hellogiggles

Astroloji Meraklıları Buraya: Hangi Burç Nasıl Bir Kahvaltıyla Mutlu Olur?

Favorilerime
Ekle

Burçlara ilgi duyanlar, her gün mutlaka günlük burç yorumunu okuyanlar bilir, bu konuda birbirinden ilginç birçok araştırma, açıklama ve yorum yapılır.

İşte bu kez de karşımızda hangi burcun nasıl bir kahvaltıyla mutlu olacağına dair yapılan bir liste var karşımızda.

Zodyak işaretleri, burçların genel özellikleri ve kahvaltılıklar arasında yapılan bir eşleştirmeyle oluşturulmuş bu liste hakkında bakalım siz ne düşüneceksiniz? Yalnız baştan söyleyelim, liste Amerika'da hazırlandığından içinde ne yazık ki sucuklu yumurta ve pişi gibi o çok sevdiğimiz bazı lezzetler yok.

Sizin burcunuz için ideal olduğu söylenen kahvaltıyla gerçekten mutlu olur musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Koç: Taze meyve

Günlük hayatlarında "iş çözücü" bir burç olarak bilinen Koç burcu insanları için kahvaltıda da pratikliği ön plana çıkaran bu listede taze meyveler öneriliyor. Damak tadına uygun meyvelerle hazırlanacak bir kahvaltının bu burcu mutlu edeceği söyleniyor.

Boğa: Sandviç

Hemen her konuda iştahlı, heyecanlı olan, bonkörlükleriyle bilinen Boğa burçları için önerilen kahvaltı sandviç. Eğer bir Boğa burcuysanız sandviçinizin içine sevdiğiniz tüm lezzetleri koyarak kendinize hem pratik hem de efsane bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz.

İkizler: Peynir dolgulu krep

Kararsız olmaları ve hızlı hareket etme özellikleri nedeniyle zaman zaman eleştirilere maruz kalan İkizler burçları için hem tatlı hem de tuzlu lezzetlerin bir araya geldiği dolgulu krepler öneriliyor. İçi peynir dolgulu, üzeri pudra şekeri veya reçel gibi malzemelerle tatlandırılmış, yanında da misler gibi taze meyveler olan bir krep tabağına hayır diyebilecek olan var mı bilemiyoruz ama İkizler burcu için ideal bir kahvaltı tabağı olduğu söyleniyor, bizden söylemesi.

Yengeç: Simit ve krem peynir

Hem çok iştahlı oldukları hem de özel şeyler denemekten hoşlandıkları söylenen Yengeç burçlarının ideal kahvaltı menülerinde de bagel ve krem peynir olması gerektiği söyleniyor. Amerikanların "bagel" dedikleri lezzetin bizdeki en yakın karşılığı da simit diyebileceğimize göre, şöyle simit-peynir ikilisiyle yapılabilecek bir kahvaltı ideal olacaktır diyebiliriz.

Aslan: Eggs Benedict

Adını duyunca çekinmiş olabilirsiniz ama aslında kendisi yumurtalı, soslu enfes bir lezzet olur. Neden Aslan burçları için önerildiğine gelince, gösterişli, ihtişamlı ve özel şeyleri seven Aslan'lar için eggs benedict'in peynirli bir omletten çok daha özel olacağı söyleniyor.

Bu kadar sözünü etmişken tarifini merak edenler olacaktır diyor sizi hemen şöyle alıyoruz: Eggs benedict tarifi

Başak: Taze meyveli yoğurt

Sadelikten ödün vermeyen ve verimliliğe önem veren Başak burçları için ideal bir kahvaltının olmazsa olmazının da bu ikisi olması gerektiği düşünülüyor. Bu nedenle Başak burçlarına kahvaltıda taze meyveli yoğurt yemeleri öneriliyor.

Terazi: Waffle

"Adaletin, sanatın ve güzelliğin peşinde koşan burç" olarak tanımlanan Terazi burçları için mutfakta da güzellikten ödün vermemeleri gerektiği düşünülüyor. Bu nedenle kahvaltı için de kendilerine meyve, bal, reçel ve pudra şekeri gibi çeşit çeşit malzemeyle tam bir sanat eserine dönüştürülebilecek waffle'lar öneriliyor.

Akrep: Baharatlı kahvaltılıklar

Tutkulu bir burç olarak anılan Akrep burçlarının yemek konusunda da tam bir gurme damak tadına sahip olduğu söyleniyor. Dolayısıyla onlar için kahvaltıda farklı tatları bir araya getirmeleri, bunun için de baharatlardan bolca destek almaları gerektiği söyleniyor. Sadece bir yumurta kırmış olsanız bile onun lezzetini baharatlarla bambaşka bir hale getirebilirsiniz mesela, bizden söylemesi.

Yay: Kahvaltılık gevrek

Çok hareketli halleri ve pozitif enerjileriyle ön plana çıkan, tam anlamıyla "yerinde duramayan" Yay burçları için kahvaltılık gevrek öneriliyor. Hem çok çeşidi bulunan bir kahvaltılık olduğu hem de tek bir türünü bile meyveler, çikolata parçaları gibi farklı malzemelerle çeşitlendirme imkanı bulunduğu için önerilen kahvaltılık gevreklerin Yay burçlarının hareketli hayatına hem pratiklik hem de lezzet katacağı söyleniyor.

Oğlak: Pancake

"En iyisini ben yaparım" duygusuna sahip olduğu, e biraz da hırslı olduğu söylenen Oğlak burçları için şahane bir şekilde kabarmış pofuduk pancake'ler, geleneksel lezzetlerin en tatlılarından reçeller ve taze meyvelerle yapılacak bir kahvaltının ideal olacağı söyleniyor.

Kova: Krep

Maceracı bir yapıları olduğu söylenen, keşfetmeyi seven Kova burcu mensuplarının kreplerle mutlu olacağı söyleniyor. Nedeniyse basit, o anki ruh hallerine göre ister tuzlu ister tatlı krep hazırlayabilir, kolayca hazırlanan, incecik yapısıyla içine ya da üzerine eklenen her malzemenin tadını doya doya çıkarma imkanı sunan kreplerle kahvaltıyı eğlenceli ve farklı bir deneyime dönüştürebilirler.

Balık: Donut

hellogiggles

hellogiggles

Duygusal yanlarının ön planda olmalarıyla bilinen ve mutluluğu diğer herkesten daha çok önemsedikleri söylenen Balık burçları için bu listenin önerisi donut. Amerikan mutfağının en meşhur ve en tatlı lezzetlerinden olan donut, bizim kültürümüzde pek kahvaltılık olarak değerlendirilmediğinden, onun yerine yine tıpkı donut gibi mayalı hamurla hazırlayabileceğiniz, kızgın yağda kızartıp afiyetle yiyeceğiniz pişi de bizim önerimiz olsun! Üzerine ya da içine çikolata ya da reçel gibi tatlı lezzetleri de eklediniz mi, tamamdır, en ala donut'ı geride bırakır

Bu kadar konuşmuşken şurada da çikolata dolgulu dev pişi tarifimizi bırakmadan geçmeyelim.

Peki siz tüm bunları okuduktan sonra doğru olduğunu düşünüyor musunuz? Sizin burcunuza denk gelmiş olan kahvaltılığı gerçekten seviyor musunuz? Cevaplarınızı bekliyoruz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?