Bu Zamana Kadar Denediğiniz En Etkili Kilo Verme Yöntemlerinden: Haşlanmış Limon Kürü

Favorilerime
Ekle

Öncelikle dostlar, çok kilo vermenin çok sağlıklı olmak anlamına gelmediğine değinelim istiyoruz biraz. Son zamanlarda kilo vermek, binbir çeşit diyetler birçoğumuzun dilinde. Denenmedik yöntemler kalmıyor, uzun süreli açlıklı, şok diyet yöntemleriyle hızlıca kilo verilmeye çalışılıyor. Bedenimizi istediğimiz forma sokmak için uyguladığımız yöntemler bazen ona zarar verebiliyor. Bu nedenle önce bedenimizin sesini, sonra da tıbbın, bilimsel çalışmaların dediklerini dinlemek şart.

Kilo verme serüveninizde size yardımcı olacak, hatta 1 ayda 20 kilo verdirdiği iddia edilen (bu kilo aralığı kilonuza göre değişecektir) bir yöntemle karşınızdayız.

Karşınızda haşlanmış limon kürü! Hadi gelin bu kür nedir, ne değildir hep birlikte öğrenelim. Kilo verme ve sağlıklı yaşama geçme süresinde ona da yer vererek alacağımız sonuçları hızlandıralım. Buyursunlar.

Haşlanmış limon kürü nasıl yapılır?

haslanmis-limon-kuru-nasil-yapilir

Bu kürü hazırlamak için bol bol tazecik limona ihtiyacımız var. Yaklaşık 3 litre limon kürü elde etmek için 10 adet orta boy kalın kabuklu limonu alın. Bu limonları bol suda iyice yıkayın ve güzelce kurulayın.

haslanmis-limon-kuru

Ardından limonlarınızı ortadan ikiye bölün. Limonlarınızın suyunu sıkacak yardımıyla sıkın. Limonların kabuklarını genişçe bir tencerenin içerisine aktarıp üzerine tencerenizin buyüklüğüne bağlı olarak 2,5 - 3 litre kadar su ilave edin. Ocağın üzerine alıp kabukları kaynatmaya başlayın.

haslanmis-limon-kuru-nasil-yapilir-1

Su kaynamaya başlayınca içerisine 2-3 adet ezilmiş sarımsak ve bir küçük parça taze zencefil ilave edin. Bu şekilde birkaç dakika daha kaynatın. Ardından ocaktan alıp oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra süzdürerek şişelere aktarın. Limon kürünüz tüketmeye hazır! Dilerseniz içerisine sarımsak koymadan da yapabilirsiniz. Limonlarınızı 10 dakikadan fazla kaynatmamaya özen gösterin. Dilerseniz sıktığınız limon suyunun bir kısmını da içerisine ilave edebilirsiniz.

Haşlanmış limon kürü nasıl uygulanır?

haslanmis-limon-kuru-nasil-yapilir-2

Peki ama bu hazırladığımız kürü nasıl ve ne şekilde tüketmemiz gerekiyor? Öncelikle bir sağlıklı beslenme düzeni oluşturmanız şart. Bedeninize uygun sağlıklı bir diyet ya da beslenme düzeni oluşturduktan sonra limon kürü ile birleştirdiğiniz takdirde kilo verme hızınız artacaktır. Hazırladığınız kürü sabah aç karnına, her yemekten önce ve gece yatmadan önce günün herhangi bir saatinde içebilirsiniz. Bu kürü 15 gün yapıp 1 hafta ara verin. Sürekli uygulamak isterseniz bu zaman aralığında ilerleyin.

Haşlanmış limon kürünün faydaları

haslanmis-limon-kuru-nasil-yapilir-3

 • Yağ yakımını hızlandırıcı özelliği vardır.
 • Kan şekerinizi dengeleyerek aniden bastıran açlık krizlerinizin ve şeker isteğinizin önüne geçer.
 • Bağırsaklardaki bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur.
 • Bağırsaklarınızın daha düzenli bir şekilde çalışmasını destekler.
 • Vücudunuzun mikroplardan ve toksik maddelerden arınmasını sağlar.
 • Ödemin atılmasında rolü büyüktür.
 • İçerisinde bulunan C vitamini ve mineraller bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlar.


 • Doyamayanlar için bir de videomuz var!

  Yorumlar

  0

  Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?