tek-basina-sandvic-yemek-yalniz-shutter

Yalnızca Sevgilisi Olmayanların Anlayacağı 20 Acılı Durum

Favorilerime
Ekle

Yalnızlık ister şartlardan, ister kişinin kendi isteğinden kaynaklı olsun zor zanaat. Teoman'ın bütün albümlerini 5 defa dinleyip ardından Nejat İşler'in bütün filmlerini 2'şer kez izleyip, 3 kalıp Issız Adam keki yedikten sonra, en cool halinizle "Ama yalnızlık benim tercihim" deseniz de yemezler.

Yani yerler de yapasınız gelmez. İnsan her gün kendine kallavi sofra hazırlayamaz ki zaten. Biri olsa belki. İki kişi o lezzetten tatmış olursunuz en azından. Sofrayı da beraber kaldırırsınız hem. Çay falan içersiniz beraber. Sevgili olan arkadaşlarınız da gelir kahve içmeye. Pasta yaparsınız 4 kişi. Kremasını hep beraber sıkarsınız. Sarılarak fotoğraf çekilirsiniz en son.

Yalnızlık zor.

+ 1 kuralı

sevgililer-restoranda-shutter-1

İş yerinde atılan bir mail ya da okuldan arkadaşlarla oluşturduğunuz bir gruptan gelen mesajla +1 denen fenomenle tanışırsınız. Bir etkinlik düzenleniyordur. Düzenleyen vicdansız "Arkadaşlar +1'li gelelim lütfen" diye not düşmüştür. Bu kendisi küçük, derdi büyük +1, herkesin etkinliğe gelirken dam ya da kavalye getirme zorunluluğunu anlatıyordur. Fonda şu şarkı çalarken, oraya bir not sıkıştırırsınız: "Arkadaşlar programım var başka zamana"

- 1 kuralı

Çok sevdiğiniz çift insanlarının (sevgili olan yakın arkadaşlarınız) bir teklifi vardır. Birbirlerinden az biraz sıkılmaya başladıkları için akşama çıkacakları yemeğe sizi de çağırıyorlardır. Kağıt üstünde dünyanın en masum teklifi gibi gelse de gitmeyin annem, gitmeyin gülüm. -1 olun, gitmeyin. Onlar 'fingirdeşirken', kendinizi bir tekila shot'da boğasınız gelir.

Yalnız gidilen, kod adı 'bir umut ev partileri'

home-party-shutter-1

Sonuna kadar durulmaması gereken, eğer her şey yolunda gitmemişse usul usul kaçılması gereken partilerdir. Gidin, birkaç kanepe yiyin, iki kadeh bir şeyler için ve duruma göre dönün.

Kendi kendine sofra hazırlamanın tanrı parçacığını bulmaktan zor olması

Bütün tarifleri avcunuzun içi gibi bilseniz de gerçek olan durumdur. İnsan kendi kendinin Gordon Ramsay'ı, Dominique Ansel'i olamaz. Paylaşmalı, lezzeti paylaştıkça artmalı.

Haliyle ekmek arası ya da tostla beslenmekten içi çürüyenler

tek-basina-sandvic-yemek-yalniz-shutter

Sinemalarda.

Bir demlik çayı tek başına bitiremeyeceğini fark edince afedersiniz sallama çay içenler peydah oldu.

İlkel insanla yüzleşme hali: Evde kimse yok

Bir tarafı pozitif görünen, evde kimse olmadığı için Viking'lere bağlamak suretiyle, sofra adabından yaklaşık 100 kilometre uzakta yemek yemek var bir de. "Oh ne kadar rahatım" dedirtse de ilk topluluğa karışıldığı an kendini gösterir.

"Sanırım izlenecek film kalmadı"

uykusuzluk

Tek başına yemek yemenin yer yer keyfi var desek taş olmayız. Bir şarap açarsınız, güzelce bir yemek yapar ya da sipariş edersiniz, bir de film açarsınız. Hayat size güzeldir......de nereye kadar? Film kalmadı film. Moğolistan sineması kaldı bir tek. İzler misin?

Bir süzgeç tutanın bile yok

Evde yalnızsın ve makarna yapılacak. Çiçeklerin fotosentez yapması kadar doğal bir olay. Yalnız kötü bir hatırlatma: Makarnayı haşladıktan sonra bir süzgeç tutan bile yok. Yok yok ağlamıyorum, sıcak suyun buharı gözüme kaçtı.

İki poğaçayla geçen kahvaltılar

Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi

Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi

E hadi bir de beyaz peynir.

Pazar sabahları

yalniz-kahvalti-shutter

Tür: Dram, IMDB Puanı: 9,8.

Tek başına mekan keşfetme qeyfi

Bir yere kadar.

Buzdolabının seri katile dönüşmesi

sarimsak-buzdolabi-kasim-2020

"Pazar kahvaltıları sevgililerin olsun, biz de alışverişe gidelim" dedik. Pek de iyi dedik. Topladık marketi, sığdırdık buzdolabına. Sonra? Sonrası buzdolabının sicil kaydına karalamacalar. Yine bozulan elma, artık canından bezen şeftali, fındığa benzemeye başlayan brokoli... Yalnız başına bitmez ki o kadar yiyecek?

Ve neredeyse birer tane alınan sebze ve meyveler

"Başımdan geçmişi var, her cefaya alıştım" dedikten sonra, meyve ve sebzeleri olabildiğine az almaya başlıyoruz. Sonra kulaklarımızda "Abi Avrupa'da hep tek satılıyormuş meyve ve sebzeler, bizdeki gibi kiloyla alınmıyormuş, çok yalnız bu Avrupalılar"

"En azından evde yemek pişer" adı altında aile baskısı

buzdolabi-saskin-adam-2021

"Bir dur anne, bari sen dur yaaa"

Sinema - Pop corn korelasyonu

Ara olur pop corn bitmez, film biter pop corn bitmez, eve dönersin pop corn bitmez.

Eve pek giden gelen olmayınca.....

bayat-yumurta-nasil-anlasilir-shutter-4
Mutfak pek seyran olmaz.

Erkekler yurduna dönen güzelim salon ya da...

+1 kuralını hatırlarsınız. İşte ev sahibi yalnız olunca o +1 kuralı olmuyor. Hatta aksine, bir inat, "Beyler, erkek gecesi mi yapsak, FIFA atarız, maç izleriz" oluyor. Sonra? Sonrası 'Olimpiyat'ta tribün gerginliği' E haliyle o kadar adam, dünyanın ekseni kaydı hormondan.

Mezdeke çalan altın günlerine nazire yapan pijama partileri

pijama-partisi-boring-shutter

Ya da sürekli konuşulan Can'lar, Ergin'ler, Okan'lar... Yalnız olan ne yapsın? Yalnız olan ilkokuldaki hoşlandığı çocuğu mu anlatsın?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

4

Berra11 Şubat 2016 00:16
kardesim var iyi ki ? @kubra1907
Yanıtla
alaattin inay12 Aralık 2014 00:10
Hiç bir cafe'de, lokantada, tek kişilik masa bile yok. Toplum bile yüzümüze vuruyor yalnızlığımızı, yazıklar olsun.
Yanıtla
MeltemCe 14 Aralık 2014 16:55
Yanıtla
Kuzen bu bizim kaderimiz bence.. Bilirsin mükemmellerin ortak sorunu yalnızlık :)) (Böyle ego görülmedi)
muratahmetyunal.org26 Eylül 2014 14:52
:D gel sarılalım bi http://muratahmetyunal.org/
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?