Kısa Sürede Fazla Kilolardan Kurtulmanızı Sağlayacak Faydalı Karışım: Zerdeçal Kürü

https://tr.pinterest.com/pin/547187423462550686/?lp=true |tr.pinterest.com/
Cemre Özgüzel
Boyum ocağa yetişmeden yemek yapmaya başlamışım. Hala yetişmiyor.
Cemre Özgüzel
254746 takipçi1315 içerik

Sıkça Yenen Konular

Duygu Arslan
Mart 6, 2018
Duygu Arslan
Şubat 20, 2018
Pepsi Badge
Pepsi Max
Temmuz 14
Duygu Arslan
Nisan 24, 2018

Fazla kalorili yiyecekler tükettiğimizde vücudumuzda oluşan o ağırlık hissi... Bir türlü veremediğimiz fazla kilolar, eritemediğimiz göbek ya da bir türlü düzene girmeyen sindirim sistemimiz... Bunlar günümüzde birçoğumuzun bedensel dertlerinden diyebiliriz. Tükettiğimiz paketli gıdalar ya da çok yağlı yiyecekler, şekerli besinler ya da düzensiz beslenme bu dertleri yaşamamızın başlıca nedenlerinden.

Hadi gelin bugün bedenimiz için bir iyilik yapalım. Sebzeleri, meyveleri hayatımıza daha fazla sokmaya başlayalım. Porsiyonlarımızı dengeli tüketelim. Çok sevsek de kalorili yiyecekleri bir kenara bırakalım. Bir de hayatımıza zerdeçal kürünü alalım. Hem vücudumuzu toksinlerden arındıracak hem de zayıflamamızda rolü büyük olacak. Zerdeçal kürüyle tanıştıralım sizleri. Hadi buyursunlar.

Zerdeçal yoğurt kürü nedir, nasıl hazırlanır?

Zerdeçal kürü için ana ve en önemli malzememiz zerdeçal gibi görünse de aslında yoğurt. Çünkü zerdeçalı tek başına tükettiğimiz zaman içerisinde bulunan kurkumin maddesi açığa çıkmıyor ve yeterli faydayı göremiyoruz. Peki zerdeçalın içerisindeki bu etken madde nedir? Kurkimin aslında bir pigment türü. Tek başına koruma kalkanı oluşturacak güce de sahip ancak etkin hale getirilmesi gerekiyor. Etkin hale gelmesi için de birkaç maddeye ihtiyacı var.

tr.pinterest.com/

tr.pinterest.com/

Zerdeçal kürünü hazırlarken de bu yan maddelerden destek alacağız. 1 kase zerdeçal kürü için; 1 kase dolusu yoğurt (yaklaşık 4 tepeleme yemek kaşığı), 1 çay kaşığı zerdeçal, 1 çay kaşığı tarçın ve 2 yemek kaşığı zeytinyağına ihtiyacımız var. İsteğe bağlı olarak içerisine toz zencefil ve karabiber de ilave edebilirsiniz. Tüm bu malzemeleri karıştırın ve kürünüz hazır.

Zerdeçal kürü nasıl tüketilir?

zerdecalin-faydalari

Hazırladığınız bu zerdeçal kürünü sabahları aç karna, öğle araları ara öğün niyetine ya da akşam yemeği yerine tüketebilirsiniz. Günde 1 kase tüketmeniz yeterli olacaktır. Bu kürü kullanırken dengeli ve yeterli beslenmeye, şekerli ve yağlı gıdalardan da uzak durmaya özen gösterin. Bu şekilde zerdeçal küründen çok verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Zerdeçal kürünün faydaları

zencefilkuru3

Peki ama nedir bu kürün faydaları? Buyursunlar:

 • Vücudunuzun toksinlerden arınıp temizlenmesini sağlar. Düzenli tüketimde detoks etkisi yaratır.
 • Dengeli ve düzenli beslenme süreciyle beraber yağ yakımınızı hızlandırır. Zayıflamanıza yardımcı olur.
 • Sindirim sisteminizin düzenlenmesine yardımcı olur. Kabızlık, şişkinlik, gaz gibi sorunlarınızın en aza inmesine destek sağlar.
 • Göbeğin erimesine katkısı büyüktür.
 • Karaciğeri yenileme özelliği vardır. Karaciğer yağlanmasını yine düzenli kullanımda engellemeye yardımcıdır, karaciğer yağlanması tedavisinde de kullanılır.
 • Kanın temizlenerek cildin de güzelleşmesini sağlar.
 • Kan şekerinizi dengeler, açlık hissinizi azaltır, uzun süre tokluk hissi verir.
 • Antienflamatuvar özelliği sayesinde de ağrıların, iltihap nedeniyle oluşan yangıların azalmasına yardımcı oluyor.
 • Youtube

  Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

  Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?