Garip Deney: Bir Hafta Boyunca Her Gün Kemik Suyu İçen Kadın

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253430 takipçi1756 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Eylül 17, 2014
Zeynep Çetin
Haziran 9
YENİ
Zeynep Çetin
Haziran 14
Zeynep Çetin
Mayıs 26

Stephanie Eckelkamp her gün neredeyse 1 litre kahve içen bir kadın. Kahveyi ona enerji verdiği için sevdiğini söyleyen genç kadın artık kahvenin onun için bir bağımlılık haline geldiğini ve eskisi kadar kendini enerjik hissettirmediğini söyleyerek sıra dışı bir deneye imza atmaya karar veriyor.

Her gün içtiği ikinci bardak kahvesinin yerine kemik suyu koyarak bir hafta sonunda vücudundaki değişimleri gözlemlemek istiyor.

Neden kemik suyu peki? Stephanie'ye göre bunun sebebi kemik suyunun faydaları. Bildiğiniz üzere kemik suyu hafızayı güçlendiriyor, uykusuzluk sorununa çare oluyor, sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlıyor, cildi güzelleştiriyor, kasları güçlendiriyor.

Kemik suyunun gerçekten bu kadar faydalı olup olmadığını anlamak için bir hafta boyunca her gün koca bir kupada kemik suyu içen Stephanie'nin aldığı sonuçlar ise şöyle...

"Çok farklı bir enerjiyle doldum."

Kahvenin aksine kemik suyunun ona "sakin bir enerji" verdiğini söyleyen Stephanie kendini harika hissettiğini söylüyor. Çok fazla içtiğinde kahvenin onu endişeli ve sinirli yaptığını belirten genç kadın diğer yandan kemik suyunun hem onun konsantrasyonunu artırdığını hem de rahat ve sakin hissetmesine sebep olduğunu söylüyor.

Bunu ise kemik suyunun içindeki kalorilere ve proteine bağlıyor Stephanie. "Beynime ihtiyacı olan malzemeleri verdiğim için o da daha efektif çalışmaya başladı sanırım" diyen genç kadın yine de ilk günlerde kahvenin eksikliğini hissettiğini ve ilk bir-iki sabahı sersemlemiş bir şekilde geçirdiğini söylüyor.

"Tatlı ve abur cubur krizlerim bitti."

Öğlen kahvesini içerken yanında mutlaka bir atıştırmalığı canının istediğini söyleyen Stephanie, kahveyle birlikte kurabiye, çikolata gibi yiyecekler tüketmeden tek gününün bile geçmediğini anlatıyor.

Ancak öğlen kahvesinin yerini kemik suyu almasıyla bu abur cubur ve tatlı krizleri de bitmiş. Kemik suyunun onu tıka basa doyurduğunu ve yanında bir şey yemeye ihtiyaç duymadığını söyleyen Stephanie canı farklı bir şey istediğinde ise içine zeytinyağı, biraz sarımsak, karabiber ve tuz ekleyip kemik suyunu öyle içiyormuş.

"Birkaç gün içinde şişkinliğim yok oldu"

goodhousekeeping

goodhousekeeping

Kahve içtiği günlerde midesinde sürekli bir şişkinlik olduğunu söyleyen kadın kemik suyuyla birlikte bu şişkinlikle de vedalaştığını söylüyor. Araştırmaları sonucu asidik bir içecek olan kahvenin hassas bir mideye sahip olanlarda bu etkiyi yapabildiğini öğrenen Stephanie kahveyi azaltmakla bu kötü etkiden de kurtulmuş.

Diğer yandan kemik suyunun içindeki kolajen sayesinde sindirim sisteminin ve midenin daha sağlıklı çalışmasına, bağırsak rahatsızlıklarının iyileşmesine yardımcı olduğunu söyleyen Stephanie deney kısa süreli olsa da bu faydayı bizzat üstünde gördüğünü anlatıyor.

Sonuç olarak deney bitmiş olsa da eski hayatına dönmeyi düşünmediğini söylüyor Stephanie. Her öğlen kemik suyu içeceğini ancak kahveyi en azından şimdilik tamamen hayatından çıkarmayacağını dile getiren Stephanie bu beslenme tarzını çok sevdiğini söylüyor.

Evde kemik suyu nasıl hazırlanır diye merak edenleri hemen şu içeriğimize alabiliriz.

Bu arada son bir not; birine iyi gelen bir beslenme bir diğer kişiye kötü etki edebilir. Bu yüzden kemik suyunu düzenli ve yüksek miktarda tüketmeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?