Eylül Ayında Takip Edilmesi Gereken En Lezzetli 11 Instagram Hesabı

Favorilerime
Ekle

Yemekle olan ilgimizi duymayan kalmadı biliyoruz ama biz anlatmaktan pek keyif alıyoruz. Ona olan sevgimizi duyurmadık yer bırakmadığımız gibi sizin enfes yemeklerinize de kayıtsız kalamıyoruz. Instagram hesapları arasında gezerken karın gurultularımıza hakim olamadığımız da doğrudur tabi.

Haliyle bu kadar karnımızı acıktıran, iştahımızı kabartan, tok olsak da şöyle bir çaresizce yutkunmamıza neden olan Instagram hesaplarını görünce sizlerle paylaşmadan geçmek olmaz. Herkes bilsin bu lezzetle dolup taşan hesapları, yeni tarifler, mis gibi sunumlar, görüntüsü bile yeten yemekler olabildiğince çok kişiye ulaşsın istiyoruz.

Çünkü iştah bunu gerektirir.

Şimdiden uyaralım, bu güzelim Instagram hesaplarına bakarken tok olmanızda fayda var, zira karnınız acıkırsa bizden bilin istemeyiz. Ya da neyse, bizden bilseniz de olur.

Minnoş bir not: Sıralamayı herhangi bir kıstasa göre yapmıyor, çok beğendiğimiz nefis hesapları arka arkaya diziveriyoruz. Çünkü hepsi birbirinden güzel, birbirinden değerli.

1.

Neden takip etmeli: Adı üstünde sağlık akıyor Hilal Hanım'ın mutfağından. Günün her anı için kendinize ve vücudunuza uygun bir tarif peşindeyseniz mesela, bir an önce takibe alın deriz. Tariflerine de blogu üzerinden ulaşabilirsiniz.

2.

Neden takip etmeli: Çünkü bu hesaptan paylaşılan her şeyden bal damlıyor adeta. Öyle nefis, öyle mis gözüküyor ki sadece bir fotoğrafa bile saatlerce bakabiliyor insan. Kaldı ki yapmak isteyen için tarifleri de var. Üstelik hem İngilizce hem de Türkçe olarak. Daha da ne olsundu zaten.

3.

Neden takip etmeli: Nefis bir ekmeği, şahane bir tatlıyı, misler gibi bir ana yemeği ya da kışa hazırlığın en tatlı aşaması reçelleri bulabilirsiniz bu hesapta. Kısacası, karşınıza her gün yepyeni sürprizler çıkar, hepsi de enfes olur. Tariflerinin de bir bir paylaşıldığını söylemiyoruz bile.

4.

Neden takip etmeli: Pınar Hanım iki tutkusunu bir araya getirmiş, tüm dünyadan gezdiği yerleri ve gezerken de yediği yemekleri paylaşmaya başlamış bu hesapta. Çok da iyi yapmış, çok da mis, çok da eğlenceli olmuş. İlhamı bol bu hesap, hemen takibe alınmalı bizce.

5.

Neden takip etmeli: Bir Instagram hesabını takip ederek mekan mekan gezmiş kadar olmak, dünya mutfaklarına konuk olmak, nefis videolar izlemek sana da çok cazip geliyorsa seni şöyle alabiliriz, tam "Takip et" butonuna doğru.

6.

Neden takip etmeli: Hani bazen bir mekana gitmeden önce senden önce gitmiş olan, güvendiğin birinden fikir almak istersin ya, işte tam öyle, yakın arkadaşınla konuşuyor gibi hissedebileceğin bir hesap yalniziyiyedik. Mekanları daha gitmeden keşfetmek, belki de hiç bilmediğin yemekler hakkında adeta yemişsin gibi fikir sahibi olmak istersen hiç bekleme, aradığın tam da burada işte.

7.

Neden takip etmeli: Sadece şu şahane görüntü için bile takip edilir bizce ama size bundan çok daha fazla nedenler lazımsa mesela, bir mimarın elinden çıkabilecek güzellikteki sunumları görmek, bu sunumları yapabilmeniz için tariflerini de ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için takip edin deriz. Bizce parmaklar o takip et butonuna bastı bile.

8.

Neden takip etmeli: Sunumlarında fark yaratmanı sağlayacak ilhamı bol sunumlar görmek, nefis tarifler öğrenmek, hem tatlı hem de tuzlu çeşit çeşit yemeğin videolarına dalıp gitmek isteyen herkes bu hesapta buluşuyor. Sen neden eksik kalasın ki?

9.

Neden takip etmeli: Şu nefis fotoğraftaki kadar güzel tatlılar yapabilmek için takip etmeli öncelikle. Yeni tatlar keşfetmek, sunumlarda fark yaratabilmek, zaman zaman da videolara dalıp gitmek için... Bakarken acıktık.

10.

Neden takip etmeli: Bakmayın burada mis gibi pidelerin olduğuna, bu hesapta yok yok. Enfes ve pratik tatlılar mı ararsın, akşam ne yapsam derken karşına çıkacak olan yemeklerden ilham mı alırsın, orası sana kalmış. Unutmadan, yemek yemekten başka minnoş kedilere de bayılıyorsanız bu hesap tam size göre, bizden söylemesi.

Biz hiç eksik olur muyuz bonusu

Yemek.com olarak elbette biz de Instagram'dayız. Tariflerimizde, güldürürken yediren nefis yemeklerimizde ya da gece gece hep birlikte eğlendiğimiz, acıktığımız zamanlarda, kısacası her anımızda yanımızda olmak isterseniz yemekcom'a da bekleriz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?