evde-dis-beyazlatma

Mutfaktaki Malzemeleri Kullanarak Dişleri Beyazlatmanın 8 Doğal Yolu

Favorilerime
Ekle

Diş ve ağız sağlığımıza ne kadar dikkat edersek edelim zamanla dişlerimizin beyazlığını yitirdiğini, sarılaşıp lekelendiğini gözlemleyebiliyoruz.

Diş beyazlatma için de sürekli diş hekimimizin yolunu tutamayabiliyoruz. Peki bu durumda ne yapmalı?

Çözüm aslında evin en çok kullandığınız bölümünde; mutfağınızda.

Mutfakta yer alan bazı malzemeleri kullanarak dişlerinizi hem doğal hem de çok kolay bir şekilde beyazlatabilir, kendinize emin gülüşünüzle herkesi kıskandırabilirsiniz.

Önemli not: Aşağıda yazdığımız yöntemlerin sadece birini seçmeli, hepsini aynı anda uygulamamalısınız. Ayrıca diş ve ağız sağlığıyla ilgili sorunlarınız varsa önce diş hekiminize danışmanızı öneririz.

Süt tozu: Haftada bir ya da iki kez

Kahvenize koyduğunuz süt tozunun aynı zamanda dişlerinizi beyazlatma özelliği olduğunu da söylesek? Tek yapmanız gereken diş fırçanıza diş macununuzu sürdükten sonra üzerine biraz süt tozu dökmek ve dişlerinizi haftada bir ya da iki kez bu şekilde fırçalamak.

Karbonat ve limon suyu: Haftada bir kez

Diş fırçanızın üzerine bir tutam karbonat koyduktan sonra üzerine birkaç damla limon suyu damlatarak dişlerinizi fırçalayın. Ama bu yöntemi haftada bir kezden daha fazla uygulamamaya dikkat etmenizde fayda var.

Kabartma tozu ve limon suyu: Haftada bir ya da iki kez

Bir çay kaşığı kabartma tozunu bir çay kaşığı yeni sıkılmış limon suyunu karıştırıp dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntemde dikkat etmeniz gereken nokta karışımı 2 dakikadan fazla dişlerinize uygulamamanız.

Deniz tuzu ve limon suyu: Haftada bir ya da iki kez

Yarım çay kaşığı deniz tuzu ve taze sıkılmış limon suyunu bir kase içinde diş macunuyla karıştırın. Karışımı dişlerinize uygulayıp bir dakika bekletin, ardından ağzınızı iyice çalkalayın.

Limon suyu ve su: Haftada bir kez

Eşit oranda limon suyu ve içme suyunu karıştırıp ağzınızı haftada bir kere bu karışımla çalkalayın.

Elma sirkesi ve su: Her gün

Yarım çay kaşığı elma sirkesini bir bardak su içinde seyreltin. Her sabah dişlerinizi fırçalamadan önce ağzınızı bu solüsyonla temizleyin.

Çilek: Ayda bir

Olgunlaşmış bir çileği alarak bir kaşık yardımıyla ezin. Dişlerinizi bu "macunla" birkaç dakika boyunca fırçaladığınızda sarı lekelerden kurtulduğunuzu göreceksiniz. Ancak bu yöntemi çok sık uygulamamanızda fayda var, uzun vadede dişlerinize zarar verme riski taşıyor.

Tuz, karbonat ve limon suyu: 2 ayda bir

authorityremedies

authorityremedies

Bir yemek kaşığı diş macunu, bir tutam tuz, karbonat ve dört-beş damla limon suyunu bir kase içinde karıştırdıktan sonra dişlerinizi bu karışımla beş dakika boyunca fırçalayın. Tek seferden sonra bile değişikliği hemen fark edeceksiniz.

Kaynak: brightside.me

Önemli Uyarı

Bu yazı genel bilgilendirme amaçlıdır, reçete niteliği taşımaz. Bu yazıdaki bilgiler de dahil olmak üzere doktorunuzun sizin için uygun görmediği hiçbir yöntemi denememelisiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?