https://www.dailymail.co.uk/news/article-2107521/Nicole-Graham-Astro-Mother-stayed-horses-3-hours-getting-trapped.html | dailymail

Dünyada Hala Güzel Şeyler Olduğunun Kanıtı 10 İyi Kalpli İnsan

Favorilerime
Ekle

Her gün iç karartan onlarca haber alıp birbirinden üzücü birçok olay öğreniyoruz belki ama... Dünyada hala iyi insanlar da var!

Yaptıkları ufacık bir hareketle insanın gözlerinden kalpler çıkaran da var, sokaklarda yaşayan minik dostlarımızı asla unutmayanlar da, hiç tanımadıkları bir insana sadece içlerinden geldiği için ettikleri yardımlarla kalpleri eritenler de...

Buyursunlar, en mutsuz, en umutsuz olduğunuz günde bile gününüzü güzelleştirecek, yüzünüzü güldürecek, "İyi ki varlar" dedirtecek birbirinden harika insanlarla tanıştıralım sizi.

Market sahibi dükkanda yok diye aldığı şekerlerin parasını kameraya göstererek bırakan bu dürüst minik

Düzce'de yaşayan 13 yaşındaki Rüya, geçtiğimiz günlerde yaptığı hareketle sosyal medyanın da gündemine oturmuştu bildiğiniz gibi. Markete gidip şeker almak isteyen, şekeri aldıktan sonra market sahibinin orada olmadığını fark eden minik kız, tüm dürüstlüğüyle şekerin parasını önce kameraya gösterip ardından da bırakmaya karar veriyor.

Ardından bu yaptığı da içine sinmeyince şekeri tekrar yerine bırakıyor, parasını geri alıyor ve marketten çıkıyor. Bize de onun bu dürüstlüğüne ve naif düşüncelerine hayran olmak düşüyor.

Bataklığa saplanıp kalan atın hayatta kalması için 3 saat boyunca başını havada tutmaya çalışan bu güzel kalpli kadın

Avustralya'da yaşanan olay, Nicole Graham ve kızının at binmek için okyanus kenarına gitmesiyle başlıyor. Tam da gelgit döneminde olan okyanus nedeniyle, atları bir anda kendini bataklığa dönüşen bir alanda buluyor. Bir türlü çıkamayan ve giderek batmaya başlayan atı kurtarmak için Nicole, tam tamına 3 saat boyunca atın kafasını yukarıda tutmaya çalışıyor.

Bu gerilim dolu 3 saatin sonunda kurtarma ekibi geliyor ve at, o bataklıktan el birliğiyle kurtuluyor.

İzmir'de trafik ışıklarının üstüne yuva yapan kumruları sıcaktan korumak için şemsiye monte eden bu şahane insan

İzmir'in Ödemiş ilçesinde yaşanan bu olayda 34 yaşındaki Erol Yörük'ün gözüne trafik ışıklarının üzerine yuva yapmış ama fazla sıcağa maruz kaldığınız tahmin ettiği bir kumru takılmış. Hemen onu sıcaktan korumak için harekete geçen ve bir şemsiye alan Erol Bey, şemsiyeyi oraya monte edebileceği araçları da temin ettikten sonra işe koyulmuş ve kumruyu sıcaklardan koruyacak düzeneği kurmuş. Bunu neden yaptığını ise kısaca şöyle özetlemiş: "Kumrunun sıcakta kalmasına gönlüm razı olmadı."

Okuldaki öğle yemeğinde hiçbir şey yemeyen arkadaşları olduğunu görünce onlara da her gün evden yemek götürmeye karar veren bu minik

Yalova'da yıkayıp ütülediği tertemiz kıyafetleri sokağa asan ve ihtiyaç sahiplerinin almasını isteyen bu ince düşünceli insan

Geçtiğimiz bayram zamanı, Yalova sokaklarında ilk kez gören herkesi şaşırtan, hatta bazılarını ilk bakışta biraz ürküten bir görüntüydü bu. Yıkanmış, ütülenmiş, özenle askılara asılmış, tam da bayramda giymelik kıyafetler sokakta sıra sıra asılıydı. Üzerinde "İyi bayramlar" notu olan bu kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerine gitmesi amaçlanıyordu ve aslında öyle de oldu. Hala bu uygulamayı hayata geçiren ince düşünceli insanın kim olduğu bilinmiyor ama biz de buradan bir kez daha tekrar etmiş olalım: İyi ki varsınız!

Yaban hayvanları susuz kalmasın diye eski çeşme ve su yollarını gönüllü olarak tamir eden bu Kayserili abilerimiz

Onlar Kayseri'nin Develi ilçesinde yaşayan işçi emeklisi bir arkadaş grubu, istekleriyse yaban hayvanlarının susuz kalmaması. Sırf bunun için üşenmemişler ve ellerine kazmaları, kürekleri alıp yollara düşmüşler. Şu zamana dek yaban hayvanlarının kolayca erişebileceği 12 su kaynağı, birkaç küçük gölet ve küçük çeşmeye imza atan bu güzel insanlar çalışmalarına hız kesmeden devam etmeye de kararlı.

Evsiz insanların saçlarını ücretsiz olarak keserek temiz bir başlangıç yapmalarını isteyen berber

Sokaklarda yaşayan ve bir evleri, işleri olmadığı için zor hayat şartlarına sahip insanların saçlarını kesen bir berber o. "Temiz bir kesim, temiz bir başlangıç olsun." düşüncesiyle yola çıktığı bu işte, kendisi artık "sokak berberi" olarak tanınıyor.

Yavrularını korumaya çalışan anne ördeğe ve sevimli yavrularına kapılarını ardına dek açan bu market sahibi

Evsizlerin ücretsiz olarak yemek yiyebildiği İstanbul'daki Hayata Sarıl Lokantası

Hayata Sarıl Lokantası ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz şu yazımıza da bekleriz.

Ve 57 yıllık eşiyle evlilik yıl dönümlerini kutlamak için hastaneye smokinini giyip ellerinde çiçeklerle gelen bu beyefendi

brightside

brightside

Eşi hastanede ölüm kalım savaşı verirken onu bir an bile yalnız bırakmayan, 57. evlilik yıl dönümleri geldiğinde ona moral olması için gidip smokin giyen, onun en sevdiği çiçekleri alıp yanına bu şekilde gelen bu hassas ruhlu, ince düşünceli beyefendi...

Hepimiz iyi ki varsınız, iyi ki!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Puanim19 Eylül 2018 6:51
Gayet güzel bir yazı olmuş.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?