2016'nın Tek Bir Fotoğrafıyla Bile Karın Acıktıran En Lezzetli 16 Instagram Hesabı

Favorilerime
Ekle

Tüm yıl boyunca söyledik durduk, Instagram bizim için apayrı bir yerde.

Paylaştığımız tarifler ve videolarla hep birlikte nefis sofralar kurduğumuz, umut veren hikayelere ortak olduğumuz, öyle çok bilinmeyen yiyecekleri öğrendiğimiz, minik yarışmalarla sofranıza katkılarda bulunduğumuz ve gece acıkmalarımızda birlikte dertleştiğimiz bir Instagram hesabımız var, biliyorsunuz.

Ama sadece kendi Instagram hesabımız değil buradaki buluşmalarımızın adresi. Nefis yemek fotoğraflarına bakmaktan kendimizi alamadığımız, bir fotoğrafa dakikalarca kilitlenip kaldığımız, yetmezmiş gibi birçok tarifi ve videosuyla tüm takipçilerinin efsane tatlar keşfetmesini sağlayan bol yemekli, pek lezzetli birçok Instagram hesabı var.

Sıkı takipçilerimiz bilir, bu koskoca yıl boyunca birçok kez en beğendiğimiz, en takip edilesi Instagram hesaplarını paylaşmış, mutlaka takip etmeniz gerekenleri bir bir sıralamıştık.

Bu kez, tüm yıl bizi paylaşımlarına hayran bırakan Instagram hesaplarından söz edeceğiz. Hala takip etmiyorsanız daha fazla vakit kaybetmeden takip etmeye başlayın diyeceğiz.

Son olarak, eklemeden olmaz: Tok karnına takip ediniz!

Minik bir not: Bakmalara doyamadığımız bu güzelim Instagram hesaplarını herhangi bir sıralama gözetmeksizin alt alta sıraladık, başlarındaki numaralar sadece düzenli olması için. Çünkü zaten her biri birbirinden lezzetli.

1. blondiecheff

instagram - blondiecheff

Neden takip etmeli: Sadece yenebilir sanat eseri tadında yemek fotoğrafları görmek için değil, bu nefis tatların tariflerini ve nefis yemek önerileri almak için de takip etmeli mesela.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: blondiecheff

2. sercancam_

instagram - sercancam_

Neden takip etmeli: Muhtemelen bugüne kadar yemek yaparken hiç denemediğiniz nefis öneriler ve farklı yöntemler öğrenmek için bu Instagram hesabından iyisi zor bulunur. Masal diyarından kopup gelmişçesine etkileyici yemek fotoğrafları da cabası.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: sercancam_

3. neomutfak

instagram - neomutfak

Neden takip etmeli: En farklı yemekleri de en bizden lezzetleri de bulabileceğiniz kadar çeşitli, bir o kadar da bol tarifli bir Instagram hesabı çünkü neomutfak. Bugüne kadar takip etmediğiniz her gün için üzülebilirsiniz, öyle diyelim.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: neomutfak

4. gurmeakademi

instagram - gurmeakademi

Neden takip etmeli: Çünkü bu hesap tam da adı gibi, neredeyse yemek üzerine bir akademi. Bilmediklerinizi öğrenebileceğiniz yetmezmiş gibi bir de mekan önerileriyle size yeni keşif rotaları çiziyor. Daha ne yapsındı ki?

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: gurmeakademi

5. caglagezener

instagram - caglagezener

Neden takip etmeli: Yemek fotoğrafçılığına ilgisi olan herkesin çok şey öğrenebileceği bir hesap çünkü kendisi. Bir fotoğrafa dakikalarca kilitlenip kalabilirsiniz ama, baştan uyaralım. :)

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: caglagezener

6. mutfakpsikopatlari

instagram - mutfakpsikopatlari

Neden takip etmeli: Sadece şöyle birbirinden nefis yemek fotoğrafları hep karşınıza çıksın diye bile takip etmelisiniz bizce ama elbette size vereceğimiz tek neden bu değil. Birbirinden nefis yemeklerin tarifleri de en ince ayrıntısına, tüm püf noktalarına kadar anlatılıyor mesela. Bu fırsatı neden değerlendirmeyesiniz ki?

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: mutfakpsikopatlari

7. selminpatisserie

instagram - selminpatisserie

Neden takip etmeli: Çünkü gördüğünüz şu güzellikten yüzlercesini görmek, bol bol ilhamla dolmak, özellikle birbirinden nefis pastalar arasında kaybolmak güzeldir ve hepsi burada fazlasıyla var! Neden daha fazla bu lezzetlerden uzak kalasınız ki?

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: selminpatisserie

8. gurmecanlar

instagram - gurmecanlar

Neden takip etmeli: Yepyeni mekanlar keşfetmek, hangi yemeğin en iyisi nerede yenir öğrenmek için takip etmeli, gurmecanlar ile şöyle lezzeti bol gezilere çıkmalısınız bizce.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: gurmecanlar

9. aboutmykitchen

instagram - aboutmykitchen

Neden takip etmeli: Görüntüsü ayrı, ayrıntılarıyla verilen tarifleri ayrı bir mutlu eden nefis yemekler için takip etmeli. Üstelik tarifler, sadece Türkçe değil İngilizce olarak da veriliyor. Mis, mis.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: aboutmykitchen

10. oguzyenihayat

instagram - oguzyenihayat

Neden takip etmeli: Siz de yemek sevginizi gezerek, daha çok yer daha çok lezzet keşfederek yaşayanlardansanız mesela, bu Instagram hesabı size rehber olabilir. Hangi mekanlara gitmeli, hatta hangilerinde neler yemeli artık buraya bakarak karar verebilirsiniz.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: oguzyenihayat

11. pastalin

instagram - pastalin

Neden takip etmeli: Düşünün bir, karşınıza tıpkı buradaki gibi birbirinden sevimli ya da şık sunumlarla dolu tabaklar çıkıyor ve siz onlara sadece bakmakla kalmıyor, dilerseniz ayrıntılarıyla anlatılmış nefis tariflerini alıp misler gibi mutfağınıza taşıyabiliyorsunuz bu lezzetleri. Evet, hemen takip etmeli.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: pastalin

12. cookingmood

instagram - cookingmood

Neden takip etmeli: Bu Instagram hesabından yemek fotoğrafçılığına dair minik tüyolar da alabilirsiniz, gördüğünüz tüm nefis yemeklerin tariflerini de. Kısacası, yemek üzerine kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz hemen her konu tam da burada.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: cookingmood

13. senays_kitchen

instagram - senays_kitchen

Neden takip etmeli: Neredeyse en yakın arkadaşınızla konuşuyormuşçasına içten ve samimi bir dille yazılan öneriler, tıpkı burada olduğu gibi birbirinden nefis yemek fotoğrafları ve onları evde yapmanıza olanak sağlayan pek düşünceli tarifleri nedeniyle takip etmelisiniz mesela. Şimdiye kadar takip etmediğiniz zamanlara üzülebilirsiniz.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: senays_kitchen

14. berguzar.erden

instagram - berguzar.erden

Neden takip etmeli: Ekmeklerden tutun da dondurmalara kadar, aslında evde pek de yapmaya alışık olmadığınız tatları bile evde yapma isteğiyle dolduracak bir Instagram hesabı çünkü kendisi. Tariflerin hem Türkçe hem de İngilizce olarak paylaşılıyor olması da ayrı bir nefis hani.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: berguzar.erden

15. _zuleyha_terrzi

instagram - _zuleyha_terrzi

Neden takip etmeli: Nefis tariflerin yanı sıra birbirinden güzel sunumlar da görmek, hatta aynılarını evde de yapmak için bilmeniz gerekenleri öğrenmek için takip etmeli. Hatta takip etmek için bir dakika bile kaybetmemeli.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: _zuleyha_terrzi

16. food_advisor_istanbul

instagram - food_advisor_istanbul

Neden takip etmeli: Özellikle İstanbul'da yaşıyor ya da buraya çok sık seyahat ediyorsanız hemen takibe almanız gereken Instagram hesaplarının başında geliyor bu hesap. Çünkü şehri keşfetmenin en lezzetli yolları tam da buradan geçiyor.

Bir an önce takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz: food_advisor_istanbulDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?