Küçük Buzdolabınızı Üç Oda Bir Salon Haline Getirecek 11 Müthiş Pratik Bilgi

Favorilerime
Ekle

Buzdolabınız küçük mü geliyor? Bir tencereyi almak için tüm rafı aşağıya indirmeniz mi gerekiyor? Ya da bir şey almaya çalışırken dolabın yarısını yere döküp saçıyor, sonra sinirden saçlarınızı mı yoluyorsunuz? Pazardan, marketten aldıklarınızı yerleştirmek için jimnastik hareketleri yapmak zorunda mı kalıyorsunuz?

Durun, tüm bunların aslında çok basit çözümleri var. Hayır, size yeni buzdolabı alın demeyeceğiz tabii ki. Aksine küçük, minnoş buzdolabınızı nasıl iki katı büyüklükteymişcesine kullanacağınızı anlatacağız.

Haydi, kolları sıvamaya başlayın. İşimiz çok.

Buzdolabı çekmecesine plastik kaplar yerleştirerek daha çok şey saklayın

simplyorganized

Buzdolabınızın altındaki çekmeceye pazardan, marketten aldığınız sebzeleri, meyveleri sığdırmakta zorlanıyor musunuz? Öyle gelişigüzel koyarsanız sığmaması normal.

Bunu önlemek için ne yapıyoruz? Çekmeceye yan yana plastik saklama kapları yerleştiriyoruz ve böylelikle farklı yiyecek maddelerine burada kolayca yer açıyoruz. Üstelik böyle aradığını bulmak da artık çok kolay...

Aynı yöntemi hiçbir şey sığdıramadığınız dondurucunuz için de kullanabilirsiniz

theglamoroushousewife

Plastik saklama kapları sayesinde buzdolabı raflarını rahatlattık. Neden aynı şeyi her şeyin üst üste yığıldığı dondurucumuz için de kullanmayalım ki?

Plastik kapları yine aynı şekilde dondurucunuzun içine yerleştirin ve malzemeleri kaplara dağıtın. Hem daha düzenli oldular, hem de daha az yer kaplıyorlar; öyle değil mi?

Güçlü mıknatıslar kullanarak şişeleri buzdolabı tavanına yapıştırın

slbmagnets

Buzdolabında en fazla gereksiz yer kaplayan şeylerin başında şişeler geliyor. Onları dolaptan çıkarıp dışarıda ısınmasını da istemiyorsunuz doğal olarak.

O zaman bu çözüm hoşunuza gidecek: Güçlü mıknatıslar alın ve buzdolabınızın tavanına sabitleyin. Sonra metal kapağa sahip tüm şişelerinizi mıknatıslara dayayabilir ve dolaptaki kalabalığı bu şekilde azaltabilirsiniz. İçmek istediğinizde ise çekin alın, bu kadar basit.

Metal kapağı olmayan şişeleri ise klipsler yardımıyla bir araya toplayın

homehacks

Metal kapağa sahip şişeleri mıknatıslar sayesinde buzdolabı tavanına yapıştırdık ve yer açtık. Peki plastik şişeleri ne yapacağız?

Onun da kolayı var. Klipsleri şişelerin kenarlarına iliştirin ve küçük piramitler yapın. Klipsler devrilmelerini önlerken siz de buzdolabınızda yer kazanmış olacaksınız.

Ayrıca klipsleri, poşetli ürünleri buzdolabı tellerine tutturmak için de kullanabilirsiniz

organizingfabulously

Klipsler hayatımızı kurtarmaya devam ediyor. Açılmış poşetli ürünleri yeniden buzdolabına koyacaksanız ancak yer bulmakta zorlanıyorsanız az önce şişeleri bir arada tutmak için kullandığınız klipslerden birkaç adet ayırın.

Sonrasında klipsleri mandal gibi kullanarak poşetleri bunlara tutturun. Çamaşırlık gibi... Büyük kolaylık cidden.

Tüm yumurtaları tek bir sepet içinde toplayarak yer kazanın

wimp

Buzdolabınızdaki yumurtalığınıza daha fazla yumurta sığdırmak istiyor olabilirsiniz.

Bunun için tel bir sepet yeterli. Yumurtalık rafına bu sepeti yerleştirin ve içine yumurtaları koyun. Hem daha fazla yumurtayı buzdolabınızda tutma fırsatı yakaladınız, hem de çok şık oldu. Değil mi?

Yumurta kartonlarını ise hardal, mayonez, ketçap şişeleri için bir depolama alanına dönüştürün

techinsider

Yumurta işini çözdük. Ama yumurta kartonlarını atmıyoruz, çünkü onlar da bizim hayatımızı kolaylaştırmak için sırada bekliyor.

Yumurta kartonunu buzdolabı kapağındaki raflara yerleştirdikten sonra hardal, mayonez, ketçap şişelerini ters yüz olarak içine dizin. Buzdolabına rahat bir nefes aldıracağı kesin.

Döner tepsiler sayesinde arka tarafta kalan yiyeceklere kolayca uzanın

appliancesonline

Küçük buzdolabı olanlar bilir, tıkış tıkış raflardan arka tarafta kalan tencereye, kavanoza uzanmak uzayı bükmekten daha zordur. Uzanamayıp orada unuttuğunuz yiyecekler ise bozulmaya ve sonrasında çöpe gitmeye mahkumdur.

Bunu engellemenin yolu ise buzdolabının içine döner tepsiler koymak ve yiyecekleri üzerine yerleştirmek. Böylelikle buzdolabınızın uzanamadığınız yeri kalmayacak. Çarkıfelek gibi çevirin, çevirin, ihtiyacınız olanı alın.

Buzdolabı raflarının altına da küçük çekmeceler yerleştirin

amazon

Buzdolabının en kullanılmayan bölgesi neresidir? Cevap veriyoruz: Bir üstteki rafın alt kısmı. Yerimiz dar, neden boş boş dursun ki oralar da değil mi?

Bunun için piyasada satılan portatif minik rafları kullanabilirsiniz. Bu minik çekmeceleri alın, rafların altına monte edin, içine ne istiyorsanız koyun, buzdolabınız rahatlasın.

Yeşillikleri koymak için tahta kasalar kullanın

korwater

Sebze ve yeşillikleri buzdolabının en alt çekmecesinde saklayarak raf ömrünü uzatıyorsunuz ancak oraya alt alta, üst üste tıkıştırdığınız bu yiyecekler böylelikle ezilebiliyor ve çöpe gidebiliyor. Ya da bazen aldığınız maydanozun oraya koyduğunuzu bile unutabiliyorsunuz.

Çözümü ise bildiğiniz pazarcıların da kullandığı tahta kasalarda. Pazara bir daha çıktığınızda meyvecinizden en ufak boylarından rica edin ve aldıklarınızı içine yerleştirerek buzdolabı rafınıza koyun. Üstelik sürekli göz önünde oldukları için bu sağlıklı yiyeceklere daha sık eliniz gidecek. Kıps.

Dergilikler sayesinde derin dondurucunuzda daha çok yer açın

gogambino

Sadece buzdolabı içi değil derin dondurucunuzda da boş yer sorununuz varsa normalde dergilerinizi, gazetelerinizi koyduğunuz dekoratif tutacaklar ne güne duruyor?

Dergiliklerinizi dondurucuya yatay ya da dikey olarak yerleştirin ve raf olarak kullanmaya başlayın. Bu kadar basit.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

zeynepiya26 Eylül 2016 1:22
zekice
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?