Kurumsal İş Hayatını Bırakıp Sanatla Hayatlarını Renklendiren Anne Kızın Eseri: Çinimini Atölye

Favorilerime
Ekle

Hayallerinin peşinden giden, hayatı renklendiren insanları ne çok sevdiğimizi, hele yaptıkları bir de mutfaktan geçiyorsa nasıl bayıldığımızı sanıyoruz ki bilmeyen kalmadı.

İşte bugün de sizi tam da böyle bir anne-kız ile tanıştıracağız, Seher ve Aslı Nigiz ile. Yemek.com olarak bu iki şahane kadının çalışmalarına hayran kaldık, onlarla iletişime geçerek bu nefis eserlerin ardında yatan başarı dolu hikayelerini öğrendik.

Seher Hanım'ın bu işe başlamaya karar vermesinin altında yatan ilham veren hikayeye mi, bu şahane anne-kızın bugüne dek başardıklarına mı, yoksa birbirinden şık ve sevimli tasarımlarına mı İLK ÖNCE hayran kalsak bilemediğimiz, harika bir öyküye, nefis bir atölyeye davetlisiniz!

Karşınızda Çinimini Atölye'nin kurucuları Seher & Aslı Nigiz ve onların "Hepsi benim olmalı" dedirten birbirinden etkileyici tasarımları...

Seher Hanım, 5 yıl önce geçirdiği bir ameliyatın ardından çininin ve renklerin gücüyle dolu yepyeni bir hayata başladı

cinimini-atolye-11

Çinimini Atölye'nin kurucularından Seher Nigiz, beş yıl öncesine dek kurumsal bir iş hayatı olan, başarılı bir iş kadınıydı. Ta ki açık kalp ameliyatı olması gerekene dek... Ameliyatının ardından stres dolu iş hayatını ardında bırakan Seher Hanım, o günden sonra çininin ve renklerin gücüyle dolu ikinci hayatına başlama kararı alıyor.

"Down sendromlu çocuklarla gerçekleştirdiğimiz başarılı atölye çalışması sayesinde onlara da çiniyi sevdirdik"

cinimini-atolye-2

Seher Nigiz, çini sanatıyla sadece kendi hayatını renklendirip güzelleştirmekle kalmamış, daha birçok hayata dokunup ilham olmuş. Çini sanatına olan ilginin artmasını sağlayan bu şahane kadın, yaptığı atölye çalışmalarıyla down sendromlu çocuklarla dahi çalışmış, onlara çininin renkli dünyasını sevdirmiş.

Seher Hanım'ın hayatında yaptığı bu değişiklikleri, Çinimini Atölye'nin bir diğer kurucusu olan, Seher Hanım'ın kızı Aslı Nigiz şöyle anlatıyor:

"Her şeye kendi dokunuşunu katmayı seven annem, klasik çiniyi farklı bir dokunuşla modernleştirdi. Benim ısrarımla açtığı Instagram hesabında yaptıklarını paylaşınca pek çok kişi tarafından ilgi gördü. Önce çevresindeki dostlarına sonra da Instagram'daki takipçilerine hobisini öğretti. Annemin amacı bu hobinin herkes tarafından yapılabileceğini göstermek. Hatta öğrenemez denilen down sendromlu çocuklarla gerçekleştirdiğimiz başarılı atölye çalışması sayesinde onlara da çiniyi sevdirdik."

Aslı Hanım da annesine destek olmak ve insanların hayatlarını renklendirmek için Çinimini Atölye'nin temellerini attı

Seher Hanım'ın başarılarının ardından kızı Aslı Nigiz de ona daha çok destek olmaya ve insanların hayatlarını renklendirmeye karar veriyor. Tam da bu yüzden yaklaşık bir ay önce Aslı Hanım da tıpkı annesi gibi kurumsal iş hayatını ardında bırakıyor ve kolları sıvıyor. İstanbul'da herkesin, her zaman kolayca ulaşabileceği daimi bir atölye açmak için çalışmalara başlayan Aslı Hanım bu atölyeyi açmalarının ardında yatan düşünceleriniyse şöyle açıklıyor:

"Bu şekilde modern çininin terapi gibi gelen pozitif enerjisini daha fazla kişiye yayabileceğiz."

O zaman bize de sözü fazla uzatmadan sizi bu iki şahane kadının birbirinden hayranlık uyandıran eserleriyle baş başa bırakmak düşüyor.

Unutmadan, Seher ve Aslı Nigiz'in bu şahane eserlerini güncel olarak takip etmek isterseniz şu hesaplarla iletişime geçebilirsiniz: Çinimini Atölye Instagram hesabı, Seher Nigiz Instagram Hesabı, Aslı Nigiz Instagram hesabı.

1.

cinimini-atolye-13

2.

cinimini-atolye-12

3.

cinimini-atolye-14

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?