Bu Bir Mucize: Bronzlaşmanıza Yardımcı Olacak 9 Ten Dostu Yiyecek

yemek.com
Öznur Doğan
Öznur Doğan
288 takipçi392 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Ağustos 24, 2017
Duygu Arslan
Kasım 5, 2019
Cemre Özgüzel
Eylül 20, 2018
Duygu Arslan
Şubat 1, 2017

Yaz gelince sağlıklı beslenme ve kilo vermenin yanında bir heyecan daha çıkıverir ortaya: bronzlaşmak! Nasıl bronzlaşacağız, nasıl nasıl nasıl? Sorular kafanızı kurcalamaya başladıysa bu soruya da cevap vereceğimizi belirtmek isteriz.

Merak etmeyin, kurtarıcınız Yemek.com bu konuda da size yardım edecek.

Ve hatta hop ediyoruz. Ettik bile.

Başlayalım.

Yeni yeni tanıyoruz: Tatlı patates

tatli-patates

Nasıl pişirirseniz pişirin içerdiği beta-karoten nedeniyle ten renginizdeki değişimleri kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda A vitamini yönünden sizi doyuracak, bir de bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir. Mis mis!

Tabii ki: Havuç

Şimdiye kadar çok kere duymuşsunuzdur, çok havuç yerseniz renginiz turuncuya çalar diye. Evet, tabii ki de böyle olur çünkü beta-karotenlidir. Mis gibidir. A vitamini de vardır tıpkı tatlı patateste olduğu gibi.

Beklemezsiniz ama: Ispanak

ispanak

ispanak

Güneşi bol bol çeken ıspanak sizin de üzerinize güneş çekmeye niyetlidir. Dilediğiniz şekilde hazırlayabilirsiniz.

Renginden belli: Kayısı

kayisi

kayisi

Nasıl da tatlı bir rengi vardır kayısının değil mi? Aynen öyle. Bu minnoş rengini güneşe borçlu. Siz de güneşe borçlu olabilesiniz diye çalışıyor, sizi bronzlaşmaya hazırlıyor.

Yanınca da sürersiniz: Domates

domates

domates

Domates aslında daha çok koruyucu olarak görev görür ve cilt renginizi düzenlemekle uğraşır. İçerdiği likopen sayesinde daha pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Aynı zamanda UV ışınlarına karşı da korur. Böylece güneş ışınlarından daha az zarar görürsünüz.

Her yerde karşımızda: Mango

İçerdiği A vitamini sayesinde cildinizi bronzlaşmaya hazırlar. Dilerseniz salatalarınızda kullanabilir, dilerseniz de afiyetle mideye indirebilirsiniz.

Acı olandan bahsetmiyoruz: Kırmızı biber

Tombuk tombuk olan közlemelik kırmızı biberden bahsediyoruz aslında. Tam bir beta-karoten bombası. Doğal olarak tam bir bronzlaşma topçuğu.

Şaşırırsınız: Maydanoz

Bu alakasız ottan (hayır hayır, küçüksemek değil tamamen şaşırmak bizimkisi) bu kadar fazla beta-karoten beklemek neredeyse imkansız. Ancak tıpkı kırmızı biberde olduğu gibi maydanozda da oldukça fazla beta-karoten var.

Nasıl da güzel yenir: Kavun

splendidtable

splendidtable

Karetonoid içerir ve sizi bir güzel bronzlaştırır. Yani ten renginizi bronzlaşmaya hazır hale getirir, anahtarı teslim eder. Öyle vefalı ve güzel bir meyvedir.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?