instagram

Doğum Sonrası Halini Dürüstçe Paylaşarak Takdir Toplayan 4 Çocuk Annesi Kadın

Favorilerime
Ekle

Anne-baba olmak ne kadar heyecan verici olsa da aynı zamanda da bir o kadar zorlu bir süreç, kabul etmek lazım.

Özellikle 9 ay boyunca yavrusunu karnında taşıyan, onu emzirmekten de geri kalmayan anneler için "anne olmak" her zaman pek de kolay olmayabiliyor, vücudunda gerçekleşen değişimler nedeniyle bir kadın bu süreçte zaman zaman depresyonun bile eşiğine gelebiliyor.

İşte tam da böyle bir durumla uzun süre mücadele eden, dünya tatlısı 4 çocuğu olan bir anneyle tanıştıracağız sizi bugün. Yaptığı paylaşımla kendisi gibi zorlu bir süreçten geçenlere destek olan, ilham veren bir kadın o.

Mel Watts, aslında dünyanın birçok yerinden yüzlerce takipçisi olan bir anne...

Avustralya'da yaşayan Mel Watts, toplam dört çocuğu olan genç bir anne. Uzunca bir süredir sosyal medyada "The modern mumma" (Modern anne) adıyla tanınıyor ve birçok takipçisi bulunuyor.

Dışarıdan bakıldığında hayatı kusursuz gözüken ve imrenilesi bir ailesi olan Mel, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımlaysa herkesi şaşırttı.

En küçük çocuğu geçtiğimiz haziran ayında doğan dört çocuk annesi Mel, hayatının pek de gözler önüne sermediği sıkıntılarını tüm dürüstlüğüyle paylaşmaya karar vermişti.

Dört çocuk annesi kadın, dürüst itirafıyla kendi gibi düşünen birçok kadına da ilham oluyor...

Sosyal medyada düzenli olarak hayatını yansıtan paylaşımlar yapan bu anne, geçtiğimiz günlerde dört çocuk doğurmasının ardından vücudunun nasıl göründüğünü tüm dürüstlüğüyle paylaştı ve şunları söyledi:

"Keşke bu fotoğrafa filtre koymak daha iyi yapsaydı ama yapmıyor. Sürekli kendimle bir savaş veriyorum, ama bu çoğunlukla saçma bir savaş oluyor.

İtiraf ediyorum ki çocuk doğurmanın vücudumda yarattığı negatif durumlardan çok etkileniyordum. Hatta kendim için kullandığım kelimeler genel olarak kötü, tiksindirici, iğrenç gibi kelimelerdi.

Ama neden ki? Dünyaya küçük insanlar getirdiğim için."

Mel, vücudundaki çatlaklara ve sezaryen izlerine takmaktansa anneliğin nasıl mucizevi olduğuna odaklanmak gerektiğini söylüyor

Watts doğumdan sonraki çatlaklarının ve 8 ay önceki sezaryen izlerinin bulunduğu fotoğrafının altında şunları söylüyor:

"Eğer dünyanın en değerli hediyeleri bu yaralara neden oluyorsa ölene kadar bu savaş izlerini taşımaya razıyım. İnsanları, hangi sorunlarla yüz yüze gelirlerse gelsinler, kendilerini oldukları gibi sevmeleri yolunda heveslendirmek çok önemli.

İleride dünyaya liderlik edecek, yeni şeyler üretecek, bir şeyler değiştirecek yeni bir nesil getirmek kendilerini kabul etmelerini sağlamak için hayati bir önem taşıyor aslında.

Size küçük gibi gözüken bir şey başkaları için koca bir dağ gibi durabilir. Ve eğer siz de benim gibiyseniz, kendinize karşı iyi davranın."

"Modern anne" Mel'in bu paylaşımı dünyanın farklı yerlerinde yaşayan birçok kadından da büyük destek gördü

instagram

instagram

Mel'in bu paylaşımı kısa süre içinde binlerce beğeni aldı. Bir çok insan Mel'in dürüstlüğünün çok ilham verici olduğunu söyledi.

“Ben de kendimi eskisi kadar toparlayamadım ve bu normal bir şey.” diyen de oldu, bu dört çocuk annesi kadının paylaşımının kendisine tahmin ettiğinden çok daha yol gösterici ve yardımcı olduğunu söyleyen de, hatta “Bende de bu kadar iz var ve kendi vücudumdan nefret ediyorum. Sen bana bunun gerçekte ne kadar güzel bir şey olduğunu gösterdin.” diyen de.

Ne diyelim, Mel'in dünya tatlısı ailesiyle sağlıklı, mutlu ve upuzun bir ömür geçirmesi dileğiyle.

Kaynak: independent


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?