avustralyanin-en-aci-burgeri-one-cikan

Ancak "Başıma Gelecekleri Kabul Ediyorum" Diyerek Yenebilen Sıra Dışı Burger

Favorilerime
Ekle

Bir yemeği yemek için öncesinde bir sağlık raporu imzalamanız gerekse ne yapardınız?

"Başıma gelecek her şeyi kabul ediyorum." minvalinde kurallar yazan bir kağıdı imzalamadan yiyemeyeceğiniz bir hamburgerden söz ediyoruz.

İşin ilginç yanı bu burgeri yemek için sıraya bile girebilecek insanlar olması ve burgerin dünyanın gündemine oturması.

Siz olsaydınız ne yapardınız? Cevaplarınızı yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz, merakla bekliyoruz.

Avustralya'nın en acı burgeri o!

Avustralya'nın eyaletlerinden biri olan Queensland'daki bir restoran sıra dışı bir duyuruyla yola çıktığı yeni hamburgerini tanıttı. "Avustralya'nın en acı burgeri" olduğu söylenen bu burgerin adı da oldukça iddialı: Çift Katlı Ölüm İsteği (Double Decker Death Wish).

Angus etinden hazırlanan çift katlı burger köfteleri, peynir, turşu, domates ve marul gibi lezzetlerden oluşan bu burgerin alametifarikası ise içinde kullanılan sos ve destek olarak kullanılan acı biber türleri. İçinde jalapeno gibi hemen hepimize tanıdık gelen acı biber turşusunun yanı sıra " hayalet chili sos" dedikleri özel bir acı sos da bulunuyor.

Bu özel sosun içinde, Guinness Rekorlar Kitabına göre dünyanın en acı biberi olan carolina reaper ve "dünyanın en acı biberleri sıralamasında" hemen bu biberin ardından gelen trinidad scorpion ve bhut jolokia isimli acı biber türleri bulunuyor.

Yemeden önce "Başıma gelebilecek her şeyi kabul ediyorum" yazılı bir feragatname imzalamanız gerekiyor

Restoranın yöneticisi Sean Carthew bu burgerin şu ana kadar restoranda yapılmış en tehlikeli şey olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Bu hayalet chili sosu şakaya gelmez.”

İşte tam da bu yüzden restoranda bu burgeri yemek isteyenlerin öncesinde bir feragatname imzalamaları gerekiyor. Bu özel feragatnamedenin üzerinde ise aşağıdaki gibi açıklamalar yer alıyor.

"Bu 'Çift Katlı Ölüm İsteği Burgeri"nin sağlığım için tehlikeli olabileceğini anlıyorum ve kendi tercihim ve irademle yiyeceğimi bildiriyorum. Öncesinde, yerken ya da yedikten sonra oluşabilecek tüm riskleri kabul ediyorum. Bunun yanı sıra hamile olmadığımı ve acı ile ilgili herhangi bir alerjim bulunmadığını da bildiriyorum.

Hastalık ya da karşılaşabileceğim herhangi bir zarar nedeniyle oluşacak tüm riskleri ve tıbbi sorumlulukları kabul ediyorum."

Sınırlı sayıda üretilen bu burger için denemek isteyenler dükkanların kapısında kuyruklar oluşturmuş durumda

https://9gag.com/gag/aAxNRz9/you-must-sign-a-health-waiver-before-eating-australias-hottest-burger | 9gag

9gag

Koruyucu gözlükler ve eldivenler eşliğinde sunulan bu sıra dışı burger hakkında söylenenleri ilk kez duyan herkes korksa da restoranın önünden kuyruklar eksik olmuyormuş. Üstelik deneyenler arasında burgerin aslında anlatıldığı kadar acı olmadığını söyleyenler, hatta "Şimdi bu burgeri yedim ve üzgünüm ki acı değildi. Yanlış anlamayın beni, tadı harikaydı ama acı değildi." diyenler bile var. Bazı müşterilerse bugüne dek yedikleri en acı şey olduğu konusunda hemfikir, öyle ki şöyle diyen bir müşteri bile var: "Bu yaramaz oğlanı bu gece yedim. Epey çabuk bitirdim. Çünkü vücudum 'Bir an önce ye de kurtuuuul!' diye bağırıyordu."

Peki bu sıra dışı burger ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? "Başıma gelecek her şeyi kabul ediyorum" deyip tadına bakmak ister miydiniz yoksa "Ben hiç almayayım" deyip uzaklaşır mıydınız?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?