TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Koalisyon Kursa Ülkeyi Muasır Medeniyetler Seviyesine Çıkaracak 8 Yiyecek

yemek.com
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karamelize soğan kadar lezzetli şeyler yazmak isterdim.

Sıkça Yenen Konular

Seçimler geldi geçti, barajı geçen partiler şimdi koalisyon kurma aşamasında.

Kurarlar kurmazlar, erken seçime gidilir gidilmez; orasını bilemiyoruz. Yani biliyoruz da herkes kadar. Ama bu bizi dünyanın en güzel koalisyonunu kuracak ekibi önermekten alıkoyamaz.

Geliyorlar.

Not: Sloganlar yalnızca espri mahiyetinde kullanılmıştır. Herhangi bir partiyi iyi ya da kötü göstermek amacı güdülmemiştir.

Sizi tost yaptırmayacağız: Domates - Peynir - Ekmek

ekmek-arasi-domates-peynir

Peynirin başbakan, domatesin başbakan yardımcısı, ekmeğin de içişleri bakanı olacağı bir koalisyon bu. Ülkedeki bütün tost makinelerini yasaklamak dışında özgürlükçü yaklaşımlarıyla ön plana çıkacaklar.

Onlar konuşur kahvaltı yapar: Menemen - Çay

lades-menemen-muhallebi

Menemen, yumurta gibi muhteşem bir liderin önderliğinde birçok siyasi fikri arkasına alabilmiş (soğan, biber, domates...) köklü bir güç. Çay da bu ülkenin siyasi konjonktürüne her zaman hakim; kitleleri peşinden sürükleyebilecek bir lider. Bu hükümete güvenoyu verilir.

Kaşıklıyoruz milletçe kaşıklıyoruz: Nutella - Beyaz peynir

nutella-beyaz-peynir-manset

Bu hükümet ülkede opportunist bırakmaz. Nutella ve beyaz peynir gibi iki uç güç, dengeyi getirir, orta yolcu kalmaz.

Bizimle yürü tencere: Kuru fasulye - Pilav

Biraz milliyetçi bir hükümet önderlik edecek ülkeye tabii. Kuru fasulye gibi bir siyasi fikir her ülkede yok. Ama pilavın dengeyi sağlayacağını düşünüyoruz.

Ezilenler hükümet kuracak: Tavuk sote - Patates püresi

Yeni bir parti patates püresi. Daha ikinci seçiminde barajı geçti. Çok ezildi, çok üzüldü. Ama başardı. Tavuk soteyle birlikte ülkeyi uyum içinde yöneteceklerini düşünüyoruz.

Gelin, bol verin, yesinler: Mantı - Kola

"Geleneksel dokunuşlara yenilikçi sunumlar" şeklinde özetleyebiliriz bu koalisyonu. Tok ve ferah bir ülkeye uyanacağımız kesin. Yolumuz açık olsun.

Doyurmak için onlar mutfağa: Köfte - Patates

kofte-patates-test

Köfte ya da patates tek başına iktidar olsa bundan daha istikrarlı bir ülkeye uyanamazdık. Daha ilk günden güvenoyu aldılar.

Durmak yok, çekirdeği çıkar: Karpuz - Peynir - Ekmek

karpuz-peynir-ekmek-1

Almanların, İsrail'in, bütün lobilerin, Birleşmiş Milletler'in, dış güçlerin alayının önünde diz çökeceği hükümet bu. Milyon kez erken seçim olsa, milyon kez sandıktan onlar çıkar.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?