Yazı Kışı Olmayan Şekeriyle Boğmayan Cheesecake'in İstanbul'daki 7 Nefis Adresi

https://www.instagram.com/asumanchocolate/ | instagram
Çağla Gillis
Ben de Yemek.com'un yazarlarından biri oldum. Masa çok geniş, sen de otursana!
Çağla Gillis
513 takipçi313 içerik

Sıkça Yenen Konular

Rüya Yelsalı
Ekim 27, 2016
Zeynep Çetin
Nisan 2
YENİ
Vestel
Nisan 12
YENİ
Yemek.com
Nisan 16

Yaz bitince dondurmadan, kış bitince sıcak çikolatadan ayrılıyoruz ama cheesecake öyle mi ya? Her mevsim yanımızda. O yüzden şekeriyle boğmayan, yazı kışı olmayan en sevdiğimiz tatlılardan cheesecake bu ay radarımızda.

Bu leziz tatlının “En iyisi nerede yenir, klişe frambuazlı ve limonludan başka hangi çeşitleri vardır, yanında ne içilir?” in cevaplarını veriyoruz, bir yaklaşın!

İşte her ağız tadına uygun cheesecake'leri bulabileceğiniz nefis adresler, "İstanbul'da cheesecake nerede yenir?" sorusuna en lezzetli yanıtı veren o güzelim mekanlar...

Bu cheesecake mekanlarını ajandanıza not etmeyi unutmayın, biliyorsunuz cheesecake yeme isteğinin ne zaman geleceği hiç belli olmuyor, bu güzelim tatlının yerini başka hiçbir tatlı tutamıyor.

Not: Bu içerik ilk olarak 16 Eylül 2016 tarihinde yayınlanmış, 19 Nisan 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Kahve ve cheesecake'in uyumuna kapıl: 180 Coffee Bakery

Listemizi İstanbul’un en iyi bakery'lerinden biriyle sonlandırıyoruz. Bu tabii ki 180’den başkası değil.

Kahvaltısı, tatlıları ve kahvesiyle birçok kez radarımıza takılan 180, şimdi de cheesecake'iyle mercek altında! Çünkü New York usulü cheesecake burada şahane!

Zaten eggs benedict, granola, avokado mash gibi Amerika’nın güzelliklerini hakkıyla sunan 180’e puanımız en baştan beri tam! Sözün kısası, bir de cheesecake’i için gidin! Bununla yetinmeyin yanına bir de nefis kahvelerinden için.

180 Coffee Bakery adres: Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Caddesi, No 36/A, Kadıköy, İstanbul

Müdavimi olursun: Mum’s Cafe

Karaköy’ün açık büfe kahvaltıcısı, çeşitli gıybetler için toplanma mekanı Mum’s'ı artık bilmeyeniz, duymayanız yoktur! Günlük olarak değişse de, önerdiğimiz bir tatlıyı ertesi gün bulamasanız da buradaki her tatlının müdavimiyiz. Cheesecake'inin de öyle.

Bilenler bilir; daha önceden limonlu cheesecake’i için karşı yakadan gelenlerin olduğunun altını çizmiştik.

Bu efsanenin yanına yakışacak en iyi şeyin ev yapımı buzlu çay olduğunu hatırlatmamıza gerek var mı?

Mum’s Café adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi, Fransız Geçidi Sokak, No 1/16-17, Beyoğlu, İstanbul

Kahvenin yanında ne alacağınız belli: Coffee Sapiens

Kahvelerini yere göğe sığdıramadığımız Coffee Sapiens’in her geçen gün müdavim sayısı da artıyor desek yanlış olmaz. Gerçek kahve tutkunlarının şehirdeki en uğrak adreslerinden biri olan bu mekana gittiğinizde içeceğiniz mis gibi latte, flat white, cortado, filtre kahve ya da diğer seçeneklerden birinin yanında artık ne yiyeceğiniz de belli bizce.

Menüsünde az ama öz tatlı bulunduran mekanda tüm tatlılar da nefis ama bizim oyumuz cheesecake'lerinden yana.

O zaman ne diyoruz, en yakın zamanda gidile!

Coffee Sapiens adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak, No 10/C, Beyoğlu, İstanbul

Tatlı krizlerinin çözüm yeri: Asuman

Tatlı konusunda şehirdeki en iddialı isimlerden olan Asuman da yok yok ama biz bu kez cheesecake'leri için keşfe çıkıyoruz! Oya, Leyla, Feride, Müjgan gibi isimlerle andıkları birbirinden nefis tatlılarını görmezden gelebilir, cheesecake konusunda kararlı olabilirseniz sizi görüntüsüyle iştahınızı bir kat daha artıracak Piraye karşılayacak. Tabanı kadayıftan hazırlanmış, üzerine ise Antep fıstıklı nefis bir beyaz çikolata gezdirilmiş bu lezzet, cheesecake severlerin yeni favorileri arasına girecek kadar iddialı.

Asuman adres: Caferağa Mahallesi, Şair Nefi Sokak, No:9, Moda, İstanbul

Kalabalık gidilmesi gereken yerlerden: Kukis

Kalabalık gidilmesi gereken yerlerden dediysek boşuna değil. Kendisi zengin menüsüyle insana "Hepsinden yemek istiyorum, hepsi benim olmalı" dedirtiyor. Hal böyle olunca kalabalık bir arkadaş grubu olarak gidip farklı tatlılar sipariş ederek her birinin tadına bakma fırsatı bulmak en mantıklısı oluyor. Tabii siz "Ben cheesecake'ten vazgeçmem" diyenlerdenseniz onun da en lezzetlisini bulabileceğiniz bir adres olur kendisi.

Kukis adres: Acıbadem Mahallesi, Acıbadem Caddesi, No 154/A, Üsküdar, İstanbul

Beyoğlu'na gidenlerin vazgeçilmez adreslerinden: Limonlu Bahçe

Yıllara meydan okuyan popülaritesi sayesinde Beyoğlu'na gidenlerin vazgeçilmez adreslerinden olan Limonlu Bahçe'nin menüsü oldukça çeşitli ve zengin. Nefis bir akşam yemeği için de gidebilirsiniz oraya, mis gibi bir tatlı-içecek keyfi için de. Özellikle cheesecake'lerini pek sevdiğimiz mekana her ne için giderseniz gibin ama cheesecake'lerinin tadına bakmadan dönmeyin.

Limonlu Bahçe adres: Tomtom Mahallesi, Yeni Çarşı Caddesi, No 74, Beyoğlu, İstanbul

Adından da anlayabileceğiniz gibi: Rose Cheesecake

https://www.instagram.com/rosecheesecake/ | instagram

instagram

Adından da anlayabileceğiniz gibi cheesecake dendiğinde şehirde hemen akla gelen adreslerden biri de Rose Cheesecake. Sunumlarından çeşitliliğine dek aklınıza gelebilecek birçok farklı cheesecake'i nefis sunumlar eşliğinde bulabileceğiniz bu mekanda dilerseniz dilim cheesecake'ler alıp doya doya yiyebilir, dilerseniz ikramlık olanlardan deneyerek birçok farklı çeşidin tadına bakma fırsatını bulabilirsiniz.

Seçim sizin.

Rose Cheesecake adres: Çengelköy Mahallesi, Kerime Hatun Cami Sokak, No 5, Üsküdar, İstanbul

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?