http://www.countryliving.com/diy-crafts/how-to/a41667/heart-mason-jar-votives-valentines-day/ | countryliving

Bir Kavanozla Kolayca Hazırlanan Birbirinden Sevimli 13 Sevgililer Günü Hediyesi

Favorilerime
Ekle

Sevgililer Günü'nden önceki son çıkış, son hafta sonu...

Hala sevgilinize, eşinize hediye almadıysanız ama o gün sizden ufak da olsa bir hediye bekleyeceğini düşünüyorsanız yaklaşın böyle.

Kavanozlarla, evet bildiğiniz her yerde bulunan kavanozlarla ona çok şık, çok sevimli ya da çok lezzetli hediyeler hazırlamak elinizde.

Üstelik bu hediyeleri ellerinizle yapacağınızdan onun için çok daha anlamlı ve özel olacak, sizin de bütçenizi çok yormayacak. "Ben ellerimle bir şeyler yapacak kadar yetenekli değilim." diye dertleniyorsanız kavanozla yapacağınız bu çalışmaların öyle büyük yetenekler olmadan da gerçekleştirilebileceğini söylemek isteriz.

E haydi o zaman şimdiden Sevgililer Günü'nüz kutlu olsun diyor ve birbirinden sevimli hediye önerilerimizi bir bir sıralıyoruz.

Tabii ki ilk olarak önereceğimiz hediye ona ağzına kadar en sevdiği kurabiyelerle dolu kavanozlar hazırlamanız...

Eğer farklı kurabiyeler hazırlamak isterseniz sizi birbirinden farklı tarifler bulabileceğiniz kurabiye tariflerimize doğru alabiliriz.

Eğer yapmayı da en az yemek kadar seviyorsa kurabiye yapmak için gerekli malzemelerle dolu şöyle kavanozlar da hazırlayabilirsiniz

Aynı şekilde minik kavanozlar alıp içine en sevdiği pudingten yapıp koyarak gününüzün lezzetini katlayabilirsiniz

Damak tadına en uygun olacak pudingi bulmak için bu birbirinden farklı puding tariflerimize de göz atabilirsiniz.

Minik kağıtların içine güzel notlar yazıp rulo yapabilir, küçük bir iple bağlayarak kavanozun içine doldurabilirsiniz

Kavanozu dilediğiniz gibi süsleyin ve içine minik notlar yazdığınız kağıtlar koyun. Dilerseniz 365 adet koyarak her gün için bir hediye verebilir, dilerseniz 52 adet hazırlayarak haftalık mutluluklar yaratabilirsiniz.

Ona içinizden geçenleri anlattığınız küçük notları sevmemesi mümkün mü?

Kavanoz kapaklarına minik biblolar yapıştırarak şöyle şık ve sevimli çalışmalara imza atabilirsiniz

Bakınca zormuş gibi gözükebilir ama inanın yapması çok kolay bir hediye önerisi bu. Bir kavanozu alıyor, sevgilinizin seveceğini düşündüğünüz küçük bir biblo ya da figür alıyor ve işe koyuluyorsunuz. Aldığınız bibloyu sağlam bir yapıştırıcıyla kavanoz kapağında oturtuyor, ardından kavanozun içine de isterseniz su ve simlerle, isterseniz kar havası verecek toz ya da küçük kağıt parçalarıyla dolduruyorsunuz.

Kavanoz kapağını kavanoza geçirip ters çevirdiğinizde ortaya tam da böyle şahane ve özel çalışmalar çıkıyor. Mis.

Dilerseniz benzer bir çalışmayı birlikte çekildiğiniz fotoğrafları kullanarak da hazırlayabilirsiniz

Kavanozları renk renk boyayıp içine yine rengarenk çiçekler koyarak hediye edebilir, farkınızı ortaya koyabilirsiniz

Kavanozların içine nefis misi teraryumlar da yapabilirsiniz

Son yıllarda çok bir moda olan teraryumları kavanozların içine hazırlayarak sevgilinize nefis bir sürpriz yapabilirsiniz. Teraryum yapmak için ihtiyacınız olan tüm malzemeleri çiçekçilerde ve yapı marketlerin bitki reyonlarında kolayca bulabilirsiniz.

Ya da kavanozları ağzına kadar toprakla doldurup mutfakta yetişebilecek nefis bitkilerle donatabilirsiniz

Şık kavanozlar alıp içine mumlar yerleştirerek kolayca romantik bir atmosfer oluşturabilirsiniz

"Ben el yapımı bir şeyler yapma konusunda gerçekten çok yeteneksizim." diyenlerin bile rahatlıkla yapabileceği bu uygulama, kavanozların içine mum yerleştirmekten ibaret aslında. Tabii nefis bir akşam yemeği hazırlasanız çok daha şahane bir atmosfer olur ama elinizden gelmiyorsa onu da hazır alarak halledebilir, sevgilinizle bu şık kavanoz mumluklarla aydınlatılmış romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Dilerseniz zincirlerle askılara tutturarak şık ve romantik bir ortam da yaratabilirsiniz

Böyle bir çalışma yapmaya karar verirseniz mumların kavanozların içinde sönmemesi için kavanoz kapaklarını açık bırakmayı ihmal etmeyin ve tabii ki ateş söz konusu olduğu için dikkati asla elden bırakmayın, aman diyelim.

Renklendirip üzerine kalp şeklinde boşluklar açtığınız kavanozları led ışıklarla doldurarak şahane bir ambiyans oluşturabilirsiniz

Kavanozlarınızı hazır edin, cam yüzeylere uygun boyalar alın ve bir kağıdı kalp şeklinde düzgünce keserek kavanozların üzerine geçici bir şekilde yapıştırın. Ardından tüm kavanozu aldığınız boyalarla boyayın ve kalp şeklindeki kağıtları çıkararak kavanozların üzerine kalpten boşluklar oluşmasını sağlayın.

Ardından kavanozların içine yapı marketlerde kolayca bulabileceğiniz led ışıklardan yerleştirin ve şahane bir atmosfer yaratın. Dilerseniz kavanozların üzerine kalp değil farklı şekillerde boşluklar da oluşturabilirsiniz tabii.

Ya da böyle ağzına kadar çikolatayla dolu, üzerini kendi ellerinizle boyayıp süslediğiniz sevimli kavanozlar hazırlayabilirsiniz

countryliving

countryliving

Sevgilinizin, eşinizin en sevdiği çikolatalardan bir kavanozu dolduracak kadar alın ve kavanozu cam yüzeylere uygun bir boyayla dilediğiniz renkte boyayım üzerine kalın kağıt, renkli karton ya da keçelerle sevimli yüzler yapın. Ardından içini de çikolatayla güzelce doldurun. Mutluluk garantili hediyeniz hazır oldu bile.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?