Şöhret Olmak Yerine Köyde Doğayla İç İçe Yaşamayı Seçen Türkiye ve Avrupa Güzeli

Favorilerime
Ekle

Bugün okuyacağınız belki de en ilginç hikayelerden birine davetlisiniz. Tescilli bir Türkiye ve Avrupa güzeliyken kendini doğaya adayan, alışılmışın dışında çok sade bir hayat süren, doğayla iç içe bir köyde yaşayan başarılı ve azimli bir kadınla tanıştıracağız sizi.

Karşınızda, Nazlı Deniz Kuruoğlu!

Onun Türkiye ve Avrupa güzeli olduktan sonra yaşadıklarını, hayatıyla ilgili attığı adımları görünce şaşırabilir, her zaman duymaya alışık olduğunuzun dışında bir hikayeyle karşılaşabilirsiniz. Öyle ki Kuruoğlu'nun sadece şimdilerde yaptıklarını öğrenince bile hayran olmadan edemeyeceksiniz, bizden söylemesi.

Nazlı Deniz Kuruoğlu ile tanışmamız aslında 1980'li yıllara dayanıyor...

1981 yılında düzenlenen Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması'na anneannesinin zoruyla katılan ve yarışmada dereceye giren, hemen bir sene sonra, 1982'de katıldığı Miss Europe yarışmasında ise birinciliğe layık görülerek "Avrupa güzeli" seçilen bir kadın o. Bu iki derecesinin ardından da tahmin edebileceğiniz gibi mankenlik, modellik, oyunculuk gibi birçok farklı alanda teklifler almış ancak Nazlı Deniz Kuruoğlu, genç yaşına rağmen oldukça kararlı bir duruş sergileyerek hayallerinin peşinden gitmeyi seçmiş.

O dönem Türkiye'nin az sayıdaki "kısa saçlı güzellerinden" olarak anılan Kuruoğlu, eğitimini aldığı baleye devam etme kararı almış

1980'lerin başında kazandığı başarı ve ün sayesinde çok konuşulan, hatta kısa saçlarıyla kendisi gibi olan diğer güzellik kraliçelerinden de ayrılan Nazlı Deniz Kuruoğlu, o dönemlerde Türkiye'nin az sayıdaki "kısa saçlı güzellerinden" olarak anılıyor ve çok ilgi görüyormuş.

Ancak o, genç yaşına rağmen hayallerinden vazgeçip yepyeni bir dünyaya adım atmak yerine, tam da hayallerinin peşinden gitmeyi tercih etmiş ve mezunu olduğu İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Klasik Bale bölümünün ardından baleye profesyonel olarak devam etmiş. İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde çalışmaya başlayan Avrupa güzeli, geçirdiği bir sakatlık nedeniyle dans hayatına son vermek zorunda kalınca ise hayatı yeniden çok değişmiş.

Bir köye yerleşmeye karar veren Türkiye ve Avrupa güzeli, uzunca yıllardır Kuşadası'nın Caferli mahallesinde yaşıyor

Tam anlamıyla şanı şöhreti elinin tersiyle iterek sevdiği işi yapmak isteyen genç kadın, bir sakatlık geçirip dans etmeyi profesyonel olarak sürdürmeyi bırakınca yeniden bir seçim yapması gerekmiş aslında. İstanbul'un onu yorduğunu düşündüğünden bir köye taşınmaya karar veren Kuruoğlu, Kuşadası'nın Caferli mahallesini seçmiş ve o gün bugündür orada yaşamaya devam ediyormuş.

Şimdilerde Kuruoğlu köyünde kendi elleriyle reçeller hazırlıyor, ekmekler pişiriyor, ahır temizliyor...

İkinci kez mesleki anlamda hayatını etkileyecek bir karar alan tescilli güzel, yine şöhret yerine sakinliği, doğayla iç içe, huzurlu bir hayatı seçmiş ve Caferli'ye taşınmış. O gün bugündür orada yaşamaya devam eden Türkiye ve Avrupa güzeli, şimdilerde elleriyle hazırladığı reçeller, pişirdiği ekmekler ve köyüne kattığı değerlerle tanınıyor.

Ahırını bile elleriyle temizleyen Kuruoğlu, "Kürek sallayıp ahır temizlemek kolay mı sanıyorsunuz?" yorumuyla yeniden gündeme gelmiş olsa da kendisinin hayatından çok memnun olduğu sadece sosyal medya paylaşımlarından bile anlaşılıyor...

Eski Türkiye ve Avrupa güzeli, şu sıralar yaşadığı köye güzellik saçıyor

hurriyet

hurriyet

Hayran olunası kararlılığı ve azmiyle şaşırtan Nazlı Deniz Kuruoğlu, Caferli'de bir butik otel işletmesinin yanı sıra köye katkı sağlamaya da devam ediyor. Öyle ki o artık yalnızca "Türkiye ve Avrupa güzeli" olarak değil, aynı zamanda "Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Kurucusu" olarak tanınıyor.

Kendisini yaşadığı doğayı korumaya ve güzelleştirmeye adayan bu şahane kadın, bugüne dek kurduğu dernekle birlikte birçok sosyal ve kültürel etkinliğe imza atmış, kadın, çocuk hakları ve uyuşturucu ile mücadele gibi pek çok alanda paneller düzenleyerek halkı bilinçlendirmeye, sosyal sorumluluk projeleriyle hem insanlara hem de doğaya katkı sağlamaya, Caferli'nin doğal kalabilmesi için elinden geleni yapmaya başlamış.

Hayallerinin peşinden gitme konusundaki kararlılığı ve azmiyle hayran eden Nazlı Deniz Kuruoğlu'nun tüm hayallerinin gerçek olması dileğiyle...


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?