Hasta Oğlunun Tedavisi İçin Yaprak Sarması Yapıp Satan Fedakar Semra Anne

Favorilerime
Ekle

Her anne fedakar, her çocuk ise masumdur. Ancak şimdi anlatacağımız hikayede dünyanın en melek çocuklarından Mehmet ve sarma saran ellerinden defalarca öpülesi annesi Semra Sönmez ile tanışınca dünyaya farklı gözlerle bakmaya başlayacaksınız.

Onlarınki bir sevgi ve hayata tutunma hikayesi...

8 yaşındaki küçük Mehmet doğuştan serebral palsi(beyin felci) hastası

Semra Sönmez'in 8 yaşındaki oğlu Mehmet Ercan Sönmez, erken doğuma bağlı olarak serebral palsi (beyin felci) hastası. Erken doğum sonrası uzun süre yoğun bakımda kalan Mehmet bebeğe 13 aylıkken serebral palsi teşhisi konmuş. Mehmet, annesinin ve doktorların çabasıyla 4,5 yaşındayken biraz biraz yürümeye ve konuşmaya başlamış.

Eşinden ayrı olan Semra Anne ise oğlunun tedavisini sürdürebilmek amacıyla evlere gündelik temizliğe gidiyormuş, ancak Mehmet kısa süre önce kalça leğen kemiği, omurga kas gevşetici ameliyatları olup belden aşağısı alçıya alınınca Semra Hanım, Mehmet'in yanında olmak ve onun ihtiyaçlarıyla ilgilenebilmek için temizliğe gitmeyi bırakmak zorunda kalmış.

Temizliğe gidemeyince yaprak sarma yapıp internet üzerinden sipariş almaya başladı

Mehmet'in tedavisinin sürebilmesi için hala maddi desteğe ihtiyaç duyan Semra Anne'nin aklına ise evde kendi elleriyle yaptığı yaprak sarmaları internet üzerinden satmak geldi. Özellikle Twitter hesabını oğlu Mehmet ve diğer benzer durumdaki çocuklarla ilgili yardımlarla ilgili aktif olarak kullanan Semra Anne "Oğlumun geçirdiği ameliyattan dolayı artık temizliğe gidemiyorum. Bu süreçte evde yaprak sarması yapıyorum. Antalya’da olanlar lütfen ulaşsın" diye tweet atınca Antalya'dan birçok yardımsever ona ulaştı.

Öyle ki güzeller güzeli Semra Anne şimdiden siparişlere yetişmekte bile zorlanıyor.

Verdiği mücadele birçok anneye umut oluyor

milliyet

milliyet

Şöyle diyor Semra Anne: "Bir haftamız kaldı. Ben de bu sürede evde Mehmet’in başında olmak zorundayım. Temizliğe gidemediğim için evime de katkıda bulunamıyordum. Evde boş boş oturmaktansa aklıma yapabildiğim en iyi işlerden biri olan yaprak sarma fikri geldi. Sarma yapıp satmak istedim. Bunu da sosyal paylaşım sitesi sayfamdan paylaştım.

Yaklaşık 5 haftalık programım günlük 10 kilo yaprak sarma şeklinde doldu. Bunların hepsini oğlum için yapıyorum. Benim mücadelem hem oğlumun daha iyi olması ve tek başına hayatını idame ettirebilmesi yönünde. Oğlumun sağlığının olabileceğinin en iyisinin olmasını istiyorum."

Semra Anne'ye ve güzeller güzeli melek oğlu Mehmet'e yardım etmek istiyorsanız onlara Twitter üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir an önce iyileş ve ayağa kalk Mehmet. Kalbimiz seninle! <3


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0