Ayda 8 Kiloya Kadar Zayıflattığı İddia Edilen Nefis ve Pratik Bir Lezzet: Tilya Kürü

Favorilerime
Ekle

Bitki çayı severleri, özellikle şu sıralar zayıflamak ve biraz forma girmek isteyenleri böyle alalım.

Son yıllarda adını her yerde duymaya başladığımız bir kürden söz edeceğiz size bugün, tilya küründen.

Adının ilginçliğinin yanı sıra, içindeki tanıdık malzemeler ve lezzetli tadıyla bir kez deneyince bir daha vazgeçemeyeceğiniz bir tat o aslında. Onun bu denli popüler olmasının sebebiyse tabii ki zayıflama konusunda büyük etkileri olduğunun söylenmesi.

Peki ama bu tilya kürü nedir, nasıl yapılır dersiniz?

Buyurunuz, tilya kürü tarifinden nasıl uygulamanız gerektiğine kadar onunla ilgili bilmeniz gereken her şey karşınızda!

Adı pek tanıdık ama: Tilya kürü nedir?

Bitkisel Tedavi Uzmanı olarak anılan Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun önerileriyle ünü her geçen gün artan tilya kürünün tarifine geçmeden önce onu yakından tanıyalım, tilya kürü nedir ne değildir öğrenelim. Tilya, aslında ıhlamur çiçeğinin bir başka ismi. Tahmin edebileceğiniz gibi bu kürün içinde de başrollerden biri kurutulmuş çiçekli ıhlamur ya da bulabilirseniz doğrudan kurutulmuş ıhlamur çiçeği.

Kış aylarında çayını yapıp bol bol içtiğimiz şifa kaynağı kuşburnu ve sindirim sisteminin en büyük dostlarından olan güzeller güzeli altın otu da işin içine girince bu kür, tam bir şifa deposu oluyor.

Tilya kürünün en önemli özelliği metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımına yardımcı olması. Özellikle 1 ay boyunca günde 2-3 kez olacak şekilde düzenli olarak tüketildiğinde oldukça ciddi miktarlarda kilo verdirebiliyor. Öyle ki ayda 4 ila 8 kilo arasında bir kilo kaybı oluşturabildiğinden söz ediliyor.

"Tilya kürü nasıl yapılır?" derseniz: Tilya kürü tarifi

pinterest

pinterest

Tilya kürü için gerekli malzemeler:

 • 10 gram ıhlamur (Yaklaşık 1 tutam)
 • 10 gram kuşburnu (12-14 adet arası)
 • 5 gram altın otu (Yaklaşık 1 tutam)
 • 750 ml. su
 • Tilya kürü yapılışı:

  Temiz bir demliğe ya da tencereye suyu aktarıp ocağa alın ve kaynamaya bırakın. Su kaynamaya başlayınca ıhlamur, kuşburnu ve altın otunu suyun içine ilave edin ve bu şekilde 10 dakika kadar kaynatmaya devam edin. Ardından çayı ocaktan alın, ılınmaya bırakın. Ilınınca içindeki taneleri bir süzgeçle ayırın ve elde ettiğiniz çayı afiyetle tüketin.

  Tilya kürü nasıl kullanılır?

  Hazırladığınız tilya kürü 1 günlüktür ve 6 saat aralıklarla günde 2 ya da 3 kez olacak şekilde tüketebilirsiniz. Tüketmek için metabolizmanızın hızlı çalıştığı ve aktif olduğunuz gündüz saatlerini seçmeniz daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Çayı her sabah taze olarak hazırlayıp gün içinde afiyetle tüketebilirsiniz. Tilya kürünü 1 ay kesintisiz olarak kullanmalı, ardından en az 1 hafta ara vermeli ve isterseniz yeniden 1 ay aralıksız kullanmalısınız.  Doyamayanlar için bir de videomuz var!

  Yorumlar

  0

  Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?