Eve Gelen Misafirlerinize "Bunu Nereden Aldın?" Dedirtecek Kadar Şık 10 Dönüşüm Çalışması

Favorilerime
Ekle

Evinizde bir köşede atıl durumda bekleyen, eskidiği için pek kullanmak istemediğiniz ya da kullanmadığınız malzemeler varsa hiç de yalnız sayılmazsınız aslında.

Birçoğumuzun evinde böyle birçok ürün değer görmeyi bekliyor, yeri geldiğinde bir tuvalet kağıdı rulosu bile aslında şahane bir şekilde dönüştürülebilirken onlara böyle bir haksızlık yapmak bir hayli üzücü oluyor.

Siz de en az bizim kadar çok israftan nefret ediyorsanız, evinizdeki sıradan malzemeleri bile nasıl farklı bir şekilde kullanabileceğinizin yollarını öğrenmeye hevesliyseniz yaklaşın böyle. Eve gelen misafirleri bile kıskandıracak kadar güzel ve kullanışlı, "Bunu nereden aldın?" dedirtecek kadar şık ve merak uyandırıcı dönüşüm çalışmaları yapıyoruz bugün!

Kolları sıvayın, başlıyoruz.

Artık kullanmadığınız demlikler ve led ışıklardan destek alarak böyle etkileyici dekorasyonlara imza atabilirsiniz

Kavanozları sevdiğiniz renklerde boyayıp süsleyerek şık ve sevimli peçeteliklere dönüştürebilirsiniz

Eski CD'leri parçalayıp yan yana yapıştırarak dekoratif orta sehpa tabakları hazırlayabilirsiniz

Bunun için seçeceğiniz tabağın da artık kullanmadığınız bir tabak olması eski eşyaları değerlendirmek konusunda etkili bir yöntem olacaktır.

Artık kullanılmayan ampülleri pratik bir şekilde süsleyip bir iple sarkıtarak böyle sevimli sıcak hava balonları haline getirebilirsiniz

Ampülü süslemek için kullanabileceğiniz kumaş ve hasır parçalarını da yine artık kullanmadığınız eski kıyafetlerinizden ve çantalarınızdan elde edebilirsiniz.

Kullanmadığınız sürahi ve cam şişelerin içine ağaçlardan düşmüş kuru dal, yaprak ve birkaç dekoratif süs koyarak şöyle şık çalışmalara imza atabilirsiniz

Boş konserve kutularını ufak tefek değişiklikler ve biraz da boya ile şık mumluklar haline getirebilirsiniz

Konserve kutularının kenarları keskin olabildiğinden bu dönüşüm çalışmasını yaparken tedbiri elden bırakmamalı, çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı yerlerde kullanmaya da özen göstermelisiniz.

Boş kağıt havlu rulolarını yatay olarak kesip birleştirerek şık ayna kenarlıkları ya da çerçeveler yapabilirsiniz

Dilerseniz hazırladıktan sonra sprey boyalarla renklendirerek daha sevimli bir hale getirebilir, hazırladığınız bu çerçeveleri kapı süsü olarak da değerlendirebilirsiniz.

Yumurta kabuklarını dikkatlice kırıp temizledikten sonra içinde bitki yetiştirerek mutfağınızın havasını değiştirebilirsiniz

Yalnız dikkat, yumurta kabuklarının içine ekeceğiniz bitkilerin küçük saksılarda yetişmeye alışık, dar alanları seven bitkiler olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin fesleğen, dereotu gibi bitkiler uygun seçenekler arasında, bizden söylemesi.

Portakal kabuklarını dikkatlice soyduktan sonra onları şık mumluklar haline getirebilirsiniz

Portakal kabuklarının mis gibi kokusundan daha uzun süre faydalanmak, aynı zamanda sevimli görüntüsünü de kullanmak isterseniz onu dikkatlice soyun ve şu videoda olduğu gibi içine ısıya dayanıklı kutuların içinde bulunan minik bir mum koyun. Tabii işin içinde ateş olduğu için dikkati elden hiçbir zaman bırakmamayı da unutmamalısınız, bizden söylemesi.

Tuvalet kağıdı rulolarının karton kısmına birkaç damla doğal esansiyel yağ damlatarak banyonuzun mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz

brightside

brightside

Bu esansiyel yağı sadece birkaç damla karton kısmına dökeceğiniz için kağıtlarınıza doğrudan temas etmeyecek, aynı zamanda da o çok sevdiğiniz mis kokuyu doya doya içinize çekebileceksiniz. Kokulu olarak piyasada bulunan tuvalet kağıtlarının içinde bulunabilecek kimyasallardan çekiniyor ya da onlara daha fazla para vermek istemiyorsanız bu yöntem tam size göre.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?