Neden Hostesler Uçakta Diyet Kola İstemenizden Hiç Hoşlanmazlar?

Favorilerime
Ekle

Uçakta hostesler yiyeceğinizle birlikte ne içmek istediğinizi sorduğunuzda genelde nasıl cevap veriyorsunuz?

Çay, kahve, meyve suyu, kola?

Eğer cevabınız kola gibi gazlı içeceklerse ve hatta özellikle de diyet kolaysa hostesleri biraz kızdırıyor olabilirsiniz.

Neden mi?

Hosteslerin kabusu

Daha önce yine hosteslerin kendi itiraflarından yola çıkarak uçak yolculuklarınızda çay ve kahve gibi uçak içi su depolarından alınan suyla yapılan içecekleri tercih etmemeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Şuradan detaylarına ulaşabilirsiniz: Uçakla Yolculuk Yaparken Asla İçmemeniz Gereken Tek İçecek

Ama gözüken o ki bir içecek daha uçak yolculuklarını biraz daha zor hale getiriyormuş. Ancak bu sefer yiyecek-içecek servisini zamanında tamamlamak isteyen hostesler için...

Diyet kola.

Bunlar hep kabin basıncı

travelandleisure

travelandleisure

Sebebi ise çok basit.

Deniz seviyesinden yüksekte, kabin basıncının etkisiyle tat alma duyumuz etkilendiği kadar bu durum gazlı içeceklerin de daha fazla köpürmesine yol açıyor.

Özellikle bu durum diyet kolada çok daha fazla bir şekilde hissediliyor. Hostesler şişeden bardağa diyet kola doldururken o kadar fazla köpürüyor ki dakikalarca tek bir içecekle uğraşmak zorunda kalıyorlar.

Bir hostesin ağzından hikayesi şöyle:

"Diyet kolayı bardağa doldururken durup baloncukların geçmesini beklemek zorunda kalıyorum. Diyelim bir yolcu diyet kola istedi, onun bardağını doldururken başka üç sipariş daha alıyor, onları teslim ediyor ve sonra diyet kolayı bitiriyorum."

Yani üç içecek servisi kadar vakit alıyor bir kola servisi.

Başka bir hostes ise şöyle özetliyor durumu: "Diyet kola yiyecek-içecek servisini yavaşlatan en büyük etken."

Diğer bir deyişle bir türlü servis arabası koltuğunuza yaklaşmak bilmiyorsa anlayın ki sizin önünüzde diyet kola istemiş yolcu veya yolcular var.

Kaynak: delish.com


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?