https://yemek.com/tarif/karpuz-pizza/ | Karpuz Pizza Tarifi

Kavurucu Sıcaklar Altında Yaz Okuluna Gidenlere 13 Pratik ve Ferah Tarif

Favorilerime
Ekle

Yaz geldi, herkes mezun oluyor, evleniyor, tatile gidiyor bugünlerde. Ama siz? Siz yaz okuluna gitmek zorunda kaldınız ya da kendi isteğinizle bunu seçtiniz.

Yaz sıcaklarında iki ders arasında oradan oraya koşturmak, ödevler, sınavlar ya da projeler yapmak zordur, biliriz. Bu zorluğun içinde bir de yemek konusuna kafa yormayın istedik. Sürekli dışarıda yiyip paranızı bitirmeyin, aynı kahvaltılık gevrekle bütün bir yazı geçirmeyin, yemek yapmakla da çok zaman kaybetmeyin diye geldi bu tarifler.

Yurt odasında bile yapabileceğiniz, içindeki malzemelerin hafifliği sayesinde ferah ferah yemelik yemeklerimize bırakıyoruz sözü şimdi.

Balıktan faydalanmalı: Ton balıklı wrap

Ton Balıklı Wrap Tarifi

Ton Balıklı Wrap Tarifi

Öğrencinin en çok yediği balıktır ton balığı. Çünkü pratiktir, akarı kokarı yoktur, konserveden çıkarılır ve yenir. Bu pratikliği lavaşların içine taşıyor, biraz da farklı malzemelerle lezzetini katlıyoruz.

Çünkü balık yemek önemli: Ton balıklı wrap tarifi

Kahvenin yaz hali: Kahveli milkshake

Öğrencinin bin yıllık dostudur kahve. Sınava hazırlanılan uzun gecelerde de, ders arası muhabbetlerinin de en leziz eşlikçisi, destekçisidir kendisi. O zaman onu yaza yakışır yapalım.

Hatrını bir kırk yıl daha uzatalım: Kahveli milkshake tarifi

Adı bile yaz: Ferah salata

ferah-salata

Dersten çıkıp kavurucu sıcağın altında yol aldıktan sonra eve ya da yurt odanıza varınca hemencecik yapabileceğiniz bir salata bu. Sıcaktan canınızın bir şey istemediği ama karnınızın aç olduğu durumlara birebir gelir.

Doyururken ferahlatır: Ferah salata tarifi

Bir dilim yetmez elbette: Karpuz pizza

Yazın en sevdiğimiz lezzetlerinden karpuz peynir ikilisini biraz daha gösterişli hale getirdik, içine nane ve kekik de ekledik.

Öğrenciyiz diye sunuma önem veremez miyiz: Karpuz pizza tarifi

Öğrenci demişken: Makarna salatası

Makarna Salatası Tarifi

Can yoldaşımız makarnayı unutacak değildik elbette, bugüne kadar pratikliğiyle bize nice yardımı dokunan makarnayı salata haline getirdik. Soğuk da yenen nefis bir lezzete dönüştü.

Yaz okulunda da ondan vazgeçemedik: Makarna salatası tarifi

Dondurmadan güzel: Yoğurtlu çilekli kup

Yaz güzeli çilekler yoğurtla buluşunca dondurmadan şahane bir lezzet oluyor. Yetmiyormuş gibi badem, fındık ya da cevizle tam bir enerji küpüne dönüşüyor.

Ders çalışırken kaşık kaşık ferahlık sunuyor: Yoğurtlu çilekli kup tarifi

Her gün yesen sıkılmazsın: Bulgurlu yaz salatası

Bulgurun doyuruculuğuna yaz mevsiminin tazecik yeşillikleri ve sebzeleri eşlik ediyor. Bu tat, her gün yesen bıkmayacakların arasında başı çekiyor.

Nar ekşisinden bol bol: Bulgurlu yaz salatası tarifi

Hazır karpuz pizza da yapmışken: Karpuzlu limonata

Karpuz peynirin en güzel hali karpuz pizza için karpuz aldığınızda onu başka tatlarla da değerlendirin deriz. Mesela mis gibi bir limonata yapın onunla. Hem o kadar para verip aldığınız karpuz bir köşede kuruyup kalmaz hem de yepyeni bir lezzetle ferahlamanın tadını çıkarırsınız. Fena mı olur?

Çok da güzel, çok da mükkemmel olur: Karpuzlu limonata tarifi

Şov yapar: Baharatlı peynir topları

Ders bitiminde güneşin altında oturmak yerine evde ya da yurtta arkadaşlarınızla bir araya gelip ferah yemekler eşliğinde yapabilirsiniz sohbetlerinizi ya da ödevlerinizi. İşte tam o anlarda atıştırmalık lazım olduğunda hem pratik hem hesaplı bu peynir topları şov yapar sofralarda.

Baharatlar zevke göre değiştirilebilir: Baharatlı peynir topları tarifi

Vitamini ihmal etmemek gerek: Meyve salatası

Yaz sıcaklarıyla verdiği mücadeleyle hepimizin gönlüne taht kuran meyveleri bir araya getirin. Birlikte her şey daha bir güzel çünkü.

En sevdiğinizden bol bol ekleyin: Meyve salatası tarifi

Çikolatasız olur muymuş: Çikolata topları

Yaz da olsa kış da olsa çikolatasız yapamayız biz. Ders çalışırken hele, nasıl güzel olur ağza atılan bir top çikolata. İşte bunun için geldi çikolata topları. İçindeki badem de enerji olmaya kararlı.

25 dakikada geliveren mutluluk: Çikolata topları tarifi

Tiramisu sevenlere özel bonus: Etimekli tiramisu

Tiramisu yapmak zahmetli bir iş olsa da tiramisu seven herkes tüm zahmetine katlanabilir. Biz yine de kendinizi bu sıcaklarda çok yormayın diye bir parça kolaylaştırdık tiramisu yapımını. Lezzeti de yine efsane oldu üstelik.

Favoriniz olacak bonusu: Halley pasta

Halley bisküvinin şahaneliğine şahanelik kattık, bu lezzetin üzerine yazın biriciği çileği kondurmayı da ihmal etmedik. Ders çalışırken böyle ferah bir tatlı mis oldu, mis.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?