en-cilgin-diyetler

İnsanların Kilo Vermek İçin Hayatlarını Riske Attıkları En Akıllara Zarar 10 Diyet

Favorilerime
Ekle

Şimdiye kadar kilo vererek hayatını değiştiren insanların gerçek hikayelerini ve tavsiyelerini birçok kez paylaştık (misal 1, 2, 3); hepsinin söylediği ortak şey de şuydu: "Tek bir büyülü formül yok, sağlıklı beslen, spor yap ve kilo vermeyi gerçekten çok iste."

Ama tarih boyunca kilo vermeyi kafaya takan insanların bir kısmı bu kadar basit düşünemediler ve az sonra sıralayacağımız en uç noktalarda dolaşan, en çılgın, en ilginç diyetlerle "hayatta kalmaya" çalıştılar.

Tabii bu diyetlerin yarardan çok zarar getirdiğinden bahsetmemize gerek yok sanırız. Aman diyelim...

Beyin yer mi bunları?: Hava diyeti

foodnavigator

Bu akıllara zarar diyetin memleketi Fransa. Aslında diyet bile denemez, zira kendinizi ölümüne aç bırakıyorsunuz. Amaç beyninizi yemek yediğinize inandırmak. Bu yüzden bu diyete gönül verenler mutfağa giriyor, bir güzel yemek hazırlıyor, masayı kuruyor ve yemekleri kokluyor. Sonuçta beyin bedava.

Siz buna bel bağlamayın: Beli sıkı sıkı sararak zayıflama

livestrong

Çok basit, beli ya da göbek kısmını sıkı sıkıya plastik bir maddeyle sarıyorsunuz. Sonra da diyorsunuz ki "Bir tabak daha mantı yesem ne olacak, belimden aşırı ter kaybediyorum, bak inceldim bile..." Dııt, yanlış cevap. Zayıflamayı geçtik, bu aşırı sıvı kaybı, baş dönmesi ve mide bulantısı hatta kalp kriziyle sonuçlanabilecek kadar riskli bir uydurma yöntem.

Diyeti uykuya tutturanlar: Uyuyan güzel diyeti

etsy

Baktınız karnınız kazınıyor, atın ağzınıza birkaç uyku hapı, saatlerce, günlerce uyuyun. Uyursanız yemek yiyemezsiniz çünkü, aşırı mantıklı. Bravo!

Konu Ege'de geçmiyor: Mavi diyet

carnet-deco

Araştırmalar mavi rengin iştahı kapattığını söylüyor diye birinin yemek yerken aşırıya kaçtığını görünce duyarlı insanlar onu aşırı mavi renge maruz bırakıyormuş ki bir lokma daha boğazından geçemesin. Restoranları uyaralım, mavi masa örtülerini hemen şu anda kaldırın. Acil.

Bu ayıcıklar bildiğiniz gibi değil: Jelibon diyeti

businessinsider

Jelibonun kilo vermeye yardımcı olacağını hiç düşünmezdik. Ama bazıları düşünmüş ve şekersiz jelibonlarda bulunan lycasin yani düşük kalorili bir tatlandırıcı olan maltitonun bağırsağın atım işlemini hızlandırıcı, kısacası müshil görevi gördüğünü fark etmişler. Yani jelibonları ye ye, tuvalete koş. İyi valla.

Ben bir kusup geliyorum: İpeka şurubu

pisikedi

İpeka şurubu tıpta zehirlenen insanların midesini temizlemek için kullanılıyor. Yani bir nevi kusturucu. Eczane eczane gezip bu ilacı arayan, yiyip yiyip kusanlar varmış. Ama ilacın kendisi de zehirli olduğu için kendilerinden sonra haber alınabildi mi bilemiyoruz.

Daha neler göreceğiz?: Hamile kadın idrarı

lolwot

Vücudunuza hamile bir kadının idrarını enjekte ettirir miydiniz diye sorsak hepiniz hayır diye cevap verecektir eminiz. Ancak hamilelerin idrarında yer alan bir hormonun metabolizma hızını artırdığını duyan çaresiz insanlar bu yönteme bile başvuruyormuş. Umarız üremezler.

Şekeri olsa neyse: Pamuk diyeti

popsugar

Pamuk diyeti de bir kendini daha doğrusu beyni kandırma yöntemi. İnsanlar pamuk toplarını suya batırıp yiyormuş, hem böylelikle içindeki lif sayesinde tok kalıyor hem de beyni bir şeyler yediğine inandırıyormuş.

"Midende kurt mu var?" gerçek oldu: Tenya diyeti

planosophy

Hani küçükken annemiz "Karnında kurt var senin" diye bizi kandırırdı ya bu arkadaşlar onu ciddiye almış. Bu yöntemi kullananlar gerçekten tenya yiyor, midelerinde büyümelerine izin veriyor ve kendi yedikleri her şeyi onların yemesini izlerken yiyip yiyip kilo almıyorlarmış. Diyetin diğer ismi de Allah akıl fikir versin diyeti olsun.

Ya bi' gidin: Dile yama dikmek

thenews-chronicle

Çin işkencesi falan bunun yanında halt etmiş. Dilin üstüne küçük bir kumaş parçasını diktiyorlar, böylelikle katı yiyecekleri yemek çok acı verdiğinden sadece sıvıyla beslenme zorunda kalıyorlar. Bu kadar acıya değer miydi be?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

3

mabgraves6 Ocak 2017 01:09
yiine bir estetik algısı. şişmanlık kompleks yarattığından ne yapacağını şaşırıyor insanlar.
Yanıtla
Özden Altındal5 Ocak 2017 11:41
Bu pamuk diyetini türkiyedeki mankenlerde uyguluyormuş. Meyve suyuna batırıp yutuyorlarmış. Çok önceden haberlerde çıkmıştı.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?