Düğün Gününe Kadar 45 Kilo Veren Kadının Herkese İlham Verecek Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Haley Smith yeni evli, genç, güzel, fit bir kadın. En azından şu anki fotoğraflarına baktığınızda gördüğünüz bu. Ama bundan çok çok kısa süre önce Haley dış görünüş olarak bundan çok farklıydı. Onun hayatını değiştiren ise aldığı evlilik teklifi oldu.

Kısa zaman içinde 45 kilo birden veren Haley kendi kişisel tecrübelerini, bu yolda öğrendiklerini ve değişim sürecini Instagram'da paylaşarak herkes için bir ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Kısacası onun hikayesinden ve yaşadıklarından öğrenecek çok şeyimiz var.

"Benim yolculuğum sevgilimin bana evlenme teklif ettiği fotoğraflara bakmamla başladı"

instagram

Sevdiği insandan evlenme teklifi aldığı gün herkes için hayatının en unutulmayacak günüdür kuşkusuz. Haley için ise o günün önemi ve hayatındaki yeri iki kat önemli. Zira Haley'in tüm hayatı o gün tümden değişiyor.

Haley'in o zamanki sevgilisi, bugünkü kocası geçen yıl Temmuz ayında ona evlenme teklif ediyor. Haley heyecanla evet diyor, ancak sonradan o anın fotoğraflarına bakınca çok utanıyor, şaşırıyor, kendinden korkuyor. Sebebi ise fazla kiloları.

Neredeyse hayatı boyunca kilo vermeye çalışan Haley için hayatının en güzel anına ait o fotoğraflar hayatının değiştiği an oluyor. Ve Haley o gün tüm fazla kilolarından kurtulmaya kesin karar veriyor. O anı şöyle tarif ediyor Haley:

"Fotoğraflara bakınca kendimi tanıyamadım, düğün günümde de aynı hisleri taşımaktan çok korktum. Böylelikle sadece mutlu bir gelin olmak için değil aynı zamanda kendimden de memnun olmak için bir değişiklik yapmaya söz verdim."

Fotoğraflarda saklanan bir genç kadından kendine güvenen bir kadına geçiş yolculuğu bu

instagram

Kilo vermeye o gün karar veren Haley, kendini bildiğinden beri bunu istediğini ama yapamadığını, çünkü aslında yeterince istemediğini anladığını fark ediyor. O günleri "Fotoğraflarda saklanmaktan, etkinliklerden kaçmaktan, kendimi tembel hissetmekten ve en çok da kendimden utanmaktan çok yorulmuştum" diye anlatıyor.

"Kilo vermek kendi yolunu bulmak ve araçların da bunu desteklemesine izin vermekten ibaret"

instagram

Instagram'da fazla kilolarını nasıl verdiğini ve 45 kilo birden nasıl verdiğini açıklayan Haley, benzer durumda olan herkese de ilham veriyor. Sadece "öncesi-sonrası" fotoğraflarıyla değil, tavsiyeleri de kafanızı açacak cinsten.

"Bugün olduğum kişinin sebebi TEK bir şey değil. Bu yüzden sakın büyülü hapların, spor üyeliklerinin, öğünlerin, vitaminlerin, uygulamaların, diyetlerin, egzersizlerin, kitapların olduğunu ve onların sizin yerinize zayıflamanız için çaba harcayacağını düşünmeyin."

"Her şey kendi yolunu bulmak ve araçların da bunu desteklemesine izin vermekten ibaret. Bedeniniz için doğru sağlıklı seçimleri yapmalısınız. Geçen yıl hayatımla ilgili büyük kararlar aldım ve yaşam stilimde büyük değişiklikler yaptım. İnanın daha fazla mutlu olamazdım. Bu yolculukta hala kat etmem gereken uzun bir yol var ve ben pes etmiyorum."

"Akşam 8'den sonra yemek yemeyi kestim ve iki haftada bir kendime dışarıda yeme izni tanıdım"

instagram

Haley'in sırrı motivasyonda gözükse de yeme alışkanlıklarında yaptığı değişikliklerin de şu an olduğu insanda çok büyük katkısı var. Onları da şöyle anlatıyor:

"En büyük kilo verme tekniğim yavaş ve küçük adımlarla başlamak oldu. Daha önce tüm ağır diyetleri, egzersizleri denemiştim ama birkaç hafta içinde yorulup bırakıyordum. Bu sefer kendime daha yönetilebilir, gerçekçi hedefler koydum.

İlk olarak iki alışkanlık edinmekle başladım: Akşam 8'den sonra hiçbir şey yememek ve sadece iki haftada bir dışarıda yemek yemek. Bunları gerçekleştirmeye başladıktan sonra iki yeni hedef daha koydum: Her öğünümü kaydedip takip etmek ve daha fazla su içmeye başlamak.

Aynı yöntemi spor konusunda da uyguladım. Önce yarım saat boyunca 30 saniye molalarda koşmak ve bunu haftada 3 kez tekrar etmekle başladım. Sonra buna güç ve kas yapan egzersizlerini de ekleyerek kendimi forma sokmayı başardım."

Haley'in Instagram hesabı üzerinden verdiği diğer tüyolar ise şöyle: Sağlıklı beslen, her kilo kaybında kendini ödüllendir, kendine aylık hedefler koy, ilham veren notlardan oluşan bir tahta hazırla, spor giysilerini bir gece önceden ortada bırak ki motive olabilesin ve tüm bu aşamaları diğerleriyle paylaşarak motivasyonunu artır ve onlara da ilham ol!

Haley'in hikayesi ilginizi çektiyse onu Instagram'dan takip edebilirsiniz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?