Özlemle Andığınız Yöresel Gazozları İstanbul'da Bulabileceğiniz 8 Nefis Mekan

Favorilerime
Ekle

Zafer Gazoz, Niğde Gazozu, Elvan Gazoz, Dört Mevsim Gazozu ve diğerleri... Her yerde bulunmayan bu yöresel gazozlardan en az biri, her gazoz dendiğinde aklınıza ilk düşen oluyorsa buyurun böyle.

Çocukken sürekli içtiğiniz o misler gibi gazozu şimdilerde bulamaz oldunuz belki ama adı da tadı da bir türlü aklınızdan çıkmadı mesela, değil mi?

Daha önce de defalarca özlemle andığımız, bu toprakların sahip olduğu en güzel lezzet olan gazozlarlayız bugün. Hem de öyle her biri için ayrı memleketlere dağılmak zorunda kalmadan, İstanbul'da yaşayanların hemen yanı başlarında bulabilecekleri gazozlarla.

Sözün kısası, bahar da gelmişken şöyle en sevdiği gazozla serinlemek isteyenler bu mekanları bir köşeye not etsin ve en yakın zamanda gitsin bizce. Çünkü bu mekanlar, sizi çocukluğunuza götürmeye, o en sevdiğiniz, en özlediğiniz gazozu doya doya içmenizi sağlamaya çok kararlı!

Beyoğlu'nda nostalji de bir başka olur: Avam Kahvesi

bugunnereyegitsem.blogspot

Kalkın çocukluğumuza dönüyoruz dedik, en sevdiğimiz gazozu bulmak için yollara düştük. O zaman ilk durağımız nostaljinin en güzel yaşanacağı Beyoğlu olsun!

Avam Kahvesi, Zafer Gazoz'dan Bağlar Gazoz'a kadar menüsündeki 30'u aşkın gazoz çeşidiyse size aradığınız tadı sunmak için hazırda bekliyor. Hazır havalarda güzelleşmeye başlamışken bu hafta sonu yollara düşün ve Avam Kahvesi'nin huzurlu atmosferinde tadını özlemle andığınız gazoza kavuşun.

Avam Kahvesi adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Çukurlu Çeşme Sokak, No 4/A, Beyoğlu, İstanbul

Tüm gün oturmak istersin: Gazoz Kapaa

facebook

Denizli'den Eskişehir'e, Ankara'dan Kastamonu'ya... Çeşit çeşit memleketin gazozlarını bulabileceğiniz bu mekan da bir an önce gitmeniz gerekenlerden.

Bir kez gidip çeşitliliği görünce hiç bilmediklerinizi bile tek tek denemek isteyeceğiniz kadar çok ve nefis gazozlar sunuyor Gazoz Kapaa.

Gazoz Kapaa adres: Şehremini Mahallesi, Turgut Özal Millet Caddesi, No 89, Fatih, İstanbul

Adında davet var: Simitçi Kahveci Gazozcu

soraouji

Simit, gazoz ya da kahveyi sevmeyen insan pek yoktur sanıyoruz, sadece adını duyunca bile koşa koşa gitmek istememiz tam da bu yüzden işte.

Hazır hafta sonu da gelmişken, alın sevdiklerinizi yanınıza, vurun kendinizi yollara. Öyle çok uzağa değil, Şile'ye doğru uzanacağız. Simitçi Kahveci Gazozcu'da soluğu aldıktan sonrasınıysa sizin damak zevkinize bırakacağız.

Mekanda 50'den fazla yöresel gazoz, gazozun yanında iyi gidecek çeşit çeşit hamur işi bulunuyor. Mis, mis.

Simitçi Kahveci Gazozcu adres: Ağva Merkez Mahallesi, Ahmet Yesevi Sokak, Şile, İstanbul

Pek sevimli, çok samimi: Kibrit Kutusu Cafe

facebook

Hani bazı yerler vardır, içine adımınızı atar atmaz kendinizi evinizde gibi hissedersiniz. İşte Kibrit Kutusu Cafe'de tam böyle huzurlu bir yer.

Menüsünde tam da özlem duyduğunuz yöresel gazoz çeşitlerini bulabiliyor, gazozunuzu yudumlarken duvarlarda bulunan dünyanın farklı yerlerinden getirilmiş kibrit kutularını inceleyebiliyor ya da kitap okumanın tadını çıkarabiliyorsunuz mesela.

Bu konforu her yerde bulamazsınız, bizden söylemesi.

Kibrit Kutusu Cafe adres: Osmanağa Mahallesi, Ali Suavi Sokak, No 3, Kadıköy, İstanbul

Patlamış mısır da cabası: Vefa Gazozcusu

yenisafak

50 farklı şehir, 90 çeşit gazoz... Çocukluğunuzu dibine kadar yaşayabileceğiniz İstanbul'daki en nadide mekanlardan.

Niğde, Şanlıurfa, Denizli, Ankara... Her şişesiyle sizi farklı memleketlerde tura çıkaracak, eski zamanların en lezzetli anlarını yeniden ve yeniden yaşatacak bu mekanın adresini hemen kaydedin bir köşeye, en yakın zamanda gitmeyi de ihmal etmeyin tabii.

Vefa Gazozcusu adres: Hacı Kadın Mahallesi, Vefa Caddesi, Fatih, İstanbul

Eğlenmek hiç bu kadar lezzetli olmamıştı: Ayıbedenler Coffee House

facebook

Kışın kahveleriyle kalbimizi çalan Ayıbedenler Coffee House, baharın gelmesiyle birlikte bizi soğuk içecekleriyle mest etti.

Yöresel gazozlara hasret olanların mutlaka bir gidip görmesi gereken bu mekan, size eğlenceyi ve lezzeti en serin haliyle sunacak!

Ayıbedenler Coffee House: Türkali Mahallesi, Altıntaş Sokak, No 23/A, Beşiktaş, İstanbul

Sipariş vermek için: Ayıbedenler Coffee House

Güzel bir gün geçirme garantili: Bit’ro Coffee/ Shop/ Performance

facebook

Dile kolay, 47 çeşit gazoz bulunuyor Bit’ro Coffee/ Shop/ Performance'ta. Bırakın tadını, belki de adını bile bilmediğiniz çeşit çeşit gazozla burada tanışabilir ve tabii ki yeni favorileriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Hiç vakit kaybetmeden Kadıköy'e doğru rotanızı çevirebilirsiniz.

Bit’ro Coffee/ Shop/ Performance adres: Rasimpaşa Mahallesi, Duatepe Sk. No:41, Kadıköy, İstanbul

Yok böyle bir huzur: Mim Kahve

instagram

Şehrin kalabalığını ardınızda bırakıp biraz huzur, bolca mutluluk aradığınız o zamanlarda, alın kitabınızı ya da sevdiğiniz birilerini yanınıza, Mim Kahve'nin yolunu tutun.

Dekorasyonundan tutun da manzarasına, her şeyiyle huzur veren bir mekan burası. Yanında serin serin yudumlayabileceğiniz gazozlarından tek tek bahsetmiyoruz bile. Öyle çok, öyle lezzetliler.

Gidiniz, keşfediniz.

Mim Kahve: Demirtaş Mahallesi, Deveoğlu Sokak, No 10, Fatih, İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?