kabin-memurlari-yeni-2

Kabin Memurlarından Uçakla İlgili Belki de Bugüne Dek Hiç Duymadığınız 10 İtiraf

Favorilerime
Ekle

Uçaklarda yolcuların en çok muhattap olduğu, haliyle en çok tanıdığı isimlerin, kabin memurlarının sizin hakkınızda neler düşünebileceğini biliyor musunuz?

Her şey bir Reddit kullanıcısının kabin memurlarına yönelttiği "Uçak yolculukları ile ilgili biz yolcuların bilmediği neler var?" sorusuyla başladı ve anonim olarak yaşadıklarını, düşüncelerini ve sırlarını anlatan kabin memurlarının itiraflarıyla devam etti.

Bakalım siz bu itirafları ve belki de bugüne dek hiç duymadığınız bilgileri öğrenince neler düşüneceksiniz.

Buyursunlar...

Görseller temsilidir.

"Eğer bir şey isterken kibar davranırsanız, genellikle istediğiniz şeyi size veririm. Ama emreder gibi davranırsanız size bol şanslar dilerim"

"Kapıda yaşanan gecikmelerde mesai ücreti almıyoruz. Biz de en az sizin kadar geriliyoruz"

"Pilotunuz konuşuyor. Uçakta kahve içmeyin. Sıcak içecekler için kullanılan su uçakta tuvalet temizliği yapılan su sisteminin hemen yanından geliyor"

Hatırlayanlar olacaktır, daha önce başka bir hostesin bu konudaki itiraflarına Uçakla Yolculuk Yaparken Asla İçmemeniz Gereken Tek İçecek başlıklı yazımızda değinmiştik.

"İşiniz bitince peçeteyi bardağın içine koymayın. Çöp için sınırlı yerimiz olduğundan bardakları iç içe koymak adına o peçeteleri elimizle çıkarıyoruz ve bu beni öldürüyor"

"Yolcunun bize selam vermesi ya da gülümsemesi bizim için çok anlam ifade ediyor. Böyle bir durumda ben o yolcuya ayrıcalıklı davranıyor, ikramları bol bol veriyorum"

"Uçağın sıcaklığını değiştirmemizi istediğinizde değiştiriyormuş gibi yapıyoruz ama türbülansa girince kusmayın diye aslında içerisini hep soğuk tutuyoruz"

"Bizim için bir uçakta isteyebileceğiniz en kötü içecek kesinlikle diyet gazlı içecekler. Çünkü garip nedenlerle havada çok daha uzun süre köpürüyor"

Konunun detaylarını öğrenmek isterseniz Neden Hostesler Uçakta Diyet Kola İstemenizden Hiç Hoşlanmazlar? başlıklı yazımıza da bekleriz.

"Siz uçağın kapısından içeri girerken görünüşünüzü ve tavrınızı değerlendiriyoruz. Bu, nasıl bir uçuş geçireceğimizi bilmemizi sağlıyor"

"Lütfen 'Şu an nerenin üzerinden uçuyoruz?' diye sormayın. Bilmiyorum ve umrumda değil"

"Tuvalete yakın koltuk almayın, tesisatçılar bozulan tuvaleti düzeltmeye geldiğinde bozuk parçaları genelde o koltuklara koyuyor"

thepointsguy

thepointsguy

Önemli bir not: Elbette tüm bunlar yorumlarını ve düşüncelerini anonim olarak paylaşan kabin memurlarının kendi görüş ve gözlemleri. Bu açıklamaları her hava yolu şirketine ve her kabin memuruna genellemek doğru olmaz, bizden söylemesi.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?