Bugüne Dek Sevgililer Günü İçin Yapılmış En Eğlenceli ve Sıra Dışı 7 Kampanya

Favorilerime
Ekle

Bir Sevgililer Günü'nün daha sonuna gelmemize sayılı saatler kala, şu ilginç günde insanın başına neler geliyor, bu gözler neler görüyor, yine hep birlikte şahit olduk, yaşadık.

Özellikle yalnızsanız, 14 Şubat dendiğinde inceden bir hassaslaşıyorsanız ya da ister yalnız ister çift olun fark etmez, bu günün kutlanmasını gereksiz bulanlardansanız bu kampanyalar sizi epey eğlendirecek, eminiz.

Yanlış anlaşılmasın, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne gerçekten özel anlamlar yüklemiş olanlara, sevgilisiyle/eşiyle bu günü daha bir ayrı yaşayanlara sözümüz yok ama...

Her şeyde olduğu gibi şu günde de aşırıya kaçmamak lazım sanki, ne dersiniz?

Buyurunuz, sizi tüm dünyadan bugüne dek yapılmış en ilginç Sevgililer Günü kampanyalarına doğru alabiliriz.

"İkinci yemeği bedavaya almak için bir öpücük vermen yeterli"

Meksika yemekleriyle ünlü restoran zinciri Qdoba, geçtiğimiz yıllarda oldukça ses getiren bir kampanyaya imza atmış ve Sevgililer Günü'ne özel olarak "Kupona gerek yok, sadece dudakların yeter." gibi bir sloganla yola çıkarak eğlenceli ve sevgi dolu bir projeye imza atmıştı.

14 Şubat'ta bir yemek aldıktan sonra ikinci yemek için para ödemek istemeyenlerin tek yapması gereken sevgililerini, eşlerini, annelerini, kardeşlerini ya da belki de yemek sırasında tam da arkalarında duran tanımadıkları kişiyi öpmeleriydi. Sevgi dolu bir öpücük ödeme olarak kabul ediliyor ve ikinci yemek için ekstra bir para talep edilmiyordu.

Proje sadece restorana gidenler için değil sosyal medya üzerinden gönderilen öpücük fotoğrafları için de geçerliydi. İşin en güzel yanıysa ünlü restoran zinciri, 14 Şubat boyunca gönderilen sevgi dolu öpücük fotoğraflarının her biri için 15 Şubat'ta bağış yapıyordu. Gelen her fotoğraf, dünyada hiçbir çocuğun aç kalmaması için çalışmalar yapan bir hayır kurumuna 1 dolar bağış şeklinde döndü. Nefis.

"Sevgiline özel bir hediye al, onun için bir hamam böceği sahiplen ve onun ismini koy"

Bronx Hayvanat Bahçesi, geçtiğimiz yıllarda oldukça ilginç bir Sevgililer Günü kampanyası yaptı ve şöyle etkileyici bir söylemle karşımıza çıktı:

"Çiçekler solar,

Çikolatalar erir,

Hamam böcekleriyse sonsuzdur."

Bu kampanya kapsamında sevgilisine sıra dışı bir hediye almak isteyenler hayvanat bahçesine 10 dolar gibi bir meblağda bağışta bulunuyor, bu sayede bir hamam böceği sahiplenmiş oluyorlardı. Sahiplenilen hamam böceğine de hediye edilen kişinin ismi konuyordu. Aynı zamanda hediye edilen kişiye konuyla ilgili bir de sertifika gönderiliyor ve artık kendisiyle aynı ismi taşıyan bir hamam böceği olduğu söyleniyordu.

Sonuçta bu kampanya kapsamında birçok hamam böceği sahiplenildi ve bu sayede hayvanat bahçesi de hayvanların bakımında kullanmak üzere önemli bir miktar bağış toplamış oldu.

"Eski sevgilinin fotoğrafını yırt, bedava tavuk kanatları kazan"

14 Şubat'ta yalnız olanları unutmayan Amerika'nın ünlü restoran zincirlerinden Hooters, Sevgililer Günü'nde eski sevgilisinin fotoğrafını getirip yırtanlara bedava tavuk kanatları sunuyor. Bir süredir devam ettirdiği uygulamayı bu yılda sürdüren restoran, Sevgililer Günü'nde yalnızları yalnız bırakmamaya kararlı.

Üstelik restorana gelemeyip sipariş verenler için internet sitelerinde de benzer bir uygulama yapıyor, "online öğütücü"lerinde eski sevgilisinin fotoğrafını öğütenlere de bir paket tavuk kanat yolluyorlar.

Söylemleri de oldukça ikna edici üstelik: "Kırılmış kalbinizi onarın. O adını bile anmak istemediğiniz kişinin elinizde kalan fotoğraflarından birkaç basit soruyla kurtulun. Cevaplarınız size kurtulmanın en tatmin edici sonucunu versin ve iyileşme süreci başlasın!"

"Hepsi benim - Bir kişi için mükemmel"

Ünlü fast food zincirlerinden bir diğeri Dairy Queen de Sevgililer Günü'nde yalnızları unutmayanlardan. 14 Şubat'ta yalnız olmanın dünyanın en tatlı deneyimlerinden biri haline dönüşmesini sağlayan bu zincir, tam da Sevgililer Günü'nde tek kişilik efsane bir tatlı çıkardı ve adını "Hepsi Benim." koydu. Eğlenceli notlarındaysa ideal tüketim şeklinin "Bir kişi için mükemmel" olduğunu yazdılar.

Bol karamelli, trüflü, fıstık ezmeli bu dondurmayla o gün kaç kişiye "İyi ki paylaşmak zorunda olduğum biri yok." dedirttiler, kim bilir.

"Ücretsiz boşanma hakkı kazan"

Walter Bentley III adlı bir boşanma avukatı son birkaç yıldır Sevgililer Günü'ne özel "Ücretsiz boşanma yarışması" düzenliyor. Evet, yanlış okumadınız, boşanma davası için avukat ücreti ödemek zorunda kalan ama buna gücü yetmeyen çiftlerin boşanmalarını ücretsiz olarak gerçekleştirmeyi hedefleyen bir avukat o.

Elbette yarışmanın bazı ciddi kuralları da var. Örneğin çiftler ya da çiftlerden bir taraf o güne dek yaşadıklarını kısaca özetliyor, boşanmayı istemesinin nedenlerini ve bugüne dek neden boşanamadıklarını bir bir açıklıyor. Bentley de bu başvurular arasından gerçekten zor durumda olan bir çiftin davasını üstleniyor.

"Aşk karın doyurmuyor"

Ünlü fast food zinciri KFC'nin geçtiğimiz senelerde ülkemizde düzenlediği Sevgililer Günü kampanyasını hatırlayanlar olacaktır mutlaka, "Aşk karın doyurmuyor" sloganıyla yola çıktıkları bu kampanya kapsamında KFC, oldukça eğlenceli bir işe imza atmıştı.

Katılımcı çiftlerden Facebook sayfalarındaki ilişki durumu hanesini "İlişkisi yok" şeklinde değiştirmesini ve bu durumlarını en az bir hafta boyunca bu şekilde bırakmalarını isteyen ünlü zincir, bu iddiayı başarabilenlere nefis tavuk parçalarıyla dolu bir 'Mini Bucket' hediye ediyordu.

Sevgilisini seçip ilişki durumunu değiştirmeyenler ise "Gün gelecek yine bizi arayacaksın." mesajıyla karşılaşıyordu.

Şaşırtan bonusu: "Sevgilisiyle gelene %15, eşiyle gelene %20 indirim, her ikisiyle geleneyse yemekler ücretsiz"

facebook.com-trollmarketingg

facebook.com-trollmarketingg

Mizahın bu kadarına da şaşırmadan edemediğimiz bu bonusu uzun uzun anlatmaya gerek yok sanıyoruz.

Unutmadan, Sevgililer Günü ile ilgili yapılmış birbirinden farklı diğer kampanyaları görmek isterseniz sizi Sevgililer Gününün Varlığını Sorgulamanızı Sağlayacak 16 Kampanya başlıklı yazımıza da bekleriz.

Herkesin Sevgililer Günü kutlu olsun o zaman!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?