Japon Restorandan Kampanya: “Madem ki Kelsin İndirimli Yersin”

yemek.com
Ufuk Utaş
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karame ... Devamını okuyun
Ufuk Utaş
251424 takipçi401 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Mart 9, 2018
Öznur Doğan
Temmuz 10, 2015
Öznur Doğan
Ocak 21, 2015
Yemek.com
Ocak 17, 2018

Japonlukta sıkıntı olduğundan, ilginç konseptli Moomin Cafe’lerinden daha önce bahsetmiştik. Bu kez sıkıntı var mı emin değiliz ama yine ilginç oldukları kesin.

Tokyo’da yeni açılan ve ‘yardım eden eller’ anlamına gelen Otasuke adındaki restoran sektöre adının hakkını vererek giriş yapmış ve yardım elini ilk olarak kellere uzatmış.

Otasuke’ye giden bütün keller sorgusuz sualsiz yemeklerini indirimli yiyorlar.

Bütün menülerde yaklaşık 5 dolar (500 yen) indirim yapan restoranın, kelliğin oranlarına göre indirimde değişikliğe gidip gitmeyeceği ya da indirim yapmaktan vazgeçip vazgeçmeyeceğine dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Bazen pazarlama ve strateji konusunda yurt dışından ilham alan restoranlarımıza izninizle iki cümle kurmadan sözlerimizi bitirmeyelim: Japonya’da kellik olabildiğine nadir görülen bir durumken, Türkiye’de geçtik kel sayısının fazlalığını, sırma saçlıların bile “Olum valla benim de dökülüyor”, “Bak tepem hep açıldı bak” dediği bir kıvamda olduğunu hatırlatalım. Yapılan son kampanya olmasın.

Not: Restoranın kampanyaya herhangi bir slogan yazmadığını tahmin ediyor, yazdıysa bile bunun “Madem ki kelsin indirimli yersin” olmadığını düşünüyoruz.

Görsel: nbcnews

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

0 yorum yapılmış
Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?