Editor
YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Sahip Olmak İçin Tüm Mal Varlığınızı Verebileceğiniz Akıllı Fırın

yemek.com

Tüm mutfağı teknolojiye emanet edeceğimiz günler yakın, meşaleleri yakın!

Geçtiğimiz haftalarda bizlerle buluşan Ikea'nın konsept mutfağı ve yemek yapabilen robot haberlerinden sonra bir güzel haber daha geldi: Akıllı fırın. Daha fazla heyecan yaptırmadan anlatalım.

Akıllı fırınımızın adı June. Yani markası June. Kendisini övmeye, içine koyduğunuz yemeği tanıyor olmasından ve size nasıl pişirmeniz gerektiğini söylemesinden başlayalım. Evet, June, yemekleri tanıyabiliyor.

June'ın yetenekleri bunlarla sınırlı değil. İçerisinde bir adet kamera var. Bu kamera aracılığıyla içine koyduğunuz malzemeleri de tanıyor ve ona göre pişirme önerileriyle geliyor size. Tabii bu noktada henüz mükemmellik söz konusu değil. Başka bir ifadeyle, size özel tarifinizi tanımasını bekleyemiyorsunuz June'dan. Şimdilik bilinen tariflerle idare ediyorsunuz.

June'ı övmeyi daha bitiremedik. Çünkü bu akıllı bıdığın yapabildikleri daha bitmedi. Mesela bütün tavuk pişiriyorsunuz ve tavuğunuz yeterli sıcaklığa ulaştı. June bunu fark ediyor ve tavuğunuzun aşırı pişmesinin önüne geçiyor.

Son olarak June'ın bir de aplikasyonu olduğundan bahsedelim. Kamerası aracılığıyla bu aplikasyon üzerinden yemeğinizi pişerken izleyebiliyorsunuz ve yemek piştiğinde uygulama size yemeğinizin piştiğini haber ediyor. İnsanın her gün yemek yapası gelir.

June, Amerika'da ön sipariş alıyor şu an. Şuradan ön sipariş verilebiliyor. 1495 dolar.

Vallahi değer.

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?