ucak-sesi-gobek-yapiyor

Buyur Buradan Yak: Uçak Sesi Göbek Yapıyor!

Favorilerime
Ekle

Artık "Ben kilolu değilim ya iri kemikliyim" ya da "İlaçlardan dolayı hep böyle oldum hep ilaçlar" gibi cümleleri daha az duyabilirsiniz. Zira elimizde çok daha iyisi var: "Ya ben çok uçak yolculuğu yapıyorum hep o yüzden bu kilolar"

Baya kötü bir espri gibi ama gerçek; İsveçli bilim adamı Charlotta Eriksson'un yaptığı araştırmaya göre havaalanları ve uçak yolculukları göbek yapıyor.

Peki bu kilo almak ve göbek yapmak için buluttan nem kapan vücudu etkileyen şey ne?

Hemen verelim cevabı: Uçak sesi. Çünkü göbekteki yağ birikiminin stresle doğrudan bir ilişkisi var. Yüksek ses vücutta strese neden oluyor, dolayısıyla stres hormonları devreye giriyor. Bunu duyan göbekteki yağ birikintisi de durur mu, başlıyor genişlemeye. 5 desibel artan ses, 1,5 cm genişlemeye sebep oluyor. Eyvahlar olsun.

Dünya üzerindeki bütün uçaklardan nefret etmeye başlamadan bir not düşelim. Havaalanlarının yakınında oturmak ise, göbeğinize bir şey yapmıyor. Telekinetik bir şey değil. Uçağın sesini yakından duymanız gerek. Yapılan bir diğer araştırma, havaalanlarına yakın oturanların herhangi bir risk taşımadığı yönünde.

Vücudumuzun bu kilo alma göbekli olma isteğini en ince selamlarımızı yollarken, fazla uçak yolculuğu yapanların dikkat etmesi gerektiğini söyleyelim.

Teşekkürler.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?