Hayalleri Uğruna 8 Ayda 55 Kilo Veren Taha'nın İlham Veren Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Bugün sizi, hikayesiyle hepimize örnek olacak bir gençle, Taha Velioğlu ile tanıştıracağız. Kendisi, sadece hayallerinin peşinden gitmek için 8 ayda 55 kilo vermiş ve vermeye de devam ediyor.

Hikayesinin başlangıcı ise tabii ki fazla kilolu olduğu yıllara dayanıyor. Uzun yıllar çeşitli çabalara girse de pek başarılı olamayan ve verdiği kiloları bir çabuk geri alan bir gençken pilot olmak istediğine karar veriyor ve hayatı tümden değişiyor. Sonra ne mi oluyor, Taha moralini bozup daha çok yemek yerine hepimize ders olacak irade ve kararlılık dolu güzel bir yolculuğa başlıyor. Bize de bundan kendi hayatımız için dersler çıkarmak kalıyor.

"Bu kilolarla kabine giremezsin"

Taha, pilot olmak için başvurduğu okuldan fazla kiloları nedeniyle reddediliyor. Üstelik kendisine "Bu kiloyla kabine giremezsin zaten" bile deniyor. Böyle bir durumda birçoğumuzun yapacağı gibi moral bozukluğu ve üzüntü yaşamak yerine Taha, hayalini kurduğu mesleği yapmak için elinden geleni ardına koymamaya karar veriyor ve müthiş zayıflama serüvenini başlatıveriyor.

Hep diyoruz ya, hayaller önemli. Onların yıkılmasına izin vermemeniz gerektiği gibi onları birilerinin yönlendirmesine de müsaade etmemeniz gerekiyor. Taha, bunu yapmayı başarabilenlerden mesela. Kendisine daha önce zayıflaması için ameliyat olması gerektiğini söyleyen çok olmuş. Ama hem riskli gördüğü hem de aklında farklı yollar olduğu için bunu kabul etmemiş. Çok da iyi etmiş.

Çünkü kendisi bunun yerine gerçek bir profesyonelden yardım almaya karar vermiş ve doktoru Ayça Kaya ile tanışmış. Bu tanışmanın ardından Taha, doktoru ve ekibi sayesinde kendini daha bir tanımış, neler yaparak hayallerine kavuşabileceği hakkında elinde çok daha sağlam çözümler buluvermiş bir anda. Bu sayede de bugünkü başarısını yakalamış bir anlamda.

Doktoruyla birlikte aldığı kararları sıkı sıkıya uygulaması da başarısının bir diğer sırrı olmuş elbette. Doktorunun söylediklerinden çıkmamaya, onun yaptığı programa sıkı sıkıya bağlı kalmaya dikkat etmiş Taha. Sayarak zayıflama yöntemiyle yola koyulan gencimiz, tahıl, et, süt ve meyvesini azar azar yemeyi sürdürmüş. Tek tip olmayan bu diyet programı sayesinde kendisini diyet yapar gibi bile hissetmeden amaçlarına ulaşmaya başlamış. Hatta zayıflama sürecinden söz ederken "Diyet yapmadan zayıfladım" diyor kendisi.

Gizli şeker rahatsızlığında doğru tedavi de en az hastalığın teşhisi kadar önemli

instagram

instagram

Üstelik doktora gittiğinde kötü bir sürprizle de karşılaşmış Taha. Gizli şekeri olduğunu ve kilolu olmasının en önemli nedenlerinden birinin de bu gizli şeker rahatsızlığı olduğunu öğrenmiş. Bu da onun moralini bozmaya, onu hayallerinden vazgeçirmeye yetmemiş elbette. O güzelim pilotluk mesleğine giden yolda, bunu da küçük bir engel olarak görmüş sadece ve doktorunun da yardımlarıyla kilo vermeye tam gaz devam etmiş.

Mutlu sona yaklaşırken Taha Velioğlu, aylar içinde epey bir zayıflamış, 8 ayda toplam 55 kilo vermeyi başarmış. Şimdilerde 100 kilo olan Taha, bununla da yetinmemeye, geriye kalan ufak bir fazlalıktan da kurtulmaya oldukça kararlıymış.

Bu arada, tüm bu süreçte kendisinin pilot olmak için başvurduğu okula kabul edildiğini de söyleyelim. Taha'ya sağlam iradesi ve müthiş kararlılığıyla hepimizi hayallerimizin peşinden gitmeye teşvik ettiği için ayrıca teşekkür ediyoruz. Çünkü hayat, hayallerinin peşinden gidince güzel!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?