TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Yazı Kışı Olmayan Şekeriyle Boğmayan Cheesecake'in İstanbul'daki 8 Nefis Adresi

yemek.com
Ben de Yemek.com'un yazarlarından biri oldum. Masa çok geniş, sen de otursana!

Sıkça Yenen Konular

Yaz bitince dondurmadan, kış bitince sıcak çikolatadan ayrılıyoruz ama cheesecake öyle mi ya? Her mevsim yanımızda. O yüzden şekeriyle boğmayan, yazı kışı olmayan en sevdiğimiz tatlılardan cheesecake bu ay radarımızda.

Bu leziz tatlının “En iyisi nerede yenir, klişe frambuazlı ve limonludan başka hangi çeşitleri vardır, yanında ne içilir?” in cevaplarını veriyoruz, bir yaklaşın!

İşte çileklisinden bal kabaklısına, nutellalı'sından yaban mersinlisine, limonlusundan oreo'lusuna kadar her ağız tadına uygun cheesecake'leri bulabileceğiniz nefis adresler...

Ne yiyeceğini şaşırırsın: Pastel İstanbul

gezenayaklar

Bebek’in en minnoş, en renkli mekanı Pastel ile tanışın! Kendisi yeni nesil pastanecilerden olur. İçinde de tahmin edebileceğinizden çok daha leziz ve pek çeşitli lezzetler bulunur. Sabah kahve yanında patlatabileceğiniz kruvasandan çayın yanına pek yakışır milföye, tartlardan çikolatalı mus dome’a, zencefilli pannacotta'dan pastalara kadar birçok seçenek, aklınızı karıştıracak türden.

Bu lezzetler içinde öyle bir efsane var ki sizi oraya bağlayacak türden. Tabii ki limonlu cheesecakeden bahsediyoruz.

Anlayacağınız pastel hem İstanbul’un en iyi pastanecilerinden, hem de cheesecake’i en iyi yapan mekanlardan. Kendilerine burada çokça alkış gönderiyoruz.

Pastel İstanbul adres: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi, No 123/1, Beşiktaş, İstanbul

Kavanozlar dolusu mutluluk: Coffee Sapiens

facebook

Kahvelerini yere göğe sığdıramadığımız Coffee Sapiens’in dillere destan cheesecake’i olduğunu biliyor muydunuz? Hem de öyle bir çeşit değil. Frambuazlı, bal kabaklı, oreo’lu, limonlu olmak üzere tam 4 çeşidi var. Özellikle kavanozda gelen balkabaklı cheesecake’iyle aramızda duygusal bağlar oluştu. Tavsiye etmeyecek, bu güzelliği sizden saklayacak değiliz, yiyiniz!

İçeceğiniz latte, flat white, cortado ya da filtre kahvenin yanına artık ne alacağınızı bizce biliyorsunuz. En yakın zamanda gidile!

Coffee Sapiens adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak, No 10/C, Beyoğlu, İstanbul

Doğal ürünlerle yakalanan nefis lezzet: Maria’s Cheesecake

gokturkpide

Bu mekanda Maria Perdue’nun hem cheesecake hem de İstanbul aşkına şahit olacaksınız. Üstüne üstlük doğal ürünler kullanarak yaptığı efsane cheesecake'lerin nasıl bu denli leziz olduğuna inanamayacaksınız.

İstanbul cheesecake, New York cheesecake, California, elmalı, yaban mersinli, limonlu, Belçika çikolatalı, çilekli, brownie'li, havuçlu ve portakal sulu, orman meyveli, kestaneli, çikolatalı, oreo'lu gibi uçsuz bucaksız cheesecake çeşidi var.

Buraya gidip de “ben cheesecake sevmem” deme olasılığınız yok yani. İlla ki ağzınızın tadına yakışır bir şeyler bulacaksınız.

Maria’s Cheesecake adres: Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı, 36. Ada, Ata Blok 2-3, No 11, Ataşehir, İstanbul

Çeşidi bol: La Vie En Rose

facebook

İstanbul’daki en iyi pancake'çilerden hatırlarsınız onu. Tasarımıyla Fransız rüzgarı estiren, brunch'ıyla her pazarımıza gün gibi doğan mekan; cheesecake'leriyle de deyim yerindeyse almış başını yürümüş.

Özellikle oreo severlerin yüzünü güldürecek oreo'lu cheesecake'ini şiddetle öneriyoruz. Tatlı krizini bastıracak nutella'lı cheesecake'inin de olaylı bir yanı var. Ama bizce diğerlerinden biraz daha hafif olan çilekli cheesecake on numara beş yıldız.

Bu lezzetleri tatmak, güzelim bahçesinde keyif çatmak için en kısa sürede Yeniköy’e doğru yol almalı!

La Vie En Rose adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No 80, Sarıyer, İstanbul

Müdavimi olursun: Mum’s Cafe

yemek.com/ Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Mum's Cafe Limonlu Cheesecake Tarifi

Karaköy’ün açık büfe kahvaltıcısı, çeşitli gıybetler için toplanma mekanı Mum’s'ı artık bilmeyeniz, duymayanız yoktur! Günlük olarak değişse de, önerdiğimiz bir tatlıyı ertesi gün bulamasanız da buradaki her tatlının müdavimiyiz. Limonlu cheesecake'inin de öyle.

Bilenler bilir; daha önceden limonlu cheesecake’i için karşı yakadan gelenlerin olduğunun altını çizmiştik.

Bu efsanenin yanına yakışacak en iyi şeyin ev yapımı buzlu çay olduğunu hatırlatmamıza gerek var mı?

Mum’s Café adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi, Fransız Geçidi Sokak, No 1/16-17, Beyoğlu, İstanbul

Lezzetiyle de çeşitleriyle de iddiasını konuşturur: Press Karaköy

facebook

Karaköy’de cheesecake çeşidi bakımında en iddialı mekanlardan olur Press. NY, orman meyveli, oreolu, nutella cream, granola yaban mersinli olmak üzere tam 5 çeşit cheesecake ile listemize girmeye hak kazanmıştır. Bir de lezzetiyle tabii ki.

Açıklamalar kısmı da pek eğlenceli. Mesela oreolu cheesecake’i şöyle betimlemişler; neo-liberal yeni Türkiye’ye uyumlu, en beğenilen. Granolalı için de modern, endişeli, entelektüel tanımlamalarını yapmışlar. Pek de güzel, pek de iyi olmuş. Ona göre seçip alırsınız artık. Yanına da mis kokulu kahvelerinizden aldınız mı, sizden güzeli yok!

Press Karaköy adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Hoca Tahsin Sokak, No 15/A, Beyoğlu, İstanbul

Taze taze yeme garantili: Gezi İstanbul

facebook

Beyoğlu’nda en keyifli kahvaltılara, bol sohbetli çay molalarına, iş toplantılarına mekan olan Gezi İstanbul da bir klasik olarak listemize giriverdi.

Geçtiğimiz yıllarda değişen dekorasyonuyla iyice kalbimizi fetheden mekanın mutfağından yıllardır fena tatlılar çıkıyor. Buna kendilerine has yorumladıkları parmak yedirten cheesecake'ler de dahil. Beş çaylarınızda, molalarınızda bu tatlıyı bir de burada deneyiniz, pişman olmayacaksınız.

Katkısız doğal malzemelerle hazırlanan ürünlerin hepsinin el yapımı ve taze olduklarını da belirtelim.

Eve sipariş vermek isterseniz: Gezi İstanbul Gezi İstanbul adres: Gümüşsuyu Mahallesi, İnönü Caddesi, No 5, Beyoğlu, İstanbul

Kahve ve cheesecake'in uyumuna kapıl: 180 Coffee Bakery

facebook

Listemizi İstanbul’un en iyi bakery'lerinden biriyle sonlandırıyoruz. Bu tabii ki 180’den başkası değil.

Kahvaltısı, tatlıları ve kahvesiyle birçok kez radarımıza takılan 180, şimdi de cheesecake'iyle mercek altında! Çünkü New York usulü cheesecake burada şahane!

Zaten eggs benedict, granola, avokado mash gibi Amerika’nın güzelliklerini hakkıyla sunan 180’e puanımız en baştan beri tam! Sözün kısası, bir de cheesecake’i için gidin! Bununla yetinmeyin yanına bir de nefis kahvelerinden için.

180 Coffee Bakery adres: Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Caddesi, No 36/A, Kadıköy, İstanbul

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?