerini müthiş bir enerjiyle yaptığını gören ikili, açtıkları kanalda Mastanamma'nın günlük yaşamına dair videolar paylaşmaya başlıyorlar.

Videolar kısa sürede öyle çok ilgi görüyor ki Laxman ve Reddy, Mastanamma'nın sadece kendilerinde değil herkeste hayranlık uyandırdığını fark ediyor ve kanalı neredeyse tamamen Mastanamma'nın yaşamına ayırıyorlar.

Mastanamma, özellikle doğal bir şekilde hazırladığı efsane yemekleriyle çok konuşulan bir isim haline geliyor

106 yaşındaki bu emektar kadın, sadece bitmek bilmeyen enerjisi ve özgür ruhuyla kendine hayran etmekle kalmıyor, aynı zamanda dillere destan yemekler hazırlıyor. Üstelik yemeklerini hazırlarken tamamen el hünerini konuşturuyor, pişirmek için de öyle ocak ya da fırın gibi sıradan araçları değil, kendi elleriyle yaktığı ateşi kullanıyor.

Anlayacağınız, o hep hayal ettiğimiz tamamen doğal yaşama ve beslenme isteğimiz, Mastanamma'nın yaşamının ta kendisi. Zaten bu kadar popüler olmasının bir sebebi de bu. 106 yaşında, doğal yiyeceklerle beslenen, doğal bir ortamda yaşayan bir kadının 106 yaşında hala böylesine dinç ve sağlıklı olması...

Kendisi, bugünlerde ne kadar popüler olduğunu tam olarak bilemese de milyonlarca kişi tarafından izlendiğini biliyor

youtube

youtube

Başlarda Laxman ve Reddy'nin yaptığı yemeklere hayran olduğunu düşünen ve bu yüzden sadece fotoğraflarının çekildiğini sanan Mastanamma, sonradan bunun sadece Laxman ve Reddy'nin onun yemeklerine hayran olmasından çok daha öte bir şey olduğunu öğrenmiş.

YouTube kanalında kendi videolarını gördükten sonra dünya çapında büyük bir üne kavuştuğunu düşünmese de milyonlarca kişinin onun yaptığı yemeklerin videolarını izlediğini biliyormuş.

Üstelik hayranları onun için Laxman ve Reddy ile irtibata geçerek nefis bir doğum günü süprizi hazırlanmasını bile sağlamış. 106. yaşını sevdikleriyle bir arada nefis bir şekilde kutlayan Mastanamma'nın sağlıklı ve mutlu daha nice seneleri olması dilekleriyle...

Küçük bir not: Başından beri sözünü ettiğimiz Mastanamma'nın videolarını izlemek isteyenleri Country Food YouTube hesabına doğru alabiliriz.

Kaynak: Yourstory


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0