https://www.facebook.com/223217214407808/photos/pb.223217214407808.-2207520000.1430209595./602657779797081/?type=1&theater | facebook

Futbol İzlerken VIP Tribününde Hissettiren 8 Maç İzleme Mekanı

Favorilerime
Ekle

Bu hafta futbol meraklılarının yüzünü güldürecek bir listeyle karşınızdayım. Her ne kadar ilgilenmediğim bir alan olsa da uzun uzun araştırdım, fanatik arkadaşlarımı, amcalarımı, abilerimi dakikalarca taciz ettim. Vakti zamanında çaycılara, kahvecilere, romantik çiftlere birçok yer önermiştik, maçkolik arkadaşlarımızı da unutacak değiliz.

Hala bilmeyenleriniz varsa bu mekanları bir yere not edin. Her zaman stada gidemezsiniz ya! Ama o ruhu taraftarlarla hissetmek, yaşamak istersiniz. İşte tam o noktada bu mekanlara bir el atmanız gerekecek.

Aslında futbolla ya da herhangi bir sporla bir gıdım bile ilgilenmeyen arkadaşlar da bu listeye kulak vermeli. Çünkü "maç esnasında hangi mekana gidilmez"in de listesidir bu.

Hazırsak topu ağlara sokuyoruz efendim! Karşınızda maç izlenebilecek mekanlar listemizin ilk 8 oyuncusu.

Galatasaray

Yürüyoruz sessiz ve kederli: Nevizade

Nevizade ama hangi mekan diye soranlarınız olabilir. Açıkçası Nevizade’de boş bulduğunuz her sandalye desek daha açık konuşmuş olurum. Galatasaraylıların stat taşındıktan sonra bile Nevizade’ye gelip birkaç şey içmesi adeta bir ritüele dönüştü. Galatasaray maçı mı var? O gün Nevizade’nin rengi tamamen sarı ve kırmızıdır.

Ben yine dayanamayacağım, Nevizade’de birkaç mekan önerisi yapayım: Sanat’ın terası bu havalar için on numaradır, Aslanım’ı zaten her Galatasaraylı bilmelidir, Şahika ve Akdeniz de gidilesidir. Bir de fasıl mekanları için daha önceden önerdiğim Krepen’deki Kadir’in Yeri.

Nevizade adres: Hüseyin Ağa Mah., Balık Pazarı Nevizade Sok. Beyoğlu, İstanbul

Gürültüden uzak: Köşebaşı

Galatasaraylılar ağzının tadını biliyor! Genellemek ne kadar doğru olur bilmiyorum ama Adana ve Tarsus et yemeklerinin olduğu bu mekan Galatasaraylıların toplanma yeriyse harbiden ağzının tadına düşkün insanlar.

Mekan 1995 yılından beri Levent’teki yerinde geleneksel lezzetleri günümüze taşıyor. Stada gidemeyen Galatasaraylılara bu mekan önerimizdir. Geniş ve ferah bahçesi, ocakbaşısı ve maç izleyebileceğiniz kış bahçesiyle İstanbul’da gürültüden uzak nadir yerlerden.

Köşebaşı adres: Levent Mahallesi, Çamlık Caddesi, No 15, Beşiktaş, İstanbul

Beşiktaş

Bir Beşiktaş klasiği: Kazan

O gün Beşiktaş’ın bir maçı varsa diğer takım taraftarları bu mekandan uzak dursun pls! Ki zaten Kazan’da Beşiktaş maçından başka diğer takımların maçlarını izleyemezsiniz. Belki izlersiniz ama sesini açmazlar. Mekan 1979 yılından beri adeta Beşiktaş ile özdeşleşti. Mottoları da şöyle: Hep Dostluk “Kazan”dı.

Çarşı’nın hemencecik yanında kalan mekan, maç olsa da olmasa da Beşiktaşlı taraftarın sürekli gittiği bir mekan. İkinci evleri desek daha doğru olur. Bira başrolde. Soğan halkaları, Kazan böreği, sosis tabağı, patates kızartması gibi biranın yanına yakışan lezzetler de yok değil.

Kazan adres: Sinanpaşa Mahallesi, Beşiktaş Caddesi, No 35, Beşiktaş, İstanbul

Zaman rakı zamanıysa: Turgut Vidinli

Bu mekan da Kazan gibi Beşiktaş ile bütünleşmiş. Maç öncesi Kazan’a bira, Turgut Vidinli’ye ise rakı içmeye gidilir.

Meze adına her şeyi bulmak mümkün ama balık köftesi ve kalamar tava önerimdir. Asmalımescit kadar olmasa da bu meyhanede de bir çok ünlüye rastlayabilirsiniz. Hatta İlber Ortaylı’nın müdavimi olduğu bir mekandır.

Turgut Vidinli adres: Sinanpaşa Mahallesi, Köyiçi Kilise Meydanı, No 62, Beşiktaş, İstanbul

Fenerbahçe

Gitmesi sevap: Develi

"Develi Fenerbahçe'ye şans getiriyor, Fenerbahçe de Develi’ye” demiş Aziz Yıldırım. Bu sözden sonra boş durur mu o mekan, bir de o gün maç günüyse! Artık bir maç günü klasiği haline dönüşmüş durumda.

Mekanın atmosferi size statta hissettiklerinizin aynısını yaşatacak. Maç için orada olmasanız bile o coşkuyu yaşamanız an meselesi.

Burasını diğerlerinden farklı kılan özellik ise maç izlemeye ailenizle de gidebilecek olmanız. Peki ya Develi’nin İstanbul’daki en iyi kebapçılardan biri olduğunu söylemiş miydim?

Develi adres: Fenerbahçe Mahallesi, Münir Nurettin Selçuk Caddesi, Kalamış Yat Limanı, Kadıköy, İstanbul

İsmiyle müsemma: Maçkolik

Herhalde en popüler olanı. Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nun hemen yanında olan bu mekan dört katlı tarihi bir köşk.

Mekanın ikinci katında yer alan bar da Fenerbahçelilerin vazgeçilmezi. Kocaman bir ekran, iyi de ses olunca haliyle vazgeçilmez oluyor.

Bira yanında dünya mutfağından lezzetler sunan mekanda, sevgiliyle, çoluk çocukla haftanın her günü gelebilirsiniz.

Açıkçası burada maç izlemenin stattan farkı yok! Daha önce hiç gitmediyseniz ve sert bir giriş yapmak istiyorsanız buraya derbide gidin. Durum fena!!!

Maçkolik adres: Zühtüpaşa Mahallesi, Şefikbey Sokak, No 1, Kadıköy, İstanbul

Alternatif maç izleme mekanları

Kuzeyin oğlu: North Shield

Her takımdan taraftara açık olan, yurt dışındaki maçları da izleyebileceğiniz bir mekan.

Ahşap mobilyaları, kırmızı ve yeşili birleştiren renkleri, deri koltukları ile kendine özgü bir tarz yakaladığı doğrudur. Ayrıca her yere koydukları ekranlar sayesinde, rahat rahat maçınızı izleyebilirsiniz.

Gelelim ne yenilir ne içilir boğaz kısmına: Şarap içip sakin sakin maçı izlemeniz mümkün değilse eğer bira yine başrolde. Yanında makarna, şinitzel, mushroom steak ya da shepherd’s pie yiyebilirsiniz.

Ataşehir, Beykent, Fındıkzade, Karaköy gibi İstanbul’un birçok yerinde var. Hatta bu mekandan Adana, Ankara Kıbrıs, İzmit ve Van’da da bulmak mümkün.

North Shield iletişim: http://www.thenorthshield.com/index2.html

Taps Brewery

kulturistanbul

kulturistanbul

Kim demiş maç denize karşı izlenmez! İlla vıcık vıcık kalabalık olacak değil ya. "Benim kalbim var aman aman, gürültü patırtı benden uzak olsun ama maçımı da izleyeyim" diyenleri böyle alalım. Sadece ulusal değil uluslararası maçları da izlemeniz mümkün.

Burayı zaten hatırlarsınız, Bebek mekanları listemde de kendi birasını kendi üreten bu mekana yer vermiştim.

Hatta demiştim ki bira yanına patates kızartmaları, mini burgerler, sosis, soğan halkası, chicken fingers'dan oluşan combo menülerden yiyebilir, bunların dışında kalan makarna, pizza ve wrap seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Taps Brewery adres: Cevdetpaşa Cad. No: 119 Bebek, İstanbul

Aldığım diğer mekan notları şöyle:

Galatasaraylı kebap düşkünü arkadaşlarımızın maç öncesi uğradığı Tahtasaray, Çarşı’nın müdavimi olduğu meze ve balığıyla ünlü Hasbi, geniş salonu ile Galatasaraylıların gönlüne taht kuran Polat Champions, Fenerbahçe maçlarında adeta yürünemeyecek kadar kalabalık olan Kadıköy’deki Balıkçılar Çarşısı ve Caddebostan’ın maç izlenebilecek ideal yerlerinden Yer Fıstığı, tüm maçları izlemek için de rezervasyonsuz gidemeyeceğiniz Ortaköy’deki Princess Otel’in içindeki Rock House, son olarak da şehrin gürültüsünden uzakta maç keyfi yapabileceğiniz Tiryaki Ocakbaşı önerimizdir.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?