istanbul-gece-mekanlar

Hafta Sonu Evde Oturmak İstemeyenler İçin İstanbul'un Eğlencesi Gece Başlayan 8 Mekanı

Favorilerime
Ekle

Öyle sessiz sakin bir köşeye değil de cıvıl cıvıl ortamlara girip çıkmak istiyorsanız bu liste tam size göre! Öyle konser mekanlarından bahsetmiyoruz. Yiyip içebileceğiniz, varsa en güzelinden müzikler dinleyebileceğiniz mekanlardan bahsediyoruz.

Kalabalığıyla bile içinizi kıpır kıpır edecek mekanlar bunlar. Tabii günün öyle her saatinde aradığınız eğlenceyi bulamayabilirsiniz. Bu sebeple biz baştan söyleyelim; eğlence, enerji arıyorsanız bu mekanlara saat 9’dan evvel gitmeyin!

Gece hayatının nabzı ondan soruluyor: Finn Karaköy

Kendisi "2015’in İnsanı Pamuk Gibi Yapan En İyi 9 Barı”ndan biriydi. Yine Karaköy’deki gece hayatının nabzını tutan bir diğer mekan Gaspar’ın hemen yanında. Kokteylleri, haliyle barmenleri ile pek meşhur bu mekanın bir de canlı müzik geceleri var. Saat 10’dan sonra başlayan Özge Fışkın’ın akustik canlı performansı bunlardan biri mesela.

Her Salı akşamı verdikleri kokteyl workshoplarını da hatırlatalım. Evinin barmeni olmak isteyen varsa böyle gelsin. Hem shaker'i sallamanın verdiği tatmini anlayamazsanız.

Finn Karaköy adres: Hacımimi Mahallesi, Necatibey Caddesi, Arapoğlan Sokak, No 8/B, Beyoğlu, İstanbul

Hafta sonu tadından yenmiyor: Mitte Karaköy

Şu sıralar Karaköy’ün nabzını tutan Mitte Karaköy’de kahvaltı dahi yapabilirsiniz. O denli erken açılıyor ama eğlence arıyorsanız saat akşam 8-9’dan sonra gitmeli! Çünkü tam o saatlerde hem ortam kalabalıklaşıyor hem de barın enerjisi zirveye çıkıyor. Bir de hafta sonu ise iyice tadından yenmiyor.

Mitte’nin imzasını taşıyan minemosyne, brit 004, kon tiki, nu-hippie gibi kokteyller tam da bu saatlerde denenmeli. Öyle atıştırmadan kokteylleri mideye indirmek olmaz tabii! Tartar soslu ızgara karides, dana carpaccio, şarküteri tabağı, mühürlenmiş kaz ciğeri, humus atıştırmalıklardan birkaçı. Burger, ızgara antrikot, kuzu tandır, muz yaprağında levrek, kuzu pirzola da karnınızı doyuracak ana yemeklerden.

Rezervasyonsuz gitmemeli, yapmamalı bu hatayı!

Mitte Karaköy adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Necatibey Caddesi, Baş Cerrah Sokak, No 1, Beyoğlu, İstanbul

Asmalımescit'te bir festival havası: Parantez

Asmalımescit’i festival alanına dönüştüren mekan ile tanışın! Zira oradan geçip de bu mekanın enerjisini almayan kimse tanımıyoruz!

Özellikle hafta sonu saat 12’den sonra herkes yavaş yavaş evlere çekilirken bu mekan önündeki kalabalığı tarif edemeyiz. Bunda leziz mojitosunun ve long island ice tea'sinin da payı var tabii ki.

Ayakta takılmayı dert edinmiyorsanız en kısa zamanda bu mekana gitmeli. Özellikle konser/buluşma/doğum günü öncesi/sonrası bir yer arıyorsanız adres belli: Parantez!

Parantez adres: Asmalımescit Mahallesi, Jurnal Sokak, No 1, Tünel, Beyoğlu, İstanbul

Artık Boğaz manzaralı: Corridor

Nişantaşı’nın mahalle barı Corridor, gececileri şimdilerde Kuruçeşme’de ağırlıyor. Mekan eskisi gibi size eğlence vaat ediyor hem de daha ferah bir alanda. Önünüzdeki muhteşem Boğaz manzarasına hiç girmeyelim bile!

Kendisine bu listede rastlamak sizi pek şaşırtmayacaktır. Çünkü herkes bilir ki Corridor’da hafta içi, hafta sonu demeden akşam 10’dan sonra başlayan dans geceleri, canlı performanslar var.

Denemek isteyeceğiniz bir sürü kokteyl öncesi olur da bir şeyler yemek isterseniz tavuk kanatları, quesdilla ve mantısından deneyin. Yok satıyormuş.

Corridor adres: Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Caddesi, No 64/D, Beşiktaş, İstanbul

İster huzur, sessizlik, ister eğlence için: Any

Sabah Arnavutköy’ün tarih kokan sokaklarında yürümek, Boğaz havasıyla zevkten dört köşe olmak, üstüne de leziz, bir kahvaltı yapmak istiyorsanız sizi Any’e alalım. Kendisi sabah, öğle her ne kadar sessizlik, huzur vaat ediyorsa akşamları da dans, eğlence vaat ediyor.

Mesela Salı ve Perşembe akşamları giderseniz Blackloud DJ kabinindeki yerini almış olacak. Hafta sonları birbirinden sağlam canlı performansları hiç söylemeyelim bile.

Any’nin kokteyllerini anlatmaya da gerek yok, namını cümle alem duydu. Öncesinde Any’nin diğer meşhur burgerlerinden aldınız mı, ohh mis!

Any adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No 71/A, Beşiktaş, İstanbul

Bu yaz herkes burada: Luzia

Luzia’yı bu yaz daha çok duyacaksınız demiştik. Sebepleri ise çok açık. Arnavutköy’deki şahane konumu, Berlin’i aratmayacak atmosferi, menüsü, şimdiden müdavimi olan kitlesi, konsept partileri, hafta içi/ hafta sonu bitmeyen etkinlikleri…

Özellikle akşam yemekleri sonrasında üst katta artan müzik sesi; iş çıkışlarındaki bitmiş tükenmiş birini bile canlandırmaya yetecektir. Kaan Düzarat, Çerikunda, Tufan Demir, Holger Hecler şimdiye kadar Luzia’nun dj kabininde yer almış birkaç isim. Üst kat fazla gürültülü gelirse kapı önüne çıkın, orada yapılan sohbet bile pek keyifli.

Eve sipariş verebilmek için: Luzia İstanbul
Luzia adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No 64, Beşiktaş, İstanbul

O artık bir klasik: Tektekçi

Bir tane de klasiklerden sıkıştırıyoruz araya! Acara Sokak’a gireni kapı önündeki güzel insanlarıyla, içinizi kıpır kıpır eden müziğiyle kendisine çeken bir mekan Tektekçi.

Amma ve lakin bu mekana 8-9’dan evvel giderseniz aynı eğlenceyi bulamayabilir, mekanın o hopbidik enerjisini hissedemeyebilirsiniz. İlla eğlenmek için o rengarenk shotlarından içmenize gerek yok. Her hafta düzenledikleri etkinliklerle dans dolu bir geceyle içinizdeki kurtları dökebilirsiniz. İliklerinize kadar nostalji yaşattıracak 90’lar Türkçe Pop gecesi bu etkinliklerden bizce en güzeli.

Tektekçi adres: Tomtom Mahallesi, Acara Sokak, No 5/A, Beyoğlu, İstanbul

Kadıköylünün ölümsüz aşkı: Arkaoda

kirazhalklailiskiler

kirazhalklailiskiler

Herhalde listenin en aktif mekanı Arkaoda olur! Kadıköylünün en sevdiği, yere göğe sığdıramadığı. Sabah/öğlen öğrencinin evi, freelance'lerin ofisi, aç karınların adresi olurken akşam saat 9’dan sonra dans etmek, gözlere şenlik bir performans izlemek isteyenlerin mekanı oluyor. Film geceleri, kitap günleri de buradaki etkinliklerin ne kadar çeşitli olduğuna dair size ipucu versin.

Biz aylık programını şuraya bırakalım, siz anlayın.

Arkaoda adres: Caferağa Mahallesi, Kadife Sokak, No 18, Kadıköy, İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?