http://www.sadyogrody.pl/owoce/101/kspcp_ceny_skupu_aronii_nie_pokrywaja_nawet_polowy_kosztow_produkcji,2572.html | sadyogrody

Beslenme Uzmanı Doktor Ender Saraç'tan Kanseri ve Kalp Krizini Önlemenin Sırrı

Favorilerime
Ekle

Her gün sağlıkla ve yiyeceklerle ilgili farklı açıklamalar duyuyor, hangisini uygulayacağız diye düşünürken bir yenisi çıktığından ne yapacağımızı şaşırıyoruz.

Bugün de size şu ana dek adını belki de hiç duymadığınız bir meyveden söz edeceğiz: Aronya meyvesinden.

Bu meyvenin bir anda gündeme gelmesinin nedeniyse yıllardır ekranlardan tanıdığımız isimlerden Doktor Ender Saraç'ın açıklamaları.

Buyurun, Ender Saraç neler demiş, aronya meyvesi neymiş tek tek anlatıyoruz.

Yıllardır ekranlardan tanıdığımız Doktor Ender Saraç, sağlıklı beslenmek isteyenlere mor renkli meyveleri öneriyor

Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Uzmanı olan, zaten birçoğumuzun yıllardır tanıdığı isimlerden Doktor Ender Saraç, mor renkli meyvelerin sağlıklı bir yaşamın sırlarından biri olduğunu söylüyor. Antioksidan bakımından oldukça güçlü etkileri olan karadut, yaban mersini gibi meyveler, her ne kadar minik olsa da vücudumuza katkıları aslında düşündüğünüzden çok daha fazla ama bu kez başrolde bambaşka bir isim var: Aronya!

Özellikle son dönemlerin yıldızı aronya meyvesinin kanser ve kalp krizi gibi hastalıklardan koruduğu söyleniyor

"Yeni nesil" denebilecek meyvelerden biri olan ve adı son zamanlarda gündeme gelmeye başlayan aronya meyvesi ise bu mor renkli meyveler kategorisinde fayda bakımından ismini en üst sıralara yazdıranlardan. Sebebi çok ama çok yüksek oranda antioksidan özellikler gösteriyor oluşu.

Bu etkisi sayesinde cilt sağlığını güzelleştirmekten tutun da göz sağlığına katkılarda bulunmasına dek, vücudumuza tepeden tırnağa fayda sağlayan aronyanın en hayati etkileriyse iç organlarımız üzerinde oluyor aslında. Vücudumuza giren serbest radikalleri vücuttan hızla ulaştırarak hastalıklara karşı bizi koruyan aronya meyvesi, bu sayede kanser gibi çağımızın en hayati rahatsızlıklarından birine yakalanma riskini en aza indiriyor.

Antioksidan özellikleriyle kanserli hücrelerin oluşumunu önleyen aronya, halihazırda var olan kanserli hücrelerin çoğalmasını ve yayılmasını da olabildiğince en aza indiriyor.

Sadece bu özelliği bile onu bol bol yemek için yeterliyken kendisi bir de kan dolaşımını olumlu etkilediğinden damar tıkanıklığı, kalp krizi gibi kalp ve damar rahatsızlıklarına yakalanma riskini de en aza indiriyor. Hal böyle olunca Ender Saraç dahil birçok uzmanın tavsiyeleri arasında yerini alıyor.

"Aronya stres, çevre kirliliği ve günlük yaşam aktivitelerinin ürettiği, hücrelere zarar veren serbest radikallerle mücadele ediyor"

azurestandard

azurestandard

Aronya meyvesinin birçok hastalığa karşı koruyucu etkileri bulunduğunu söyleyen Ender Saraç aronya meyvesiyle ilgili şunları eklemeyi de ihmal etmiyor:

"Aronya meyvesi stres, çevre kirliliği ve günlük yaşam aktivitelerinin vücudumuzda ürettiği, hücrelere zarar veren serbest radikaller ile mücadele eden antioksidan polifenolik doğal karışımını içerir. Amerikan Milli Tıp Kütüphanesi tarafından yayınlanan çalışmaya göre bu antioksidanlar arasında yer alan antosiyaninlerin bazı kanser türleri, kalp-damar hastalıkları, kronik inflamasyon ve karaciğer fonksiyon gibi oksidatif strese bağlı hastalıklarla mücadeleye yardımcı olduğunu göstermiştir."


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?