Ameliyat Olmadan ve İlaç Kullanmadan 40 Kilo Vermeyi Başaran Ece Atmaca

Favorilerime
Ekle

Belki her gün karşınıza birbirinden farklı birçok zayıflama hikayesi çıkıyor, belki ünlüler nasıl kilo verdi, kim hangi sporu yaparak ne kadar zayıfladı artık ezbere biliyorsunuz ama bu kez durum biraz farklı.

Bu kez karşınızdaki sadece bir zayıflama hikayesi değil. İlham almadan edemeyeceğiniz, tam da sizin gibi, bizim gibi biri var karşımızda: Ece Atmaca.

Kendisi bir edebiyat öğretmeni, hepimiz gibi gün içinde yoğun bir şekilde çalışıyor, hatta minik oğuyla bol bol ilgilenmekten de geri durmuyor ve tüm bunlara rağmen 40 kilo gibi ciddi bir miktarda kilo vermeyi de başarıyor.

Nasıl mı?

Buyurunuz, hemen anlatıyoruz.

İlhamınız bol olsun!

Ece Atmaca kendini bildi bileli hep kilo problemleri olan bir çocukmuş...

Instagram - 40kilonasilgider

Kendini bildi bileli dedik ama aslında kendisi, doğduğu andan beri böyle bir sorunu olduğunu ve yaşıtlarından hep farklı olduğunu söylüyor. İştahına engel olamadığı ve olmadığı için kilo fazlası olan Ece, çocukken sırf bu yüzden arkadaşları tarafından da çok defa dışlanmış. Ama bu, onu zayıflama çabasına girmek yerine daha çok yemeye düşkün bir hale getirmiş.

Öyle ki, ailesinden gizli gizli bile yemek yiyor, hemen ardından sanki açmışçasına onlarla da yemek yiyebiliyormuş. Hal böyle olunca daha fazla kilo alması da kaçınılmaz olmuş.

Çocukluğundan sonra da durum pek değişmemiş üstelik...

hurriyet

Bu zorlu ve iştahlı çocukluğunun ardından da kilo problemleri yakasını bırakmamış Ece'nin. Dans etmeyi çok sevse de kendisine yakışmadığını düşündüğü için dans etmiyor, kilo vermeye karar verip pazartesi diyete başladığında salı hemen bırakıyormuş. Spor yapmak deseniz, spor yapmanın fikri bile ona uzak ve itici geliyormuş. Haliyle sosyal hayatı da bu durumdan çok etkilenmiş.

Ne giyeceğine karar vermesi de saatlerini alıyor, sonunda da ne giyse beğenmiyormuş. Anlayacağınız Ece, aslında fazla kiloları olan hemen herkesin yaşadığı o yollardan geçmiş. Evlenip çocuk sahibi olmasıysa onun hayatındaki bu köklü değişimin başlangıcı olmuş.

Anne olduktan sonraysa o ciddi kararı vermiş ve zayıflamak için hemen bir beslenme uzmanına gitmiş...

hurriyet

Ece, anne olup da çocuğu biraz büyümeye başlayınca fazla kilolarından iyiden iyiye nefret eder olmuş Çünkü çocuğuyla istediği gibi vakit geçiremiyor, o hep hayalini kurduğu gibi bir anne olmadığı için üzülüyormuş. Çocuğunu parka götürmek, onunla oyunlar oynamak şöyle dursun ayakkabısını bağlamak bile Ece'ye çok zor geliyormuş.

Bir gün oğlunun babasıyla oynarken "Anne sen gelme, sen gelirsen oynayamayacağız" demesiyle Ece, o ciddi kararı vermiş ve hemen bir beslenme uzmanının yolunu tutmuş.

Kendisi için en uygun beslenme programını öğrenen Ece, beslenme uzmanının tavsiyesi üzerine o nefret ettiği spora da öyle bir anda değil, yavaş yavaş başlamış. Bu da motivasyonunun kırılmamasını sağlamış tabii.

Şimdilerde de beslenme ve spor programına uygun bir şekilde beslenmeye devam ederken binlerce kişiye ilham oluyor...

hurriyet

Ameliyat olmadan, hatta ilaç bile kullanmadan, sadece kendine uygun beslenme ve spor programıyla diyetine başlayan Ece, bir süre boyunca ekmek ve kuru baklagilleri hayatından tümden çıkarmış. Onu bu süreçte en zorlayan kısımsa akşam atıştırmalıklarından vazgeçmek zorunda olmasıymış. Neyse ki bu konuda da iradesini konuşturmayı başaran genç kadın, 10 ay gibi bir sürede 40 kiloyu sağlıklı bir şekilde vermeyi başarmış.

Ece, bu kararı verdikten hemen sonra açtığı Instagram hesabı sayesinde bu başarısını gün gün insanlarla da paylaşmaya başlamış. Elbette bu hesabı açarken bunun motivasyonunu artıracağını düşünüyormuş. Ancak genç kadın, bu ilham veren zayıflama hikayesi sayesinde artık sosyal medya hesaplarıyla sadece kendi motivasyonunu artırmakla kalmıyor, binlerce kişiye de ilham oluyor.

Kendisini hem Youtube kanalından hem de Instagram hesabından takip eden binlerce kişi olmasınıysa şöyle açıklıyor:

"Ben çalışan bir kadınım, anneyim... Yeri geliyor yer siliyorum ama sonra spor yapıyorum... Mankenler, ünlüler spor yapıyor takip ediyoruz ama empati kuramıyoruz. 'Onların parası var, zamanı var, işleri bu' diyoruz. Benim hikayem ise onlara çok gerçekçi geldi. Beni izlediklerinde kendilerine de inanıp 'Ece yapıyorsa ben de yaparım' diyorlar.

Ne diyelim, Ece'nin sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen herkese ilham olması dileğiyle...

Küçük bir not: Ece Atmaca'yı sosyal medya hesaplarından takip etmek isterseniz 40kilonasilgider adlı Instagram hesabını ya da 40 Kilo Nasıl Gider adlı Youtube kanalını mutlaka ziyaret edin deriz.

Kaynak: hurriyet.com.tr


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?