Kafede Çalışan Tüm Personele Düzenli Olarak Manikür Yaptırmaya Başlayan İşletmeci

Favorilerime
Ekle

Bir kafeterya, burada çalışan 55 personel ve düzenli olarak yaptırılan haftalık el bakımı...

Ankara'da hizmet veren bir kafeteryaya davetlisiniz. "Türkiye'de ilk" olduğu söylenen bir uygulama başlatan ve personelinin el bakımına destek olan işletmecinin projesini öğrenince siz de bu fikri çok seveceksiniz, eminiz.

Buyursunlar, sözü hiç uzatmadan sizi bu hijyen dolu kafeye doğru alalım.

"Ustanın 5 parmağı garsonun başparmağı tabaktan eksik olmaz" sözü esin kaynağı olmuş bir kafe karşınızda...

Ankara'nın en işlek yerlerinden birinde, Kızılay'da hizmet veren bir kafe, yaptığı sıra dışı uygulamayla şu sıralar pek bir gündemde. Sebebiyse işletmede çalışan tüm personele haftalık manikür ve el bakımı yapılması.

"O da ne demek?" derseniz hemen anlatalım.

İşletmenin yöneticileri "Ustanın 5 parmağı, garsonun başparmağı tabaktan eksik olmaz" sözünden ilham almış ve kafedeki tüm çalışanlarının ellerinin bakımlı olması için neler yapabileceklerini düşünmüşler. Sonundaysa haftada 1 kez olmak üzere kafede çalışan 55 personel için güzellik uzmanlarından destek almaya karar vermişler.

"Hijyen ve kalite bizim olmazsa olmazımızdır"

Tam 6 ay önce başlatılan bu uygulama ile haftada bir gün kafeye gelen güzellik uzmanı, mutfakta yemekleri yapan şeflerden tutun garsonlara dek, kafenin tüm personelinin el ve tırnak bakımını yapıyor. "Hijyen ve kalite bizim olmazsa olmazımızdır ve bu anlayışla hizmet veriyoruz" diyen Savaş Orhan Gazi, hayata geçirdikleri uygulamayla ilgili şunları da eklemeden geçmiyor:

"Hep derlerdi ki, 'Ustanın 5 parmağı garsonun başparmağı tabaktan eksik olmaz.' Sunumda el bakımı çok önemli. Çünkü her şey el ile temas halinde. Temiz bir el ile tabağı götürdüğünüzü düşünün ya da tırnakları kirli birinin tabağı götürdüğünü düşünün. Yemek ne kadar güzel olursa olsun, sunum iyi değilse müşteri memnuniyetini kaybedersiniz."

Çalışanlar da dahil ilk kez duyan herkes şaşırmıştı ama şimdi hem çalışanlar hem müşteriler memnun

facebook

facebook

Tabii bu uygulamaya alışmak en başta kimse için kolay olmamış. Bu fikri ilk kez duyduklarında çalışanlar da, güzellik uzmanları da şaşırmış. Özellikle erkek personel başta biraz çekimser yaklaşmış olsa da şu sıralar bu uygulamadan oldukça memnunlarmış. Öyle ki şimdilerde bakım günü geldiğinde ilk sıraya girenler hep erkek çalışanlar oluyormuş.

Personele bakım için gelen güzellik uzmanı ise ilk kez bir işletmeye giderek böyle bir iş yapmaya başladığını söylemeden edememiş.

Müşterilere gelirsek, müşteriler kafenin bu uygulamasından tabii ki pek bir memnun.

Peki, siz bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?