Keşfettiği Bir Yöntemle Bebeğinin Gece Ağlayarak Uyanmasına Çözüm Bulan Anne

Favorilerime
Ekle

Küçük bir bebeği olan her anne bilir, hemen her gece uykunuz bebeğinizin ağlayarak uyanmasıyla bölünür ve onu tekrar uyutabilmek için oldukça çaba harcamak zorunda kalırsınız.

Ama Laura Gerson isimli anne öyle bir yöntem buldu ki artık birçok anne onun bu tüyosu sayesinde geceleri aralıksız uyuyabiliyor.

Buyursunlar bu sıra dışı keşfin hikayesine...

Bir beşik, on emzik

Küçük bebeğinin her gece ağlayarak uykusundan uyanmasından huzursuz olan Laura Garson artık 8 aydır her gece deliksiz uyuyor.

Bunun sebebi minik bebeğinin uyanmasını önlemek için bulduğu sıra dışı yöntem.

Onun viral olan paylaşımı ise şöyle:

"Başarılı olan garip bir uyku rutini bu... Bebeğim 3 aylık olduğundan bu yana 10 tane emzikle beraber uyuyor. Gece ağlayarak uyandığında tek istediğinin emziği olduğu ve onu bulduğunda uykuya hemen daldığını fark ettim. Ulaşabileceği bir emzik olduğunda onu bulabildiğini test ettim, birkaç kez bulamamış olmasına rağmen %99 oranında başarılı oluyordu, eline alıyor, ağzına götürüyor ve uykuya dalıyordu. Bugün itibariyle tam 8 aydır geceleri odasına girmiyorum bile. Bir gün 'emzik perisi'nin gelip onları alacağı günü düşünmek bile istemiyorum."

Bu yöntemle aynı dertten muzdarip birçok anneye ilham olmaya devam ediyor

Normalde, yani gündüz saatlerinde, emziği aramayan bebeğinin geceleri sakinleşmek ve uykuya dalmak için emziğe ihtiyaç duyduğunu keşfeden ve ağzından düştüğünde huzursuzlanıp uyandığını keşfeden annenin işi şansa bırakmayarak beşiğine on adet emzik koyması onu büyük bir dertten kurtarmış gibi gözüküyor.

boredpanda

boredpanda

Laura bu yöntemi paylaştıktan sonra birçok anne de kendi bebeklerine uygulayıp benzer sonuçları aldıklarını söyledi ve genç anne onlardan birçok destek ve tebrik mesajı almaya devam ediyor.

Ne diyelim, anne mutlu, minik mutlu. Hep böyle mutlu kalsınlar.

Kaynak: Bored Panda



Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?