zapata-burger-sena-one-cikan

İstanbul'un En Çok Beğenilen 4 Patates Kızartması Mekanını Denedik!

Favorilerime
Ekle

Sevgili Sena Şenkal ile hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakası'ndaki en iyi dönercileri tek tek denemiştik, hatırlarsınız. Bu kez de şehrin en iyi patates kızartmalarını keşfetmek üzere yola çıkıyor ve aşağıdaki adreslerde soluğu alıyoruz. İşte karşınızda: İstanbul'daki en iyi patates kızartması mekanları!

"İyi bir patates kızartması nasıl olur?" sorusunun cevaplarını da bulabileceğiniz videomuzda en çıtır, en lezzetli patates kızartmaları sizi bekliyor. Siz de patatesin en çok kızartma halini seviyorsanız bu mekanları hemen şimdi kaydedip yolunuz düştükçe her birini tek tek denemeyi unutmayın diyor ve sizi önce videomuza, hemen ardından da detaylar için aşağıdaki yazımıza doğru bekliyoruz.

Videomuzu izlerken sizin de canınız çıtır çıtır patates kızartmaları en sevdiğiniz soslar eşliğinde yemek istediyse hemen şimdi bulunduğunuz adrese Yemeksepeti'nden tek tıkla sipariş verebileceğinizi de hatırlatmak isteriz: Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Tusa & Co.

tusa-co-patates-kizartmasi-sena

Çıtır çıtır patateslerin izindeki yolculuğumuzda ilk durağımız Suadiye'de yer alan Tusa & Co. oluyor! İyi bir patates kızartmasının altın kuralları olan patates kızartmalarının yağ çekmeden pişirilmesi ve eşit oranda kesilmesi işlemleri burada tam da olması gerektiği uygulanmış. Eğer patates kızartmasını bir atıştırmalık olarak değil de ana yemek doyuruculuğunda yemek isterseniz tıpkı Sena gibi siz de mekanın menüsünde yer alan Chili "The Belly" Cheese Fries seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Fiyatını merak edenler için de hemen açıklamış olalım: Biz ziyaret ettiğimizde fiyatı 295 TL idi.

Tusa & Co. adres: Suadiye, Bağdat Cad. No:384, Kadıköy, İstanbul

  • RUB Street Food & BBQ

rub-suadiye-sena

İkinci durağımız yine Suadiye'de yer alan RUB! İyi bir patates kızartmasının ikinci önemli kriteri diyebileceğimiz "baharatlandırma" burada mükemmel şekilde uygulanıyor. Eğer siz de baharatların patates kızartması üzerinde ne kadar fark yarattığını keşfetmek istiyorsanız ilk fırsatta RUB'un patates kzıartmalarını denemelisiniz.

Trüflü ve parmesanlı patates kızartmasının fiyatı 86 TL idi.

RUB Street Food & BBQ adres: Suadiye Mah. Ayşe Çavuş Cad. Kitapçı Sok. No:16/A, Huri Apt, Kadıköy, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Zapata Burger

zapata-burger-sena

Üçüncü durağımız için Kadıköy'de yer alan Zapata Burger'e gidiyoruz. İyi bir patates kızartmasının bir diğer altın kuralını da burada keşfedebilirsiniz: İdeal çıtırlık! Patates kızartmasını ev usulü değil de böyle çıtır çıtır seviyorsanız vakit kaybetmeden Zapata'ya gitmelisiniz.

Zapata soslu patates kızartmasının fiyatı 56 TL idi.

Zapata Burger adres: Caferağa, Sakız Sk. No:1 D:C, Kadıköy, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Coq Rôti

coq-roti-sena

Şehrin en çıtır patates kızartmalarını keşfettiğimiz bu günü Beşiktaş'ta yer alan Coq Rôti'de sonlandırıyoruz. Piliç çevirmeleri de meşhur bu mekanda biz tabii ki meşhur patates kızartmalarını da atlamıyor ve tarım tavuk & patates kızartması sipariş ediyoruz. Türkiye'nin en iyi patates kızartmasını yaptığını iddia eden mekanda patatesler sadece mekana özel olarak üretiliyor ve günlük olarak hazırlanıyor! Bitmedi... Patatesleri yer fıstığı yağında kızartarak lezzetini katlamayı da ihmal etmiyorlar. Toplam 7 aşamada pişirilen bu çıtır patateslerin lezzetini başka yerde bulmanız zor olabilir, bizden söylemesi.

Yarım tavuk ve patates kızartması: 205 TL idi.

Coq Rôti adres: Sinanpaşa, Şair Leyla Sk. No:9 D:1, Beşiktaş, İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?