casamea

Bulaşık Makineniz Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Tasarruflu Konu

Favorilerime
Ekle

Bulaşık makineleri hem zamandan hem de maddi açıdan yarar sağlayan beyaz eşyalardan bir tanesidir. Aslında tüm beyaz eşya ürünleri hayatımızı kolaylaştırmak üzerine kurgulanmıştır ve fark etmesek de onlara mini bir teşekkür borçluyuz.

Hadi teşekkür edelim. Teşekkürler sevgili beyaz eşya ailesi.

Şimdi geçelim bulaşık makinesini kullanırken pek çok noktada sizi tasarrufa yönlendirecek ve hatta makinenizi daha uzun süre kullanmanıza yardımcı olacak o bilgilere.

Hazırsanız başlıyoruz.

3... 2... 1... Başla!

Bulaşık makinenizi saat 10'dan sonra açmak size tasarruf ettirir

Günlük kullanım saatleri dışında yani en çok elektrik kullanılan saatlerin dışında bulaşık makinenizi ve diğer elektrikli aletleri çalıştırdığınızda tasarruf sağlarsınız. Herkesin aynı anda elektrik kullandığı sırada farklı bir fiyatlandırma sistemi kullanılmaktadır. Bu nedenle özellikle minimum 30 dakika süren bulaşık yıkama eylemi için gece 10'dan sonrasını tercih edin.

Bunun için elektrik tarifelerinden üç zamanlı tarifeyi seçmeniz ve onaylatmanız gerekmektedir. Bu tarifeyle birlikte akıllı sayacınızı da onaylatmanız gerekir.

Sirke ve karbonat bulaşık makineniz konusunda adeta bir temizlik öncüsüdür

casamea

casamea

Daha önce bulaşık makinesi temizleme konumuzda size bulaşık makinesinin çok kolay temizlenebileceğini göstermiştik. Tekrar hatırlatmakta fayda var, aslında bulaşık makinenizi temizlemek hiç de zor değil ve maddi açıdan sizi zorlayabilecek bir şey değil. Sadece tarifi bilin yeter.

Paslanmış bölümleri koruyan parçalar makinenizin ömrünü uzatır

Makineniz eskimiş olabilir ancak bu artık onu kullanmayacağınız ve yenisini alacağınız anlamına gelmez. Çalışma işlemini sürdüren bir makineden çok daha yüksek performans alabilirsiniz. Bunu da paslanan kısımları boyayarak ya da koruyucu parçalarla gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin makinenizin raflarında bazı bölümler paslanmış, bu bölümler için üretilmiş minik koruyucularla makinenizi daha uzun ömürlü hale getirebilirsiniz. Böylece bütçenize büyük bir rahatlık sağlayabilirsiniz.

Kirlilikten kaynaklanan çalışmama problemi kolayca temizlenerek çözülebilir

bulasik-makinesi-nasil-temizlenir-one-cikan

Bulaşık makinesi, çalışma aksamları olarak çok garip ve karışık gelse de aslında çok kolaydır. Bir de bulaşık makinenizin içini temizlemeyi biliyorsanız hem servise vereceğiniz paradan kurtulmuş olursunuz hem de çalışmama durumu varsa ve sorun temizlikten kaynaklanıyorsa bunu engelleyebilirsiniz.

Nasıl dizeceğinizi bilirseniz zamandan da kazanırsınız

Belki de en önemli konu budur bulaşık makinenizle alakalı. Çünkü makinenizi ne kadar iyi yerleştirirseniz o kadar iyi bir yıkama sonucu alırsınız, bu sonuçla birlikte "Aman canım, bu makine de hiç çıkarmıyor bardak kirlerini." diye yakınmamış olursunuz. Bardakları birbirinin üzerine gelmeyecek şekilde ve düzenli olarak yerleştirirseniz tekrar yıkama sorununu da ortadan kaldırmış olursunuz.

Bol tasarruflu günler!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?