Büyük İkramiye Tutturanlara: Dünyanın En Pahalı Tatlıları

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21747 takipçi442 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Mayıs 22, 2015
YENİ
Zeynep Çetin
Eylül 23
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
Zeynep Çetin
Eylül 2

Açık açık söyleyelim: Bir tatlıya ortalama 15.000 dolar vermek akıllı işi değil. Çok zengin olsan onu da çalışarak kazandın, gerek yok. Geçtiğimiz yıl büyük ikramiye falan tutturduysan belki. En azından havadan geldi.

Zaten dünyanın en pahalı arabası olur, evi olur. Dünyanın en pahalı tatlısı da olmasın. İlla tatlı yenecekse tatlı tariflerimiz var. Hep beraber yaparız.

Krispy Kreme's Luxe Doughnut

İngiltere'de yapılan bu donut 1.682 dolar. İçerisinde yenilebilir elmas ve yenilebilir 24 ayar altın var. Tüm kuşları yedik bir altın kaldı.

Golden Opulance Sundae

İçerisinde Tahiti vanilyası, altın yaprakları, Amedei Porcelana çikolatası bulunan bu sundae'yi yemek için önce New York'a gitmeniz sonra 1000 doları gözden çıkarmanız gerek.

Strawberry Arnaud

Yukarıdaki çileğin fiyatı 1.4 milyon dolar. Tekrarlayalım inanması kolay olsun: 1.4 milyon dolar. Sebebi de üzerinden bulunan zeytin tanesi büyüklüğündeki elmas. Çileğin üstüne 100.000 memur maaşı gücünde elmas koymak da esaslı fikirmiş. Bir daha söyleyelim: 1.4 milyon dolar.

Fortress Stilt Fisherman's Indulgence

İçerisinde aqumarine taşı olduğu için bir tatlıya 14.500 dolar vermek isteyenler, Sri Lanka'da bekleniyor.

Platinum Wedding Cake

Japonların kendine has özelliklerinden hep bahseder dururuz. (bkz: Japon Restorandan Kampanya: "Madem ki Kelsin İndirimli Yersin) Her zaman farklılıklarını hissettirebilen Japonlar bu kez de düğün pastasını platinyuma bandırmışlar. Artık nasıl sevmiyorlarsa gelin ve damadı. Unutmadan: Bir de bu pasta için 130.000 dolar istemişler.

The Golden Phoenix Cupcake

luxatic

luxatic

Golden Phoenix Cupcake'in değeri de 1000 dolar. Yapımında 23 ayar altın kullanılmış. Muhtemelen gramajdan çaldılar. 1000 dolar diğerlerine göre az kaldı çünkü.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?