dolma-ici-nasil-hazirlanir-4

Hazırda Olsun, Mutfakta Zaman Kazandırsın: Dolma İçi Buzlukta Nasıl Saklanır?

Favorilerime
Ekle

Yaz sofralarımızda tazecik patlıcanlardan biberlerden enfes lezzetler hazırlanır, kış gelince de sebze kurularından kışlık sebze ve meyvelerden enfes dolmalar yapılır. Mutfağımızın en sevilen klasiklerinden biridir o. Bol baharatlısı, etlisi, etsizi de her türlüsü tek kelimeyle şahane olur. Dolmayı dolma yapan en önemli kısmı ise iç harcı. Bazen iç harcı fazla kalır, onları nasıl saklayacağımızı bilemeyiz. Dolma yapacak sebzemiz de bitmiştir. Bazen de mutfakta Şöyle nefis bir iç harcınız varsa dilediğiniz zaman enfes dolmalar hazırlamanız da mümkün. Üstelik bu iç harcı dolapta da saklayabilirsiniz.

Uzun süre buzlukta saklayabileceğiniz iç harçlarının sırlarını anlatalım hadi sizlere. Buyursunlar.

Dolma içi buzlukta nasıl saklanır?

dolma-ici-nasil-hazirlanir-2

Öncelikle işe enfes dolma harçlarını hazırlayarak başlayalım. Dolmanızın iç harcını buzlukta saklayacaksanız iç harcınızı etsiz bir harç olarak tercih etmenizi öneririz. Bu sayede hem daha uzun süre dayanacak hem de lezzeti de hafif ve nefis olacaktır. Dolma içi hazırlarken pirinçleri suyun içerisinde bekletmeyin. Bolca soğan kullanarak lezzetine lezzet katın. Dolma içi hazırlamak için ihtiyacınız olan tüm püf noktaları için sizi şu taraftan alalım: Her Tarife Uygun, Mükemmel Ölçülü: Dolma İçi Nasıl Hazırlanır?

dolma-ici-nasil-hazirlanir-4

Dolma içinizi etli bir harçtan yapmak isterseniz buzlukta dayanma süresi etsiz olan kadar uzun süre olmayacaktır ve mutlaka öncesinde çıkarıp çözdürüp yeniden yoğurmanız gerekebilir. Hazırladığınız iç harcı dilerseniz kilitli buzdolabı poşetlerine yaya yaya aktarabilirsiniz. Bu şekilde buzluğa atıp dilediğiniz zaman, öncesinde oda sıcaklığında bir miktar çözdürdükten sonra kullanabilirsiniz.

firin-posetindekuru-dolma-yemekcom

Dilerseniz iç harcı dolmalarınıza doldurarak da saklayabilirsiniz. Bu şekilde dolmalarınızı dilediğiniz zaman çıkarıp tencereye dizip pişirerek afiyetle tüketebilirsiniz. Buzlukta hep olsun, mutfakta zaman kazandırsın diyor, şimdiden dolma içi hazırlayacaklara ellerinize sağlık diyoruz!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?