"Sebze Yemekten Sıkıldım" Diyenlere Tavsiyeler

Favorilerime
Ekle

Sağlıklı beslenelim, sağlıklı olalım. Kahvaltı tabağımıza bol bol yeşillik alalım. Öğle yemeğimizde salata yiyelim. Akşam yemeğinde salata yiyelim. Sebze yiyelim, sağlıklı beslenelim. İyi ama ne kadar sürdürebiliriz böyle bir düzeni? Bir gün geçti, yeşilliklerimizi yedik. İki gün geçti. Üç gün geçti. Sonunda sıkılmaya başlarız.

Beslenmenizin iyileşmesi için beslenmenize sebze eklemekte çok haklısınız. Yüksek lif, vitamin ve mineral içerikleriyle beslenmemizde olması gereken besinler çünkü. Ama her gün her öğünde de salata yemek sıkılmanıza sebep olabilir. Sonra çokça duyduğumuz şu düşünce çıkar ortaya: Diyet yaparken sürekli ot yiyorum. İşte ben bu düşünceye kapılmanızı asla kabul etmiyorum.

Sebzeleri tüketmenin birçok yolu var. Kahvaltıda sebzeli omlet yediniz, öğlen sebzeli bir içecek hazırladınız, akşam da sebze tabanlı peynirli pizza hazırladınız. Yine üç öğünde sebze tüketmiş oluruz. Ama bu sefer beynimiz “Sürekli ot yiyorum” düşüncesine kapılmaz. Çünkü farklı yöntemlerle, farklı sebzelerle hem gözünüzü doyurur, hem beyninizi sebze yemeye ikna eder, hem de bedeninize bir iyilik yapmış olursunuz.

Çocukların da sebze sevmemeleri çok sık karşılaştığımız bir durum. Onları sebze yemeye alıştırmak için de bu şekilde farklı pişirme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Zaman geçtikçe damak tadı alışacak ve eskiden deneyip sevmediği bir sebzeyi tekrar deneyinde yemeye başladığını göreceksiniz.

Beslenme alışkanlıkları kazanmak için, beslenmenizi bu şekilde renklendirin. Sonrasında bu kararınızdan çok memnun kalacaksınız.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?